sport 131 weinig af kan dwingen Houtepen geniet van Kloetinge RCS wint van BSC in kaartenfestival Debuut levert Wilson vijf hechtingen op Zaamslag start met ruime zege op WC'68 maandag 5 september 2011 Fabian Wilson zal zijn debuut in de hoofdklasse niet snel vergetenVoor de verdedi ger van Hoek, die overkwam van Temeuzen, duurde het duel met ASWH slechts 26 minuten. Wilson kwam bij een kopduel in botsing met verdediger Bas van Stokkom en moest met een hoofdwond vervangen worden. In het ziekenhuis in Temeuzen kreeg hij vijf hechtingen, waarna hij tijdens de tweede helft terugkeerde in Hoek. door Barry van der Hooft HOEK - Ruud Pennings is een trai ner met een rustig karakter. Na een wedstrijd zal hij niet snel kri tiek leveren op één van zijn spe lers en tijdens een duel probeert hij dat ook tot een minimum te be perken. Maar als het, zoals in de laatste twee wedstrijden van Hoek, even niet loopt valt ook Pen nings weieens op een kritische noot te betrappen. Dinsdag, tijdens het verloren be kerduel met Vlissingen (2-3), had Pennings vanaf de zijlijn een on derhoud met Ferry Alfons, dat voor iedereen hoorbaar was. En za terdag, in de slotfase van het duel met ASWH, richtte hij zijn pijlen op Lionel Lord. De aanvaller had zich in het laatste kwartier nog niet kunnen onderscheiden, toen hij ook nog eens op een knullige manier een bal zomaar bij een te genstander inleverde. „Lord! Waar ben je mee bezig man! )e doet maar wat", schreeuwde de trainer richting de invaller. Lord reageerde niet, waardoor er geen discussie op gang kwam. De voorvallen met Alfons en Lord maakten echter wel duidelijk dat de trainer baalt van het spel dat zijn ploeg na een hoopvolle reeks in de voorbereiding nu op de mat legt. Het bekerduel met EW (5-3) was bijna twee weken geleden door persoonlijke fouten al na een half uur gespeeld, tegen Vlissingen gaf Hoek een 2-o-voorsprong bij rust nog uit handen en in het duel met ASWH maakte de Zeeuws- Vlaamse formatie na rust een wat hopeloze indruk. Splijtende steekpassen tussen twee verdedigers door, driehoekjes op het middenveld, een eindpass op maat; het viel tegen ASWH alle maal niet meer te ontdekken in het spel van Hoek. Natuurlijk is het dan makkelijk om naar een aantal spelers te wijzen, maar dat zal Pennings niet snel doen. Hij praat altijd over de teamprestatie en slikt zijn woorden in zodra één speler voor het voetlicht wordt ge haald. Duidelijk is wel dat hij baalt van het feit dat zijn ploeg niet meer zo lekker draait als een paar weken geleden. Dat komt hem slecht uit, want Hoek wil mee doen om de bovenste plaatsen. Als de ploeg voetbalt zoals het dat zaterdag deed, gaat dat niet luk ken. Al merkte Pennings terecht op dat de tegenstander geen ploeg was die je zomaar even opzij zet. ASWH investeerde afgelopen zo mer flink in nieuwe spelers, want de club uit Hendrik-ldo-Ambacht wil zo snel mogelijk naar de top klasse. Marco de Borst, Ferry van Lare, de broers Michael en Alexan der van Dommelen (allen Baren- drecht) en Mels van Driel (RBC) zijn spelers die iets extra's in huis hebben, zeker op het niveau van de hoofdklasse. In de zware omstandigheden (29 graden) kwam dat er zaterdag nog niet echt uit, zoals ook veel spelers van Hoek de verwachtingen niet konden inlossen. „In balbezit brachten we te weinig", constateer de Pennings na afloop. „Na twee, Karakteristiek Hoek-ASWH 0-1 (0-0). 61. Ebu Öztürk 0-1. Scheidsrechter: A.L. van de Ketterij (Goes). Aantal toe schouwers: 1000. Hoek: Gilles Berckmoes; Fabian Wilson (26. Lionel Fitsch), Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld, Jo- zué Weever; Sebastian Hermans, Ferry Alfons, Guillaume Clincke- maillie (64. Mille Mendes); Jari Vyaene (73. Lionel Lord), Jorrit D'Haeseleer en Regilio Pinas. drie balcontacten waren we de bal vaak alweer kwijt." Al in het eerste kwartier oogde Hoek verre van soepel. „Een gebrek aan zelfver trouwen?