sport 133 Terneuzen Yerseke voelt zich bestolen in derby tegen Arnemuiden Zwakke slotfase Jong Ambon begint met zege breekt Goes op maandag 5 september 2011 De winst op Vlissingen betekende dé elfde opeenvolgende competitiezege van Térneuzen. Bij Vlissingen moesten Björn Lan- geveld en Randy de Dreu het hart van het elftal sturen. Daarin slaag den ze niet omdat De Dreu gros sierde in balverlies en omdat ze nul komma nul ondersteuning kre gen van Sinan Coban. De Terneu- zenaar was 'op 10' geposteerd, maar zakte op die plek door het ijs. Na rust speelde hij op zijn ver trouwde spitspositie, met Saïd Bouzambou daarachter, en die tan dem marcheerde stukken beter. Door individuele klasse en wils kracht werd het toen zelfs nog bijna 2-2. Dat was niet conform het spel- beeld geweest, want een uur lang had Vlissingen helemaal niks te vertellen. Hiensch was vooral in zijn nopjes met het verdedigende weerwerk. Door het wegvallen in de voorbereiding van Roel Alberti (knieblessure) was de centrale plaats achterin vacant. Tim de Feij- ter, die daar nooit eerder speelde, verving hem echter alsof hij nooit anders heeft gedaan. Op de vleugels degradeerden twee andere jonkies, Robbin de Dekker en Jimmy Jansen, de ervaren Vlis- singen-aanvallers Hoessein Bou zambou en Joey van der Zweep tot figuranten. Met het zweet nog op de slapen ge noot Dennis de Kraker van de winst bij de terugkeer van Terneu zen in de eerste klasse. „We heb ben te lang in de tweede klasse ge sukkeld", vond hij. „Het wordt een zwaar seizoen, maar we waren toe aan deze klasse. Ieder van ons heeft kwaliteiten, die kennen we en we doen waar we goed in zijn." De Kraker zelf deed 'zijn ding' gis teren praktisch foutloos: ballen af pakken en inleveren. O zo banaal, maar 0 zo belangrijk. Hij stond daarmee aan de basis van menig snelle tegenstoot. Via de buitenspelers Remco van Leeu wen en Jarno Waebeke kwam de bal doorgaans vrij vlot voorin bij Naudts of Dominique Verlinde te recht. Alleen het magere rende ment mocht de Terneuzenaren worden aangerekend. Na de 'papie ren' goal duurde het tot een kwar tiertje na rust voordat Terneuzen nog 's scoorde. Waebeke stuurde Naudts diep en die werd gevloerd door Vlissingen-doelman Joan van Belzen. Het betekende voor hem geel en een strafschop tegen, die door Bert den Hamer werd benut. De spanning keerde twee minuten later terug toen invaller Said Bou zambou het eindstation was van één van de schaarse goed lopende aanvallen van Vlissingen. In het laatste kwartier ontwikkelde Vlis singen véél druk, maar weinig doelgevaar. „De eerste helft was niet best", vond trainer Karl Verg ouwen. „Maar dat weten de jon gens zelf ook wel. Het was alle maal te gemakkelijk, te vrijblij vend. In de tweede helft hebben ze het toch nog bijna kunnen om draaien." Waar Vergouwen in negatieve zin verrast werd door zijn spelers werd Hiensch dat in positieve zin. „Ik weet inmiddels van Terneuzen dat ze een enorme wedstrijdmen taliteit hebben. Ik werd daarom niet zenuwachtig van de slechte re sultaten in de voorbereiding. Van de fouten die in de voorbereiding werden afgestraft, hebben de spe lers nu geleerd." En Dennis de Kra ker wist wat dat had opgeleverd: „Een superstart!" Vlissingen-Terneuzen 1-2 (0-1). 29. Jordy van Bremen 0-1, 57. Bert den Ha mer 0-2 (strafschop), 59. Saïd Bouzam bou 1-2. Scheidsrechte!