w sport 137 door nieuw complex TOP komt in slot schotkracht tekort Tjoba oogt ontspannen De Bree tweede Zege voor Boot Schletterer verslaat Paardekooper in demonstratiewedstrijd maandag 5 september 2011 ■Ba^gWH^saffiw 'Ik heb al een aantal ouders gesproken die hun kinderen nu wél op atletiek gaan doen. Het nieuwe complex is een impuls voor de baanatletiek.' Anjolie Engels-Wisse door Maurice Steketee MIDDELBURG - Door de populari teit van de vele trimlopen en eve nementen als de Kustmarathon is de aandacht voor baanatletiek in Zeeland de laatste jaren wat naar de achtergrond verdrongen. Met de komst van de nieuwe atletiek baan op Sportpark Vrijburg, die za terdag officieel werd geopend, moet daar verandering in komen. Verschillende atleten verwachten dat de baanatletiek door het mo derne complex tussen Middelburg en Vlissingen een impuls krijgt. „Ik heb al een aantal ouders ge sproken die hun kinderen nu wél op atletiek gaan doen", vertelde Anjolie Engels-Wisse zaterdaga vond vlak nadat de eerste wed strijd op de Vrijburgbaan had plaatsgevonden. „De locaties in Vlissingen en Middelburg waren niet meer van deze tijd. We had den alleen een beschimmeld hokje waar ouders konden wachten als ze hun kinderen kwamen opha len. In Vlissingen zaten ook putjes in de baan waardoor je blessures kon oplopen. Deze nieuwe baan gaat de baanatletiek in Zeeland ze ker een impuls geven." Ook Tim Pleijte, die gisteren nog als 17e eindigde op het Nederlands kampioenschap op de weg in 31.30 minuten, kijkt er naar uit om op de nieuwe complex te trainen. „Het is een mooie locatie met een prachtig uitzicht. Je kunt in de ver te de duinen zien liggen. Ik denk dat het ook interessant is voor atle ten van buiten Zeeland om hier een wedstrijd te komen lopen. We hebben nu eindelijk een clubhuis en kleedkamers, dat is een hele ver betering." Sébastièn Schletterer beaamt dat, al stond hij wel met gemengde ge voelens op sportpark Vrijburg. „Ik DOETINCHEM - Middelburger Peter de Bree pakte zilver in het kader invitatietoernooi De Veemarktbo kaal. De winst ging naar Ludo Kools uit Huibergen. Het toernooi werd op handicap gespeeld en De Bree moest niet alleen naar 290 punten spelen (het meest van alle deelnemers) maar ook nog in het neo57/2. Desalniettemin bereikte hij knap de finale maar verloor daarin zijn enige wedstrijd. VLISSINGEN - Tijdens de eerste wed strijd om het Open Zeeuws kam pioenschap motorcross in Vlisin- gen beantwoordden de favorieten aan de verwachtingen. Roy Gijsel uit Heikant (klasse MX 1), Mark Boot uit Burgh-Haamste- de (MX 2) en Erik van der Wek ken uit Zierikzee (veteranen) zege vierden. heb 31 jaar getraind op de oude baan in Middelburg, dat is toch wel jeugdsentiment. Maar voor de club is het wel goed denk ik, het is wel een pronkstuk." Anjolie Engels wil graag haar steen tje bijdragen aan de toekomst van de baanatletiek in Zeeland. Een eerste stap werd zaterdag gezet met een demonstratiewedstrijd over twee Zeeuwse mijlen, die zij samen met Anton Engels organi seerde. Als het aan de atlete van Dynamica ligt, krijgt die wedstrijd een vervolg. „Het is toch fantas tisch voor het publiek om zo'n ta- door Maurice Steketee MIDDELBURG - Met man en macht werd er afgelopen week nog ge werkt aan de nieuwe atletiekbaan op Sportpark Vrijburg. Door het slechte weer konden er geen lij nen op de baan worden aange bracht en daardoor was het door gaan van de officiële openingswed strijd onzeker. Pas een paasdagen voor de opening was de baan klaar. Sébastièn Schletterer won de eerste wedstrijd op de Vrijburg- baan. Schletterer liet zaterdagavond nog maar eens zien dat hij nog lang niet versleten is. De Middelburger was met overmacht de sterkste in de demonstratiewedstrijd die ter gelegenheid van de nieuwe atle tiekbaan werd gelopen. Vooraf was al duidelijk dat de strijd zou