361 sport Baanatletiek moet impuls krijgen Jacques Schuit fietst naar tweede plaats Nancy van de Ven soeverein naar titel Aardenburg begint seizoen met verlies Noad'67 wint streekderby van WHS Zoe de Booij behaalt vierde plaats op NK Petrus&Paulushoeve 2 wint par-3-competitie Succes voor X-treme in jeugdwedstrijd WZP wint Eddy Goormachtig Schaal SPORTPARK VRIJBURG Sébastièn Schletterer wint de demonstratiewedstrijd op de nieuwe atletiekbaan tussen Middelburg en Vlissingen. Het is de bedoeling om er een jaarlijkse wed strijd van te maken met de beste Zeeuwse atleten aan de start. maandag 5 september 2011 MIDDELBURG Aardenburg ging het gisteren iets minder voor de wind bij de start van de nieuwe voetbalcompetitie. Op sportpark Van Dongen was Dos- ko met 2-5 duidelijk een maatje te groot In de slotfase kreeg Steven de Croock het op zijn heupen; hij maakte twee goals waardoor de stand iets dragelijker werd voor zondag-tweedeklasser Aardenburg. MIDDELBURG De morele winnaar van de eerste competitieronde in de derde klasse B was Noad'67. De voetbalploeg won zaterdag de derby tegen WHS met 4-2 en begon voor het eerst in tien jaar een seizoen met een zege. Ook Tholense Boys begon sterk door Kapelle met 2-1 te verslaan. Grote verliezer was MZC'11. Het fii- siëteam verloor met 7-2 van DHV. ERMELO De hippiade voor pony's is zater dag voor de Zeeuwse deelnemers op een debacle uitgelopen. Slechts Zoe de Booij met de vosruin Volta ge bleek in staat om zich tijdens het NK in Ermelo met de landelij ke top te meten. De amazone uit Axel stuurde de Voltreffer-zoon in Mi grote maat pony's naar het to taal van 65,57 procent. De Zeeuws-Vlaamse combinatie ein digde op een fraaie vierde plaats. Li sa van Mensvoort behaalde met de ruin Troy de titel (68,11 procent). LAMSWAARDE Op de mooiste zomerdag van het jaar werd op de Short Golf Club bij de Petrus 8c Paulushoeve de finale gespeeld van de Zeeuwse Par-3 competitie 2011. Winnaar werd het tweede team van Petrus 8c Paulus hoeve uit Lamswaarde, op de voet gevolgd door het eerste team van dezelfde club. Derde werd, met maar een half punt minder, Grevelingenhout 2. OLDEBROEK Op het mountainbikeparkoers in Oldenbroek werd zaterdag de elfde wedstrijd voor de jeugdcompetitie verreden. Zeven renners van Moun- tianbikevereniging X-treme uit Goes behaalden een podiumplaats: Emma Verloop, Zoe Moller, Mick van Dijke, Tim van Dijke, Aimee Schoe, Joppe de Vries en Didi de Vries. MIDDELBURG De zaalvoetballers van WZP heb ben vrijdagavond de vijfde editie van de 'Eddy Goormachtig Schaal' gewonnen. Het team behaalde uit zes wedstrij den 15 punten, 4 punten meer dan nummer 2 JWK Onions. De derde plaats was voor Walacria combinatie. Het toernooi wordt jaarlijks gespeeld ter nagedachtenis aan Eddy Goormachtig. Sébastièn Schletterer geeft het tempo aan tijdens de demonstratiewedstrijd over twee Zeeuwse mijlen op de nieuwe atletiekbaan. Lars Paardekooper loopt in tweede positie. foto Lex de Meester door Wim de Vos calfven - Lange tijd zag het er naar uit dat de Belgische wielren ner Sammy Bogaert zaterdag in de Brabantse buurtschap Calfven de TMZ-koers bij de amateurs A op zijn naam zou Sfhrijven. Zo onver wacht Bogaert echter aan de haal was gegaan, zo onverwacht ver dween hij van het strijdtoneel. Bo gaert werd niet meer gezien en Brabander Jochem van der Doelen reed uiteindelijk solo naar de zege. Het peloton was al niet groot bij het vertrek maar zag bovendien al vrij snel verschillende renners vroegtijdig de strijd verlaten zodat amper twaalf coureurs de wed strijd uitreden. „Door die warmte was het ontzettend zwaar om te koersen. Toen in de slotfase Van der Doelen weggereden was heb ik het nog geprobeerd maar ik was niet scherp genoeg om het gat he lemaal dicht te rijden", zei bijvoor beeld Jacques Schuit uit Oost-Sou burg die op de tweede plaats zou stranden. Maar Schuit dacht wel dat hij wist wat die Sammy Bogae rt overkomen was. „Volgens mij had hij een lekke band maar ook wij hebben hem niet meer gezien. Dus precies weet ik het ook niet", aldus Schuit. Sammy Bogaert reed al vrij snel bij de concurrentie weg en leek op weg naar de overwinningsbloe- men. Plotseling kwam de Belg niet meer door en kon het spel op nieuw beginnen. Jochem van der Doelen slaagde wel met een solo. Alleen de S/P-klasse leverde een Zeeuwse zege op. Mario Roegiest uit Sas van Gent was de sterkste voor Stefan Saman uit Kruiningen en Kees van Belzen uit Arnemui- den. WELL - Nancy van de Ven heeft gis teren de Nederlandse titel motor cross veroverd in de klasse 85CC kleine wielen. Met nog vijf wed strijden te gaan had de talentvolle Vlissingse in Well nog zestig pun ten nodig om het kampioenschap op haar naam te schrijven. Hoewel de spanning de voorbije dagen tot het kookpunt was opge lopen en het in de eerste training voorafgaand aan de wedstrijd niet naar wens verliep, voltooide Van de Ven (t3) haar missie glansrijk. In de eerste manche pakte zij de zege. Die eerste plaats was goed voor de benodigde zestig punten voor de titel. Het werd nog even spannend doordat een onbekende lokale crosser roet in het eten dreigde te gooien. Pas in de laatste rondjes slaagde Van de Ven erin om die concurrent af te troeven. De familie Van de Ven had niets aan het toeval overgelaten. Doorde weeks werd niet getraind. Oudere broer Rinus, tegenwoordig trainer van zijn zusje, verspeelde ooit in dezelfde categorie de nationale ti tel doordat hij toentertijd tijdens een oefensessie ten val kwam en daardoor niet meer van start kon gaan. „Dat wilden we nu ten koste van alles zien te voorkomen", ver telde Nancy's vader Giel van de Ven gisteravond. „We hebben het bewust rustig aangedaan. Ook om de druk eraf te halen. Door bij voorbeeld te gaan zwemmen en te gaan vissen, dat soort werk." Giel en Rinus van de Ven zijn ape trots op de verrichtingen van hun oogappel. Volgend seizoen rijdt ze bij de jongens in de klasse 85a: gro te wielen. „Nancy gaat bewust niet bij de vrouwen rijden. Voor haar ontwikkeling is het beter dat ze blijft meedoen bij de jongens."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54