sport 129 op gruwelijke Angliru Djokovic hoeft slechts twaalf games af te staan Volleyballers verlengen hun onmogelijke missie maandag 5 september 2011 'Ik kom van heel ver. Drie maanden geleden wilde ik stoppen. Na anderhalf jaar zonder resultaten had ik geen motivatie meer' Juan José Cobo, de nieuwe klassementsleider in de Vuelta door Patrick Delait den haag - Bonkend op zijn stuur van teleurstelling bolde Wout Poels gisteren over de streep op de gruwelijke Angliru. De Limburger van Vacansoleil finishte knap als tweede op 48 seconden van de ontketende Juan José Cobo, maar had het gevoel dat er meer had in gezeten. Poels koos voor zekerheid toen Co bo op zes kilometer van de finish aanzette voor een imponerende so lo. Samen met Team Sky-ploeg- maats Bradley Wiggins en Chris topher Froome, Denis Menchov en de al gauw afhakende loaquin Rodriguez zat Poels op het vinken touw in een achtervolgend groep je. „Toen Cobo ging durfde ik niet mee te gaan. ik was bang dat ik me zou opblazen. Achteraf had ik het er misschien toch op moeten wagen. In de laatste kilometer had ik nog iets over", zei Poels, die be zig is aan verbluffende Vuelta. Door zijn sterke prestatie op de Angliru is de klimmer uit Blitters- wijck opgerukt naar de tiende plaats in het algemeen klassement. Poels heeft 4.13 minuten achter stand op nieuwe leider Cobo. In de chaos van omgevallen televi siemotoren en uitzinnige Spaanse fans was alleen de Spanjaard van Geox sterker dan Poels. De 30-jari- ge Cobo ging op de Angliru zo hard tekeer dat hij ook de rode lei derstrui overnam van Bradley Wig gins. De Brit moest op een van de steilste stukken lossen uit het groepje van Poels. Wiggins verloor uiteindelijk 1.20 minuut op Cobo, die als ritwinnaar ook nog eens 20 seconden bonificatie mee graaide. Bauke Mollema zag zijn podium ambities op de Angliru in het ge drang komen. De Rabo-renner hield weliswaar goed stand, maar moest als negende toch 1.35 toege ven op Cobo, die de grote winnaar werd van een loodzwaar weekein de met twee bergetappes. Ook zaterdag, met aankomst bo venop La Farrapona, deed Cobo al een gouden zaak. De geblokte klimmer, voorheen al ritwinnaar in de Vuelta en de Tour de France, moest toen alleen Rein Taaramae laten voorgaan. De Est was de eni ge overblijver van een grote kop groep waaruit Karsten Kroon weg viel. De Drent belandde in een ra vijn en verloor daarbij even het be wustzijn. In het ziekenhuis bleek dat Kroon zijn linkeronderarm heeft gebroken. Wout Poels kreeg er onderweg niets van mee. Hij sprintte op La Farrapona naar de vierde plaats. Het bleek de voorbode voor een demonstratie op de Anglirp. Hoe steiler de wegen, hoe beter Poels zich in zijn sas lijkt te voelen. „Na twee weken voel ik me nog altijd heel goed. Dat is een goed teken Wielrennen Andy Schleck moet de World Tour-wedstrijden in Quebec en Montreal volgende week aan zich voorbij laten gaan. De Luxemburg se wielrenner ondergaat deze week een ingreep aan zijn ver standskies. jéröme Pineau heeft de 45e editie van de GP Jef Scherens op zijn naam geschreven. De Fransman bleef het peloton in Leuven net voor. De Belg Kenny Dehaes won de sprint van de achtervolgende meute voor zijn landgenoot Guillaume Van Keirsbulck en de Ne derlander Stefan van Dijk. Johnny Hoogerland uit Yerseke finishte in het peloton als 33e. voor de toekomst. Voor mij is de Vuelta al geslaagd. Alles wat er nu nog bijkomt, is mooi meegeno men", liet Poels gisteravond we ten. De Limburger wil zijn top