gaan tussen Schletterer (38) en de 20 jaar jongere Lars Paardekooper, die onlangs nog brons won tijdens het Nederlands kampioenschap op de 1500 meter. De twee waren door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De korfballers van Tjoba willen dit sei zoen wel kampioen worden, maar ze zijn daar (nog) niet zo mee be zig. „We willen vooral vrijuit korf ballen", verklaarde aanvoerder Dirk-Jan Westmaas zaterdag na de 19-12-overwinning op PSV. „De ti tel zit natuurlijk wel in ons achter hoofd, maar we willen de druk er van niet voelen. Anders gaan we misschien geforceerd spelen." Vooralsnog slaagt Tjoba voortreffe lijk in de opzet. De ploeg van de nieuwe trainer Bram van Geffen oogt heel ontspannen en geniet van alle aanvallen. In de voorberei ding werden Fortis, Vitesse, Avan- ti en Albatros - alle gerenommeer de opponenten - met groot gemak opzijgezet en zaterdag trok het team uit 's-Heer Hendrikskinde ren die lijn door in het eerste com petitieduel. Was het niet zo warm geweest, dan had de ploeg weer de lent als Lars Paardekooper vandaag in je eigen provincie te zien lopen. Het is jammer dat de datum voor de wedstrijd ongelukkig is, omdat vandaag ook de Kustloop was en zondag het NK op de weg, maar anders hadden we Michel Schrier en Tim Pleijte ook aan het werk ge zien." Om een nog sterker deelne mersveld aan de start te krijgen, vindt de wedstrijd volgend jaar waarschijnlijk op een andere da-, turn plaats. „We willen er een groot nationaal en misschien wel internationaal evenement van ma ken", vult Anton Engels aan. in de eerste ronden van de wed strijd over 3704 meter (9 ronden 104 meter) nog aan elkaar ge waagd, maar op zo'n kilometer van de finish versnelde Schletterer aanzienlijk. Met nog één ronde te gaan, had hij in no-time al een voorsprong van acht seconden op gebouwd. Die gaf hij niet meer uit handen waarna hij in 11.25.38 mi nuten over de finish kwam. Paar dekooper, afkomstig uit Goes maar trainend in Nijmegen bij Cifla, werd tweede met een ruime voor sprong op Wouter van Caspel, die in de sprint om de derde plaats van Tim van den Broeke won. Schletterer was na afloop vol lof over Paardekooper. „Lars is een groot talent. Hij heeft al mooie din gen laten zien. Als hij deze trend voortzet kan hij nog flinke spron gen maken." Bij de vrouwen ging de zege naar Esther Vermue in een tijd van 13.49.76- De atlete uit Lewedorp werd onlangs nog derde op het NK op de 3000 meter steeple. kaap van twintig doelpunten ge rond. „Er zit heel veel vertrouwen in de ploeg", zei Westmaas. Met name in de eerste helft heer ste de thuisploeg. Na zeven minu ten leidden de groen-witten al met 4-0 en daarna mocht Tjoba zo maar weglopen naar 10-2 bij rust. PSV had vooral geen antwoord op het slimme en beweeglijke spel van de vakgenoten Dirk-Jan West maas en Dennis Broerse. In het an dere vak had Patrick de Bruine een hoofdrol. De speler die bij Van GefFen een vaste plaats in Tjoba 1 heeft gekregen, schoot meteen zijn eerste twee ballen raak. West maas: „Bram heeft tegen hem ge zegd: ik zet je erin en we gaan heel hard aan jouw spel werken. Nou, hij groeit echt met de week." De Bruine is overigens niet de eni ge die dat doet. Manon Braam, Ka- trien Volleman en Carina West maas maken ook stappen en kun nen zonder moeite mee in het snelle positiespel. