Papier wordt werkelijkheid bij 321 sport Meeuwen maatje te groot voor Domburg Sterke start voor MZVC en Vlissingen Valse start voor Zeelandia Middelburg Promovendus Terneuzen opent het seizoen met een verrassende 2-1-overwinning bij Vlissingen. Vooral in het eerste uur was Terneuzen heer en meester. maandag 5 september 2011 MIDDELBURG - De voetballers van Zeelandia Middelburg kregen giste ren op eigen veld een pak slaag van FC Bergen. De zondag-derde klasser ging met 0-4 onderuit. HW'24 maakte een 0-3-achter- stand goed tegen Victoria. Zeelandia Middelburg-FC Ber gen 0-4: De Middelburgers ken den een slechte competitiestart waarin zij binnen een halfuur te gen een 0-3-achterstand aankeken. „De tegenstander was vreselijk ef fectief; drie keer kwamen zij voor ons doel en het was telkens raak", aldus trainer Arjo den Dekker. Net op het moment dat de thuisploeg in de tweede helft door achterin één op één te spelen nog wat wil de forceren, scoorden de Braban ders 0-4 en was de wedstrijd be slist Axel - RIA W. 2-0: Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. De thuisploeg profiteerde van twee fouten. Voor de rust benutte oud-RCS en -Vlissingen speler Kje- 11 Vanderhaegen een penalty. Na de thee schoot invaller Siem Gans Axel in veilige haven. HW'24-Victoria'o3 4-3: De be zoekers liepen in korte tijd uit naar 0-2 en na de thee zelfs tot 0-3. HW'24 herpakte zich en na dat Evert van de Berg, Thomas Leeghwater en [om Knibbeler de stand op 3-3 hadden gebracht, zorgde Leeghwater in de 75e mi nuut met zijn tweede treffer voor 4-3. In de slotfase waren er nog mogelijkheden voor Dennis Buijs en Michal Szczawinski, die zij ech ter niet wisten te benutten. Het bleef dus bij 4-3 in een wedstrijd met een sensationeel scoreverloop. MIDDELBURG - Kruiningen leidt de voetbalcompetitie in de vierde klasse A dankzij een 0-5-zege op SVD. Ook Apollo begon het sei zoen zaterdag sterk door met 4-1 te winnen van Colijnsplaatse Boys. MZVC kwam verrassend goed uit de verf tegen Borssele (1-2), Vlissingen won van Lewe- dorpse Boys (3-2). Borssele-MZVC 1-2: Een fit en goed georganiseerd MZVC verras te Borssele in eigen huis. Via een snelle uitval in de twintigste mi nuut scoorde Patrick loossens de openingstreffer namens MZVC. De gelijkmaker liet lang op zich wachten, maar werd in de tweede helft gemaakt door René de Jonge. Vijf minuten voor tijd speelde MZVC-spits Alexander Bom zich vrij en juichte voor de winnende treffer. Vlissingen-Lewedorpse Boys 3-2: Vlissingen boog vlak voor tijd een achterstand om in een 3-2-ze- ge. De ploeg was sterker in de eer ste helft, maar miste veel kansen. Junior Bhagola scoorde als enige voor de thuisploeg. Jasper Ver donk herstelde het evenwicht. Le- wedorpse Boys liep in de tweede helft uit via Marcel Rooze. Tien mi nuten voor tijd scoorde Khalid Sai- boua uit een vrije trap de gelijkma ker. In de slotminuten belandde een klutsbal van Sander Verberk- moes in het net. EERSTE KLASSE C door Rudy Boogert VLISSINGEN - Een overwinning uit het boekje. Terneuzen-trainer Die- derik Hiensch kon zich wel vin den in die kwalificatie van de 2-1-zege bij Vlissingen. Het ope ningsdoelpunt had hij vooraf im mers letterlijk en figuurlijk op zijn bord geschetst voor de spelers. Vanaf rechts speelt Remco van Leeuwen dé bal in op de diepste man Erik-Jan Naudts, die de bal te ruglegt op de inkomende man op de zestien Jordy van Bremen en die 'drukt af. Doelpunt. Het pa pier was werkelijkheid geworden. Na een klein halfuur kwam Ter neuzen daarmee op voorsprong in de derby tegen Vlissingen. De da nig versterkte thuisploeg mocht de handen dichtknijpen dat het daar bij bleef in de eerste helft. De ploeg verloor voor rust volledig de slag op het middenveld. „Achteraf ben ik