301 sport 0 Pennings ziet dat Hoek veel te GPC weet zich geen raad met de ruimte De seizoensouverture van Hoek loopt voor de Zeeuws-Vlamingen uit op een teleurstelling. Op scheidsrechter Hamid van de Ketterij eigen veld verliest de ploeg van ASWH: o-i. het duei tussen hoek en aswh. Serooskerke pakt punt in blessuretijd maandag 5 september 2011 W HOOFDKLASSE B uit Goes hield de kaarten op zak in door Klaas Verspoor MIDDELBURG - „Het was moei zaam", gaf de geblesseerde Nicky Holmes toe. Zijn Serooskerke kwam in de extra tijd van het duel met Internos op 2-2 en .pakte zo het eerste punt in de tweede klas se E. Dauwendaele moet daar, na een 3-0-nederlaag bij Nieuwdorp, nog minimaal een week op wach ten. Nieuwdorp - Dauwendaele 3-0: De eerste twintig minuten drukte Nieuwdorp Dauwendaele ver te rug en via Ferhan Topal kwam de thuisploeg op een i-o-voorsprong. Daarna gebeurde er van alles. Tot twee keer toe werd een treffer van Dauwendaele wegens buitenspel afgekeurd en vlak voor rust miste Niels Mulder een grote mogelijk heid op de 2-0. In de 78e minuut viel de goal wel toen Topal op aan geven van Stefan van de Klooster wist te scoren. Vijf minuten voor tijd bekroonde Topal zijn ijzerster- ke optreden met een derde treffer. Serooskerke - Internos 2-2: Scheidsrechter Van der Linde floot een prima wedstrijd en zag de be zoekers via Rob de Waal op 0-1 ko men. Na een perfect uitgevoerde counter bood Mario Janisse in de 44e minuut Alex Jobse een niet te missen kans: 1-1. De ploeg uit Et- ten-Leur liet na rust zien óók te kunnen counteren. Het leidde tot de 1-2 van Mike Koole. Seroosker ke ging daarna alles of niets spe len. Drie minuten in blessuretijd leidde dat tot de gelijkmaker toen Jobse een afvallende bal oppikte en de bal in de uiterste hoek plaats te. Klundert - Duiveland 1-0: Aanval ler Barry Steenpoorte liet in de openingsminuut een riante moge lijkheid liggen voor Duiveland. Het kwartier daarna was ook nog voor de bezoekers, maar daarna nam Klundert het heft in handen. De ploeg werd gevaarlijk via de snelle aanvallers. In de tweede helft moest Duive land, na een tweede gele kaart voor verdediger Marcel Zwager, met den man verder. Klundert drong aan en werd in de 83e mi nuut beloond. In de Oosterlandse defensie werd een bal teruggekopt naar doelman Léon Weeda, maar Eric Fuanani was er als de kippen bij om het gepromoveerde Klun dert naar de overwinning te schie ten. SSV'65 - Dinteloord 0-3: SSV'65 speelde zonder passie en inzet en kreeg daarvoor de rekening gepre senteerd. Voor rust kwam Dinte loord via Davey van Merriënboer en Jacco de Gast op een 0-2-voor- sprong. Drie minuten na rust gooi de Van Merriënboer met zijn twee de treffer de wedstrijd al definitief op slot Bruse Boys - DFS 3-1: Bruse Boys was de sterkste in de Schouwse derby. De bezoekers kwamen nog wel op 0-1 via Lennart Padmos 0-1, maar daarna nam Bru het heft in handen. Tom Blomaard maakte gelijk en Thomas Groeneveld was verantwoordelijk voor de 2-1 en 3-1. Zwaluwe - Terneuzense Boys 2-2: Bij rust stonden de Boys nog met 0-2 voor door treffers van Mar co Faassen en Ruben de Haas. Na de pauze was Zwaluwe de bo venliggende partij en trok de stand gelijk via Terry Schonk 1-2 en Mike Weeland: 2-2. door Koen de Vries VLISSINGEN - Vorig jaar maakte GPC een vliegende start