*: B.A.F. Grilis (Roosendaal). Gele kaart: Björn Lange- veld, Joan van Belzen (Vlissingen), Jim my Jansen, Nick Claassen, Jordy van Bre men (Terneuzen). Aantal toeschou wers: 300. door Ron de Waal arnemuiden - De voetballers van Arnemuiden mogen absoluut niet mopperen over het feit dat de sei zoensopening tegen Yerseke met een drie punten opleverde. Pas na dat de bezoekers met tien man kwamen te staan, konden ze de 1-2-achterstand ombuigen in een 3-2-overwinning. Hij kon zichzelf nog aardig inhou den, maar Yerseke-trainer Jaimy van Bloppoel stak zijn woede rich ting scheidsrechter Cor Bos toch niet onder stoelen of banken. „Dit zijn gewoon drie gestolen pun ten", vond de Bevelander, die doel de op het feit dat zijn ploeg ruim een half uur met een man minder moest spelen. „Bos geeft Elco de Schipper in mijn ogen gewoon twee onnodige gele kaarten. We hadden die voorsprong echt nooit meer weggegeven." Het wegsturen van De Schipper kwam Arnemuiden daarentegen goed uit. „Ik kan niet ontkennen dat die rode kaart ons in het zadel heeft geholpen", zei trainer Marco Groeneveld van Arnemuiden. „Wij hebben dan wel verschrikke lijk veel grote kansen gehad, maar op basis van passie verdienden wij absoluut niks vanmiddag." Spits Marinus Baas, meteen weer goed voor twee treffers, kon de woorden van zijn trainer alleen maar beamen. „Wij waren zeker niet fel genoeg." Zeker in de beginfase was het ge brek aan felheid zichtbaar bij Arne muiden. Toch kwam de thuis ploeg uit het niets op voorsprong, toen Yerseke-verdediger Jordy Boone en keeper Sander van de Bosch van elkaar dachten dat ze de bal weg zouden trappen. Baas zag het misverstand grijn zend aan en profiteerde optimaal: 1-0. Ruim een kwartier later was de si tuatie omgekeerd en betekende slap ingrijpen in de defensie van de thuisploeg een vrije doortocht voor Arjen de Koeijer. Alleen voor Een kopduel tussen de aanvoerders Bart van Steveninck (Yerseke) en Leon van Belzen I (Arnemuiden). keeper Bennie de Looff faalde de spits niet. Op slag van rust bóod Leon van Belzen I een niet te missen kans aan Marc van Haneghem, maar de lange spits kreeg het voor elkaar om de bal nog over het vijandelij ke doel te schieten. Het bleek na derhand de eerste van vier missers van Van Haneghem. Arnemuiden kwam ook in de tweede helft niet scherp aan de af trap. Dat werd heel snel afgestraft door Yerseke. Tussen twee verdedi gers in mocht ex-Arnemuiden-spe- ler Bart van Steveninck van korte afstand raak koppen: 1-2. Voor Yer seke braken er kort daarna 35 zwa re minuten aan, toen De Schipper na zijn tweede gele kaart mocht in rukken. Het verzet van de dappere bezoekers werd een kwartier later gebroken. Uit de rebound van een foto Lex de Meester door Van Haneghem gemiste kans, was het Baas die de bal wel tegen het net kreeg: 2-2. Een voor zet van invaller Michel van de Ket terij betekende vervolgens de vijf de kans voor Mare van Haneghem. Ditmaal kopte de spits knap raak in de verre hoek: 3-2. Het moegestreden Yerseke werd een grotere nederlaag nog be spaard in de slotfase, omdat Mari nus Baas en Leon van Belzen 2 gro te kansen onbenut lieten. Arnemuiden-Yerseke 3-2 (1-1). 17. Marinus Baas 1 -0, 34. Arjen de Koeijer 1-1, 46. Bart van Steveninck 1-2, 69. Marinus Baas 2-2, 73. Marc van Haneg hem 3-2. Scheidsrechter: C.W. Bos (Vlissingen). Rode kaart: 55. Elco de Schipper (Yerseke/2xgeel). Gele kaart: Marc van Haneghem en Marinus Baas (Arnemuiden). Aantal toeschouwers: 225. wmmnmimmmm door Jos van Belzen goes - Eersteklasser Goes deed zichzelf schromelijk tekort tegen IFC. Tien minuten voor tijd leidde de promovendus gistermiddag nog met 3-0 tegen IFC. Toch zagen de bezoekers uit Hendrik-Ido-Am- bacht kans om langszij te komen. Het onheil voor de thuisploeg te kende zich af nadat Goes-doelman Sven Wolkenhauer bij de eerste te gentreffer van IFC op pijnlijke wij ze in de fout ging. Een simpele schuiver van Steve Kot rolde via zijn handen en door zijn benen in het doel. De thuisploeg was daar na het spoor volledig bijster. Aan