sport 139 Wisselende omstandigheden voor zwemmers maandag 5 september 2011 Een jeugdige deelnemer komt bij van de vermoeienissen. foto Willem Mieras goes/vlissingen - De Ganzetrek in Goes en de Kanaalrace in Vlis- singen vormden dit weekeinde de traditionele afsluiting van het open waterseizoen. Honderden zwemmers kwamen op de evene menten af Ze kregen met wisse lende omstandigheden te maken. Zaterdag was het erg warm bij de Ganzetrek, terwijl de temperatuur gisteren bij de 40e uitgave van de Kanaalrace aangenamer was. De Ganzetrek en de Kanaalrace wa ren ook de laatste wedstrijden in de strijd om de Zeelandbekers. Naast deze wedstrijden telden ook Sluis, de Havenwedstrijden in Bres- kens en de wedstrijd bij de Loska- de in Middelburg mee voor dit klassement. Bij de mannen ging de Zeelandbe ker naar Angelo de Meyer. De zwemmer van de Bruinvis was een klasse apart. Hij was ook dit weekeinde een maatje te groot voor zijn Zeeuwse concurrenten. Veteraan Arco Wagenvoort (Bevel anders) werd knap tweede in de strijd om de Zeelandbeker. De Meyer werd zaterdag in de Gan zetrek op de 2000 meter vrije slag achtste in een tijd van 25.51,53 mi nuten. De zege ging naar Timo Dinkelberg van ZVV Vlaardingen Schiedam. Hij noteerde een tijd van 24.26,61. Arco Wagenvoort ein digde als tiende (26.15,06). Een dag later bij de Kanaalrace maakte De Meyer opnieuw een sterke indruk en legde hij op de 5000 meter vrije slag beslag op een derde plaats, in 1.06.05. Arco Wagen voort (De Bevelanders) werd nu vijfde in 1.10.02. De overwinning was voor Daan Glorie van het Y (1.01.57) Carmen de Ridder (eveneens van De Bruinvis) pakte de winst bij de vrouwen. Zij bleef concurrente Priscilla Meerman (Luctor) ruim voor. Ook tijdens de Kanaalrace was De Ridder de sterkste Zeeuw se vrouw. Op de zware vijf kilome ter werd ze knap derde. Ze reali seerde een tijd van 1.08.23. Winna res werd Leonie van Noort. De zwemster van De Zijl/LGB vestig de in 1.05.04 een baanrecord. Een dag eerder had ze ook al gezege vierd op de 2000 meter vrije slag bij de Ganzetrek (24.52,70). Beste Zeeuwse was toen Priscilla Meer man van Luctor et Emergo. Ze werd achtste in een tijd van 28.05,87. Met betrekking tot de strijd om de Zeelandbekers werden de trofeeën op de schoolslag bij de junioren ge wonnen door lonathan Davidse (Stormvogel), Diego de Meyer (De Bruinvis) en Manon Kloosterman (Bevelanders). Alex Eversdijk greep op de school slag bij de mannen de eindzege. Hij legde zowel bij de Ganzetrek (2000 meter) als de Kanaalrcae (ook 2000 meter) beslag op een derde plaats. Zaterdag finishte hij in een tijd van 32.59,06, gisteren was hij in Vlissingen beduidend sneller (32.40,55) Charlotte Bral (Koewacht) won knap het schoolslagklassement bij de vrouwen. Zij bleef ploeggenote Eline Nijskens voor. De strijd om de Zeelandbekers bij de jeugd was ook spannend. Op de vrijeslagonderdelen pakten Ricardo Kloosterman, Annabel van Zetten, Ruden de Ridder, Kir- sten Walraven, Jonathan Davidse en Manon Kloosterman de felbe geerde trofeeën. Na afloop van de 40e Kanaalrace werd afscheid genomen van Wim Buijs. Hij was vele jaren actief in het zwemwereldje en was nauw betrokken bij de organisatie. De Kanaalrace was tevens de laat ste wedstrijd waarin de verenigin gen de Stormvogel en Luctor et Emergo afzonderlijk van elkaar in wedstrijdverband uitkwamen. Van af heden vormen zij een startge meenschap, De Zeeuwse Kust. Normaliter is het verboden om bij Wilhelminadorp te zwemmen, behalve als de Ganzetrek wordt gehouden. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57