in de eer ste klasse van het zaterdagvoetbal. Uit de eerste zes wedstrijden peur de de ploeg liefst zestien punten. Zaterdag, bij het begin van het nieuwe seizoen, leken de Vlissin- gers weer voortvarend te begin nen. Al na vier minuten had de ploeg een numieriek overwicht omdat scheidsrechter Bovekerk Sven Akkerman van Oranje Wit met rood naar de kleedkamer stuurde omdat hij inkwam met ge strekt been. In de resterende 86 mi nuten wist GPC geen raad met de extra ruimte en verloor met 0-2. GPC werd pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt. De ploeg miste de vorm, maar ook intelligentie om Oranje Wit zijn wil op te leg gen. Met name dat laatste zorgde voor bedrukte gezichten. Voor rust werd keer op keer met de lan ge bal naar de diepste spits ge zocht, waar een rustige opbouw over de flanken voor de hand lag. „Vopr rust hebben we bijna geen fatsoenlijke aanval opgezet", moest trainer [urriaan van Poelje tot zijn spijt constateren. Boven dien wist zijn ploeg geen raad met de snelle omschakelingen van Oranje Wit, dat vorig seizoen pro motie naar de hoofdklasse op een haar na miste. Al in de negende minuut sloeg de opgewekte stemming over het nu merieke voordeel om in verontrus ting, toen Ronald Traets profiteer de van slecht wegwerken: 0-1. Dat Oranje Wit niet voor de populari- teitsprijs maar voor de punten was gekomen, bleek daarna wel. Spe lers gingen kermend naar de grond als ze niet of nauwelijks ge raakt waren, trainer Pippy Pruijm- boom probeerde de arbiter regel matig te overtuigen dat GPC over de schreef ging en de grensrechter van de Dordtenaren immiteerde een vendelzwaaier door zijn vlag bij het minste of geringste gevaar in de lucht te steken. Oranje Wit vergat voor rust nogmaals de trek ker over te halen toen Ronald Tra ets van elf meter mocht aanleggen. GPC-keeper Max Leijer dook de in zet fraai uit de hoek. De Vlissin- gers stelden daar één grote kans te genover. Grigor Sahakjan kopte een indraaiende voorzet van Jes- per de Vlieger net naast. In de rust slachtofferde Van Poelje centrumverdediger Rafael Vulin en zette Raoul Flipse in zijn plaats. GPC probeerde het met meer over leg maar de aanvallen strandden voortijdig. „We moesten via de flanken opbouwen en dan naar de vrije man op het middenveld zoe ken. Als het een keer gebeurde had den we niet de man die de eind- pass kon geven", aldus de trainer. Daarbij kwamen de Vlissingers goed weg toen Omar Zenzen een fraaie actie zag stranden op de on derkant van de lat. Gevaar stichten lukte GPC na rust welgeteld één keer. In de 72e mi nuut was invaller Björn Ronde doelman Maurice Lagendijk te snel af Hij legde breed op zijn broer Sven, die de bal voorlangs het verlaten doel schoot. Een kwar tiertje later bezegelden de Dorten- aren het lot van GPC. Bij een sim pel countertje zette Sjoerd Bou- tens Arto Dielhof vrij voor de keeper en die scoorde: 0-2. GPC Vlissingen-Oranje Wit 0-2 (0-1). 9. Ronald Traets 0-1, 87. Arto Dielhof 0-2. Scheidsrechter H. Bovekerk (Noor deloos). Rode kaart: 4. Sven Akkerman (Oranje Wit). Gele kaart: Björn Ronde, Jesper de Vlieger, lord Vermeer (allen GPC), Ronald Traets (Oranje Wit). Aan tal toeschouwers: 150. Regilio Pinas (links) probeert een speler van ASWH de voet dwars te zetten. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48