blij dat we vorige week ook al tegen ze gespeeld hebben", zei Hiensch. „Toen heb ik met eigen ogen kunnen zien dat we de druk op het middenveld niet aankon den." Met twee ingezakte buiten spelers werd dat nu opgelost. Terneuzen-trainer Diederik Hiensch feliciteert zijn spelers met de knappe overwinning. Links Dennis de Kraker, rechts Jimmy Jansen. Vlissingen-speler Ar jan Human druipt teleurgesteld af. foto Lex de Meester &BSZ*sz8ssa&eso\ door Tom Vennink MIDDELBURG - De drie degradanten uit de tweede klasse beginnen met een achterstand aan de tweede competitieronde in de derde klas se A. Oostkapelle en AZW kwa men er zaterdag onderling niet uit (0-0) en De Noormannen verloor met 2-0 van Arendskerke. De Meeuwen en VCK nemen de lei ding in de competitie. De Meeu wen won met 3-0 van Domburg. VCK versloeg Nieuwland met de zelfde cijfers. 's-Heer Arendskerke-De Noor mannen 2-0: Het is weer even wennen voor De Noormannen in de derde klasse. De degradant uit de tweede klasse kreeg na rust klop van Arendskerke. In de eerste helft gingen de ploegen gelijk op. In de tweede helft doorbrak Mi chel Harinck de patstelling. Hij kreeg de bal op een presenteer blaadje van ploeggenoot Frank Da- vidse en tikte simpel binnen. Met nog een kwart wedstrijd te spelen gooide Michiel Bouwman het duel op slot met de 2-0. Hoedekenskerke-Veere 3-2: Een technisch beter Veere nam de lei ding in Hoedekenskerke. Na ruim een kwartier schoof Theo van Ta- tenhove de openingstreffer bin nen. Jorn Otte scoorde ook laag over de grond, maar dan aan de an dere kant. Toch stond Veere halver wege op voorsprong; Arco Brasser scoorde de r-2. In de tweede helft keerde het tij. Een hardwerkend Hoedekenskerke kreeg vat op het spel. In korte tijd kwam de ploeg langszij. Ronald Zuijdwegt dribbel de naar de gelijkmaker en Jeroen de Winter schoot de thuisploeg naar de overwinning. Nieuwland-VCK 0-3: Van VCK's rommelige seizoensvoorbereiding was weinig te zien. De ploeg uit Koudekerke walste over Nieuw land heen. Tijdens de rust was de achterstand voor Nieuwland nog te overzien. Alleen Erik Goudt scoorde. Het overwicht mondde in de tweede helft uit in de 0-2 van Stefan Wielemaker en de 0-3 van nieuwkomer Ben Polvliet. Met een fraaie boogbal scoorde de van Walcheren overgekomen Polvliet zijn eerste competitiedoelpunt.. Bevelanders-Heinkenszand 1-2: De schoten van de Bevelandse voorhoede vlogen naast en over, terwijl ze er bij Heinkenszand wel in gingen. In een spannend duel knalde Sander Geldof de openings treffer in het net. Kevin Jacobusse tekende vlak na Geldof voor de 0-2. Heinkenszand zocht de aan sluiting en vond die vlak voor rust via Robin van de Moere. De Meeuwen-Domburg 3-0: Een bliksemstart leverde De Meeuwen een ruime zege en een gedeelde koppositie op. Al na tien minuten werkte Wouter Vos een voorzet van Kevin Janse in het net. Nog geen vijf minuten later nam Janse zelf de 2-0 voor zijn rekening. Vos scoorde vlak voor de thee de 3-0. De ploeg van trainer Hans van de Rafelaar stak er met kop en schou ders bovenuit, maar kreeg het lasti ger na rust. Domburg gaf zich niet gewonnen en kreeg een strafschop toegewezen. Nadat die gemist werd door Chiel Meranus zakte het niveau. Oostkapelle-AZW 0-0: Ze ston den vorig seizoen tegenover elkaar als kelderploegen in de tweede klasse, zaterdag streden ze als titel- favorieten in de derde. Het duel brak na vijf minuten open toen Oostkapelle een penalty kreeg toe gewezen. Harold Vermeulen schoot zwak in en miste. Van gro te kansen kwam het lange tijd niet. Tot AZW'er Bert Apperloo een kwartier voor tijd alleen op het Oostkapelse doel afstormde. Hij scoorde, juichte, maar werd te ruggewezen vanwege buitenspel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50