alle kanten doken de aanvallers van IFC plotsklaps voor Wolken- hauers doel op. Twee keer schoot Ali Benomar (in de 83e en de 86e minuut) raak, waardoor hij zijn ploeg alsnog een punt bezorgde. Goes-trainer Gérard de Nooijer vond het te ver gaan om het gelijk spel in de schoenen van zijn doel man schuiven. „Natuurlijk was het een cruciaal moment in de wed strijd. Maar dan nog mag je het nooit meer weggeven. Tot die eer ste tegengoal waren we superieur en zag het er eerder naar uit dat het 4-0 zou worden in plaats van 3-1", merkte de oefenmeester op. De Nooijer weet het gelijkspel met name aan een gebrek aan concen tratie en beleving. „De ruimtes werden op den duur veel te groot Ook ging het er niet zakelijk ge noeg aan toe. Niemand nam meer verantwoordelijkheid, waardoor IFC in het zadel werd geholpen." Goes-IFC 3-3 (2-0). 25. Robin de Pag- ter 1-0, 40. Yves Nyemb 2-0, 72. Igna- cio Missaine 3-0, 80. Steve Kot 3-1, 83. Ali Benomar 3-2, 86. Ali Benomar 3-3. Scheidsrechter: C. Toorenaar (Heinkens- zand). Gele kaart: Inam Quliyev. Aantal toeschouwers: 250. middelburg - Voor Zeeland Sport was in de openingswedstrijd in de vierde klasse A bij Steen (2-0) geen overwinning weggelegd. Jong Ambon won thuis met 2-1 van IJ- zendijke. Walcheren en Luctor'88 verloren in de vierde klas B beiden hun uitwedstrijden op Brabantse boden. Steen-Zeeland Sport 2-0: Beide ploegen legden technisch goed ver zorgd voetbal op de mat, waarbij de beste kansen voor de thuis ploeg waren. Uit één daarvan bracht Serge Merckx in de eerste helft de stand op 1-0, tevens de ruststand. Halverwege de tweede helft rondde Robin Mariman een uitval af met de 2-0. De Vlissin- gers, die geen gevaar voor het doel van de tegenstander wisten te scheppen, verloren in de slotfase hun doelman Erik de Schipper na rood wegens het neerhalen van een doorgebroken speler. Jong Ambon-IJzendijke 2-1: De Middelburgers kenden een stroeve start. Desondanks leverde een rom melige eerste helft toch een 1-o-voorsprong bij rust op door een treffer van Zico Tomasoa. In de tweede helft drong long Am- bon fel aan, maar echt veel kansen leverde dit niet op. Toch werd het 2-0 door een afstandsschot van Jaro Manuhuwa, waarbij de doel man van de bezoekers er niet echt sterk uitzag. IJzendijke, dat vooral via uitvallen enkele keren gevaar lijk was, kwam kort voor tijd terug tot 2-1 door Martijn Rijckaert. Breskens-Hulsterloo 1-3 (0-2). Eric Goossens 0-1, Cristoph Praet 0-2, Ned de Looze 1-2, Cristoph Praet 1-3. Hontenisse-Corn Boys 10-0 (6-0). Jeroen Verschuren 1-0 en 2-0, Titiano Staes 3-0 (strafschop), Sam de Theije 4-0, Pim van Jole 5-0 Jeroen Verschu ren 6-0, Tom Rijk 7-0, Jeroen Verschu ren 8-0, Sjoerd Vervaet 9-0, Thomas de Waal 10-0. Biervliet-Patrijzen 3-1 (2-1). Tim Bo- gaart 1-0, Boban Martinovic 1-1, Ben Huisman 2-1, Ben Ongenae 3-1. Oostburg-Clinge 1-3 (0-1). Davy van Puijvelde 0-1, Peter van de Linde 1-1, Kevin van Hoye 1-2, Davy van Puijvelde 1-3. 4B. ODIO-Walcheren 3-1: Het was Rob van de Poel die de score opende toen hij zag dat de Vlis- singse sluitpost iets te ver voor zijn doel stond opgesteld: 1-0. De zelfde speler zorgde uit een vrije trap voor 2-0, maar nog voor de thee deed aanvoerder Robin van de Velde wat terug namens Wal cheren: 2-1. In de tweede helft drongen de bezoekers Odio wel te rug op eigen helft, maar veel ge vaar leverde dit niet op. Kort voor tijd bezorgde Nick Melse zijn ploeg de drie punten: 3-1. Vivoo-Luctor'88 4-3 (1-0). Tommie Withagen 1 -0, Roy van Leeuwen 1 -1 (strafschop), Tommie Withagen 2-1, Serge de Blaeij 2-2, Jeroen Kedde 2-3, Michael Jeurissen 3-3, Rens Bokhorst 4-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51