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Trainer Peter Crucq had ha de nederlaag van TOP te gen De Meeuwen (16-11) een „dua listisch gevoel". Samen met Erik Maljers had hij gezien dat de Arne- muidse overgangsklasser bij 10-10 nog de bovenliggende partij was. „We speelden goed korfbal, maar scoorden in de slotfase nauwelijks meer. Dat was zuur." De Meeuwen-TOP 16-11: De gas ten hadden wat opstartproblemen, maar kwamen steeds beter in de wedstrijd. Een achterstand werd weggepoetst en TOP leek de wed strijd naar zich toe te trekken. „De Meeuwen is wel een goede ploeg, maar we hadden het idee dat ze vandaag te pakken waren", zei Crucq. Na de 10-10 wilden de doelpunten ineens niet meer vallen bij de Arne- muidenaren, terwijl De Meeuwen opeens met scherp schoot. Daar door verloor TOP het eerste veld- duel nog met ruim verschil, terwijl dat niet helemaal terecht was. Crucq: „Wat De Meeuwen wel knap deed, was dat men weinig energie verspeelde, terwijl wij in het warme weer met de krachten smeten. De meest geroutineerde ploeg heeft gewonnen." Scores TOP: Corné Bezemer 5, Jeanine Marijs 3, Nelleke van Belzen 2, Leon van Belzen 1. Fortis-Wion 14-14: Bij Fortis was men uiterst teleurgesteld over de puntendeling. „Vanaf minuut één haalden we ons niveau niet", zei coach Leonard Debbaut. Zijn eersteklasser kon niet overweg met het trage korfbal van de Rotter dammers. „Vanaf de 2-4 leek het wel alsof ze aan het tijdrekken wa ren. In de haast om de achterstand weg te werken maakten wij veel te veel verkeerde keuzes." Positief was nog wel de inhaalrace na de 11-14. Invaller Remy Quist, die drie keer scoorde, speelde een hoofdrol bij het dichten van het gat. Scores Fortis: Niels Bebelaar 4, Remy Quist 3, Rens van den Driest, Esther Kasse en Demi Mondeel 2, Jordy Sleij- pen 1. ACKC-Swift 9-13: De Middelburg In de tweede helft was Tjoba aan vallend net iets minder scherp en liet de verdediging wat steekjes val len. Dat was niet zo erg, meenden de Bevelanders, de buit was toch al binnen. „En in de warmte houd je het spel uit de eerste helft ook se tweedeklasser kwam moeilijk in zijn spel. Dat kwam mede doordat Matthijs Pagé al na vijf minuten ge blesseerd uitviel. „Matthijs Pouwer sleepte er ons in de eerste helft met vier goals doorheen", zei trai ner Dennis Plantinga. Na rust (4-6) had Swift meer rust in de aanval len en was de afronding van de kansen beter. „Het was nog niet ons beste korfbal, maar het is be langrijk het eerste duel te winnen." Scores Swift: Matthijs Pouwer 5, Nao mi Zuidweg 3, Eefje van den Berg 2, So phie Cevaal, Kristian Huisman en Sas- cha Theunissen 1 Ondo-Stormvogels 14-14: Bij de thuisploeg was er teleurstelling. „We hebben steken laten vallen bij 10-8 en 14-12. Dan moet je door drukken. Maar we lieten ze steeds terugkomen", zei Ondo-trainer Hans de Meij. Stormvogels, dat de buteerde in de tweede klasse, was blij met het punt. „De eerste helft was voor ons, de tweede helft voor Ondo", vertelde trainer JaapJan Rit- sema. „Wat mij erg tevreden stem de, was de manier waarop wij scoorden. Elf doelpunten kwamen uit afstandsschoten. Ons rende ment wordt steeds hoger." Scores Ondo: Joris Hoogwerf 6, Ro nald Wisse 5, Jeroen Mesu, Robbie Me- su en Jo-Anne Knol 1Scores Stormvo gels: Linda de Witte 4, Arjen Schoe en Arja Groenleer 3, Niek Peene, Kristian Gabriëlse en Angela Matthijsse 1 Good-Luck-Togo 8-10: Na de 0-1 raakte Togo de regie kwijt. Pas twee minuten voor tijd kwam de Goese derdeklasser weer op voor sprong. Scores Togo: André Goossens 4, Ma rianne van Delsen 3, Marcel Viergever 2, Marten Postema 1 Seolto-Vios 9-9: Met een jeugdige, nieuwe ploeg heeft Seolto een punt gepakt tegen een ploeg die op papier sterker was. Dat stemde trainer Hans Kerkhof optimistisch. „Maar het had ook nog een over winning kunnen worden. We ston den aan het eind nog even twee doelpunten voor." Scores Seolto: Timme Provoost 4, Mayella Kuizenga 2, Dennis Goedege- buur, Mick Goedegebuur en Rosanne Westveer 1 iiiiiwiiA 1 1 iit'itn 1 11 niet helemaal vol", vergoeilijkte Westmaas. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Dennis Broerse en Niels Westmaas 4, Manon Braam en Patrick de Bruine 2, Esmee Walraven 1 Temidden van twee PSV'ers probeert Tjoba-aanvoerder Dirk-Jan Westmaas zich staande te houden. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55