381 sport Hitte teistert deelnemers Dubbelslag Jeroen de Heide Zilver Rabo Lady Force op titelstrijd tijdrijden KUSTLOOP Anjolie Engels wint bij de vrouwen, Michel Schrier sterkste bij de mannen Marco Minnaard haalt finish WK niet Niels Mesu vijftiende op WK skeeleren Kerkhove opnieuw onderuit in een finale Bronzen plak voor Pelle Gelderblom rriaandag 5 september 2011 door Koen de Vries vrouwenpolder - Het was heet, zaterdag tijdens de vijfde editie van de Kustloop, de halve mara thon met start en finish in Vrou wenpolder. Bij de hardlopers wa ren 510 startnummers afgegeven, waarvan er slechts 396 geklokt wer den. „Op het strand was het ont zettend heet", keek Anjolie Engels, de winnares bij de vrouwen, terug. „Het was wel laag water, maar het zand was soms behoorlijk waterig. En je had de wind in de rug, waar door er geen koeling was." Langs het parkoers van de halve marathon stonden vier waterpos- ten, met vijfhonderd liter water elk. Ook was er fruit, zo'n vijfhon derd kilo in totaal. Bij de finish konden de deelnemers zich ook nog eens laven aan water en ener giedrank. „Met uitzondering van de energiedrank ging alles goed op", aldus Hans van Grondel, één van de organisatoren. „Het was een van de warmste dagen van het jaar en er stond ook nog eens wei nig wind." Volgens de organisatie besloten veel hardlopers zich tijdens hun tocht om te vormen tot wande laar. Velen van hen finishten, maar wel nadat de tijdregistratie gesloten was. Ook velen van de zeshonderd gestarte wandelaars hadden het moeilijk. De organisa tie moest er vier ophalen omdat ze in problemen kwamen. „Na een half uurtje bijkomen waren ze gelukkig allemaal weer hersteld", aldus Van Grondel. Anjolie Engels noteerde over de 21,1 kilometer een tijd van 1.29.18. Geen toptijd, maar gezien de om standigheden niet slecht, vond ze. „Ik heb het wel moeilijk gehad. Het eerste stuk naar De Banjaard ging goed. Maar op het strand werd het zwaar. Ik ben al geen goe de strandloper en het was nog een langer traject dan vorig jaar. M'n hartslag ging omhoog en ik begon het behoorlijk te voelen in m'n be nen. Na het strand had ik het moeilijk om weer een goed tempo Het was afzien voor de deelnemers aan de Kustloop. te lopen." Achter Engels werd Ma rianne de Kok uit I.ewedorp in 1.32.16 tweede. Silvia Verhoeven uit Etten-Leur werd derde in 1.41.21, Leonie Ton uit Zierikzee vierde in 1.42.23, olympisch mara thonloopster Lia Gonzalez vierde in 1.48.19 en Edith Koole, de win nares van de allereerste Kustmara- thon, werd zesde in 1.49.08. Bij de mannen was Michel Schrier weer een klasse apart. De Vlissin- ger werd niet zoals vorige week verkeerd gestuurd en finishte in 1.18.37. Dat was slechts negentién seconden langzamer dan zijn tijd foto Lex de Meester in 2009, toen hij achter Wim Pad mos tweede werd. Middelburger Adriaan van Keulen werd tweede in 1.22.16, Erik Kok uit Amemui- den derde in 1.22.49, Alwin Ver meulen uit Kwadendamme vierde in 1.23.05 en Wim van Sparrentak uit Sint Laurens vijfde 1.24.08. MIDDELBURG Marco Minnaard heeft de finish van het WK mountainbiken voor beloften (tot 23 jaar) niet gehaald. De wielrenner uit Wemeldinge kwam op het technische parkoers in het Zwitserse Champéry ver schillende keren ten val en zag ver der rijden niet meer zitten. Min- naards ploeggenoot Henk Jan Moorlag won brons. De titel ging naar de Zwitser Thomas Litscher. YEOSU Niels Mesu is zondag bij het WK skeeleren op een vijftiende plaats geëindigd bij de afvalkoers over 20 kilometer. De Middelburger trok meteen met Ruurd Dijkstra in de aanval. Bei den reden vanaf het begin attent voorin mee. Het lukte Mesu dan ook een vijftiende plaats te beha len. Hij was daarmee derde Europe aan. Dijkstra werd vijfde. APELDOORN Tennisster Lesley Kerkhove heeft gistermiddag de finale van het fut- uretoemooi in Apeldoorn verloren. De Zierikzeese verloor van de Fran- ^aise Myrtille Georges: 7-5 6-4. Hierdoor bleef een tweede Zeeuw se zege op rij uit. Vorig jaar won Angelique van der Meet Vorige week zondag leed Kerkhove ook al een nederlaag in de finale van Enschede. AMSTERDAM Twee Zeeuwse D-junioren hebben uitstekend gepresteeerd op de na tionale D-spelen in Amsterdam. Op deze officieuze Nederlandse