-Misschien wat zenuwen bij zo'n eerste wedstrijd? Ik weet het niet. Ik vind wel dat je dat na een kwartier van je af moet gooien. We kunnen goed voetbal len, dat weet ik, maar vandaag heb ben we dat niet laten zien." Een tegenvaller voor Pennings was ook het uitvallen van Fabian Wilson, na 26 minuten met een hoofdwond. In die fase had Hoek al kennisgemaakt met de gevaarlij ke corners van ASWH, die steeds richting de tweede paal werden ge slingerd, waar de lange verdediger Bas van Stokkom vaak het eindsta tion was. Hoek ontsnapte een paar keer aan een achterstand, maar moest een kwartier na rust alsnog een tegentreffer incasseren. Na - opnieuw - een corner kreeg de thuisploeg de bal niet weg. Ebu Öztürk schoot vanaf de rand van het strafschopgebied raak: 0-1. Het was een achterstand die je aan voelde komen, omdat ASWH al een aantal goede mogelijkheden onbenut had gelaten. En na de openingstreffer gingen de bezoe kers op dezelfde voet verder. Maar omdat de tweede ASWH-goal niet viel, mocht Hoek blijven hopen op een punt. Alleen ontbraken het geloof, de overtuiging en zeker ook de vorm om iets te forceren. Ruud Pennings: „We hebben het nog wel geprobeerd, door met drie verdedigers te gaan spelen. Maar het bleek moeilijk om in deze hit te nog iets extra's te brengen. Ik miste ook wat slimmigheidjes bij mijn spelers, die ik bij ASWH wel zag. Het is moeilijk om dat erin te krijgen, maar we gaan het wel pro beren. Vandaag hebben we te wei nig afgedwongen. Tegen Excelsior Maassluis moet dat volgende week anders." door Peter van Kouteren heerjansdam - Met een 2-4-zege op Heerjansdam kende Kloetinge een prima competitiestart in de hoofdklasse. De formatie van Cees Houtepen nam na een 1-1-rust- stand afstand van de thuisploeg en was trefzeker op belangrijke mo menten. De opluchting was zichtbaar groot, toen John Schot bij het scheiden van de markt uit een vrije trap de 2-4 binnen krulde. Het gebeurde twee minuten voor tijd, in een fase waarin de thuis ploeg op zoek was naar de gelijk maker. Het was de nekslag voor Heerjansdam, dat aandrong zon der voor het doel gevaar te stich ten. Die knock-out kwam hard aan in het kamp van de Zuid-Hol- ianders, die eerder in het duel ook al drie opdoffers te verwerken had den gekregen. De gelijkmaker (1-1) van Daan Es- ser lag al binnen twee minuten na de openingstreffer van Heerjans dam in het doel. En binnen acht minuten na de hervatting koester de Kloetinge door doelpunten van Mark Schuit en Comé Schilper- oort een 1-3-voorsprong. „Vooral onze tweede goal was schitterend", genoot Houtepen na van een vloeiende combinatie door het hart van de defensie. „Al les in lopende fases. Dan ben je moeilijk af te stoppen." Wakker ge schud door de in korte tijd opgelo pen achterstand zette Heerjans dam aan voor een offensief. De thuisploeg had veel meer balbe zit en zocht vooral succes over de rechterflank, waar Andro Franca (twee jaar geleden van de beloften van NAC gekomen) keer op keer gevaar stichtte en talloze voorzet ten op maat verzond. „Maar hun spits anticipeerde er niet zo goed op", vond Michel Maaskant, die na een matig eerste kwartier veel gevaar in het hart van de Kloeting- se defensie verijdelde. „Toen het 3-1 was hadden we alles onder controle, maar toen het 3-2 werd, vroeg ik me af hoe lang het nog zou duren. Hoeveel voorzet ten van rechts zouden er gekomen zijn? Als collectief hebben we het goed gedaan, compart gespeeld en weinig weggegeven. Dit is de eer ste keer dit seizoen dat we goed hebben gespeeld." Zijn trainer moest dat beamen, maar zei steeds vertrouwen in zijn ploeg