kampioenschappen atletiek haalde Pelle Gelderblom van AV'56 brons op de 80 meter in een tijd van 12.81 seconden. Ploeggenoot Daan van Liere miste bij de eerstejaars op de 80 meter horden net het podium met een tijd van 14.34 seconden. kruiningen - Jeroen de Heide heeft in Kruiningen een dubbel slag geslagen tijdens de Open Zeeuwse tafeltenniskampioen schappen. De speler van Arnemui- den won zowel in het enkel- als het dubbelspel. Bij het dubbelspel was in de hoog ste klasse de overwinning voor de Amemuidenaren Jeroen de Heide/Daan Mijnsbergen verras send te noemen. Het gerenom meerde koppel Johan 't Hooft en Dennis Verdurmen, uitkomend voor SAR'72, werd in vijf games verslagen. De enkelspelen werden in de hoog ste categorie (B/C-licenties) in een vijfkamp afgewerkt. Jeroen de Hei de bleef hierin ongeslagen. De start was al veelbelovend met een duidelijke 3-0-overwinning op Kloosterzandenaar Dennis Verdur men. Lastigste horde bleek Johan 't Hooft. Een 2-o-voorsprong werd uit handen gegeven, maar in de vijfde game kon De Heide zich her pakken. Ook Sören de Witte (TTC Middelburg) moest er met 3-1 aan geloven. In de laatste wedstrijd van de dag bleek gamewinst op Hotak's Jacco Schoone voldoende voor de titel. De Hoogerheidenaar Schoone had zich in zijn eerdere wedstrijd verslikt in het effectvolle spinspel van Dennis Verdurmem De eerste game wist Schoone nog te winnen, maar daama was het woord aan De Heide, die zijn be nodigde game met 11-9 binnen haalde. De wedstrijd eindigde uit eindelijke in een 3-2-zege. Dennis Verdurmen werd tweede, voor Jac co Schoone. De Heide was content met zijn op treden. „Het is een goede voorbe reiding op de competitie met Ame- muiden. Jk ben topfit en speelde lekker." Bij de D-licenties greep Jeroen Christianen, uitkomend voor Tana- ka, de titel. In zijn halve finale had hij al afgerekend met TTC Middel- burg-speler Kristian Davidse waar door hij in de finale uitkwam te gen Michel Sperling (TTC Middel burg). Deze wist Zierikzeenaar Koen van Veldhoven te verschal ken. Een ware titanenstrijd onts pon zich, waarin Sperling een 2-o-voorsprong niet vast kon hou den. In de vierde game werd een matchpoint door Sperling niet be nut waarna Christianen de game en ook de titel greep. Het dubbel spel werd wel gewonnen door Sperling die samen met Kristian Davidse in de finale Tristan Bens- schop en Koen van Veldhoven van Schaldina terugwezen. Het jeugdtoernooi verliep niet vlekkeloos. Bij de hoogste jeugdca- tegorie werden de twee finalisten van het ODT Roosendaal terugge floten omdat zij de finale al eerder speelden dan de organisatie ge wenst had. De bekers werden niet uitgereikt. hoogezand-sappemeer - De wiel- rensters van Rabo Lady Force zijn op het NK tijdrijden voor club- teams in Hoogezand-Sappemeer op de tweede plaats geëindigd. Het kwartet dat onder de vlag van wielervereniging Zeeuws-Vlaande- ren reed, moest alleen het team van wv Noord-Holland voor laten gaat. Die ploeg had halverwege 33 seconden voorsprong en hield daarvan op de finish op 41,2 kilo meter nog 29 seconden over. In het team van Rabo Lady Force re den Anne Eversdijk, Baukje Doe- dée, Birgit Lavrijssen en Marissa Otten. Het is het eerste succes van de Zeeuwse ploeg op het NK tijdrij den. Drie jaar geleden eindigde het team verrassend als vijfde. In de twee daarop volgende edities moest de ploeg afrekenen met te genslagen. Daar was dit keer tij dens de wedstrijd geen sprake van. De Lady Force haalde alles eruit wat erin zat. Alleen voor de koers was er tegenslag omdat de mecani cien door zijn rug ging en geen kant meer uit kon. Bij een wedstrijd voor nieuwe lingen kwamen de Middelkamp renners Bart Jan de Vink en Davy Gunst uitstekend voor de dag. De Vink werd eerste, terwijl Gunst be slag legde op de tweede plek. De Vink maakte halverwege deel uit van een kopgroep van vier en het peloton gaf zich gewonnen. Gunst dacht hier echter anders over en overbrugde in zijn eentje de kloof van 25 seconden. Het liep uit op een sprint met vijf Gimst ging de sprint van ver aan, maar De Vink kwam er nog overheen. Voor De Vink was het zijn vijfde zege van het seizoen. Davy Gunst stond voor de 23e keer op het podium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56