te hebben gehad. Cees Houtepen: „De eerste tien, vijftien minuten was het even zoe ken en onrustig. Daarna hebben we het goed gedaan. Ik ken de mentaliteit van mijn spelers en wist dat ze er zouden staan. We wisten ook dat er mogelijkheden waren, omdat Heerjansdam niet in vorm was. Maar vooraf had ik voor mezelf ook tevreden geweest als we gelijk hadden gespeeld. Dit is natuurlijk een heel goede start, die veel vertrouwen geeft. Dat is belangrijk."Kloetinge kreeg na de openingsfase greep op de thuis ploeg en was nog voor rust een paar keer dicht bij een tweede tref fer. Na rust kwam de productie op gang. Heerjansdam drong na de 1-3 aan, balde een vuist, maar haal de nauwelijks uit. laco van der Schee moest slechts één keer optre den. Hij verwerkte een kopbal met een knappe reflex tot hoekschop, die vervolgens aan de tweede paal binnen werd gefrommeld. Hoewel er nog ruim een kwartier te spelen was, bleek het de laatste stuiptrek king van de thuisploeg. Karakteristiek Heerjansdam-Kloetinge 2-4 (1-1). 25. Tutku Aygoren 1-0, 27. Daan Esser 1-1, 48. Mark Schuit 1-2, 53. Corné Schilperoort 1 -3, 73. Allon Coomans 2-3, 88. John Schot 2-4. Scheidsrechter: C. B. van Duyn (Katwijk). Gele kaart: Levi Marengo (Heerjansdam). Aantal toeschou wers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Jaap Esser, Michel Maaskant, Jihad Azzagari; Mats Wil- lemse, Corné Schilperoort, Mark Schuit; Daan Esser (88. Rogier Veenstra), Ingmar Quist (74. Josi- mar Pattinama), John Schot (90. So- fyan Azzagari). door Maurice Steketee oost-souburg - RCS is de compe titie in de tweede klasse van het zondagvoetbal begonnen met een ï-o-zege op BSC uit Roosendaal. André Siereveld maakte in de zes tigste minuut de enige treffer van de middag door een penalty te be nutten. De ploeg van trainer Den nis de Nooijer stond op dat mo ment met nog maar negen spelers in het veld. Na afloop van de wedstrijd werd er nauwelijks over de uitslag ge sproken, maar vooral over de in to taal vier rode kaarten - beide teams kregen er twee - die scheids rechter Wim Broekhoven had ge trokken. Namens RCS konden Luke Evers- dijk en Besar Xhoxhaj vroegtijdig gaan douchen. Eversdijk liep in de eerste helft tegen twee gele kaar ten aan. Xhoxhaj werd na rust van het veld gestuurd. Mede door de vele kaarten was het een onrustige wedstrijd. „Deze wedstrijd moeten we maar snel vergeten", zei voorzitter Wes- sel Vermeulen na afloop van het duel. De overwinning van RCS was uit eindelijk dik verdiend. Zelfs met negen spelers op het veld was RCS de bovenliggende partij. Nadat ook bij BSC twee spelers met een rode kaart waren wegge stuurd verzuimden de Souburgers verder afstand te nemen van de ploeg uit Roosendaal. „We konden het net niet afmaken, maar eigenlijk hadden we gewoon met 4 of 5-0 moéten winnen", al dus Vermeulen. „De zege was dik verdiend." zaamslag - Een verkeerde keuze in de passing kwam zaterdag Ma rio de Fouw in de slotfase van de wedstrijd van Zaamslag tegen WC'68 op een uitbrander van trainer Kenny Verhoene te staan. De slordigheid van de Zeeuwse aanvaller, die een sterke eerste helft speelde, had geen gevolgen. Zaamslag won verdiend met 3-0. Het detail typeerde de Belgische trainer, die van zijn spelers hon derd procent concentratie eist. „We kiezen soms voor de moeilijk ste oplossing. Maar ik ben wel te vreden hoor. Dit was een mooie te genstander om mee te beginnen." Zaamslag-WC'68 3-0 (1-0). 41Ma rio de Fouw 1-0, 48. Peter Dieleman 2-0, 85. Ugur Kahveci 3-0. Scheidsrech ter T.J. Versnel (Zwijndrecht). Gele Björn Ronde (links) is een speler van Oranje Wit te snel af. kaart: Koen Post (Zaamslag), Tom foto Lex de Meester Keyzer (WC'68). Toeschouwers: 250.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49