tien-klassering in de laatste Vuel- ta-week met hand en tand verdedi gen. En wie weet hoe ver Poels had kunnen komen als hij in der de etappe niet ten prooi was geval len aan een inzinking. „Bevangen door de extreme warmte heb ik toen drie minuten verloren. Dat is jammer, maar ik kon toen echt niet harder", aldus de renner die in voorbije Tour de France voortij dig moest opgeven vanwege een buikvirus. Voor Bauke Mollema is de rustdag van vandaag wellicht een ideale ge legenheid om toch nog een ultie me aanval te beramen op de kop positie. De Groninger klom zater dag naar de derde plaats in het klassement, maar moest een giste ren een stapje terug doen. Mollema staat nu vierde op 1.36 minuut van Cobo. De 24-jarige klimmer kon zichzelf niks verwij ten op de Angliru „Ik heb eruit ge haald wat er in zat. Jammer dat ik een plaats verlies in het klasse ment, maar het is nu eenmaal niet anders. Ik ben blij dat ik de schade binnen de perken heb kunnen houden." Volgens Rabobank-ploegleider Erik Dekker was er op de zwaarste klim uit deze Vuelta geen kruid ge wassen tegen Cobo. „De dreiging van Cobo zagen we zaterdag al. Dit is voor ons echt geen verras sing. Het is gewoon de kwaliteit die wint." Met een voorsprong van 20 secon den op de verbazende Christop her Froome en 46 op Wiggins is Cobo nog niet zeker van zijn zaak. Met name de woensdagrit, met aankomst op de steile Pena Cabar- ga, kan het klassement nog over hoop gooien. new york - Novak Djokovic maak te in de eerste week van de US Open de meeste indruk op de ba nen van Flushing Meadows. Slechts twaalf games moest de Ser vische nummer één van de wereld prijsgeven in de eerste drie rondes. Zijn voornaamste rivalen' Rafael Nadal, Roger Federer en Andy Murray hadden het een stuk zwaarder. Met de Ier Conor Niland en de Ar gentijn Carlos Berlocq trof Djoko vic in de eerste twee rondes geen noemenswaardige tegenstanders. Van Nikolai Davidenko werd ech ter meer verwacht. Djokovic zette de Rus echter probleemloos aan de kant: 6-3 6-4 6-2. „Het was de eerste echte test en ik speelde goed op de belangrijke mo menten", was de conclusie van Djokovic. De heerser in het man- nentennis maakt een ontspannen indruk in New York. De bruisende Amerikaanse stad bevalt hem wel. „Het publiek in de avondsessies is hier heel speciaal. Ze leven heel erg mee en hebben veel lol. Daar raak ik door geïnspireerd." Nadal hoefde net als Djokovic nog geen set in te leveren, maar moest wel diep gaan tegen David Nalban- dian in de derde ronde: 7-6 (5) 6-1 7-5. De Spanjaard had geluk dat de Argentijn 60 onnodige fouten maakte en het op belangrijke mo menten liet afweten. „Het was een zware dag", zei Nadal dan ook na afloop. Na afloop kwam hij op weg naar de persconferentie ten val. Volgens de eerste berichten had Nadal last van kramp. Toege snelde fysiotherapeuten consta teerden dat hij geen ernstige scha de had opgelopen. Roger Federer moest zelfs een set laten aan zijn Kroatische oppo nent Marin Cilic: 6-3 4-6 6-4 6-2. De Zwitserse nummer 3 van de plaatsingslijst laat in het laatste deel van een zwaar seizoen de schoonheid van het spel even voor wat het is. „Het maakt me niet uit hoe ik speel, als ik maar door kom." Datzelfde geldt ongetwijfeld voor Andy Murray die tegen dé Neder lander Robin Haase op de rand van uitschakeling was. De als vier- Novak Djokovic de gerangschikte Schot kwam te rug van een 2-0-achterstand in sets: 6-7 (5) 2-6 6-2 6-0 6-4. „Ik ben erg opgelucht." Haase weet zijn nederlaag mede aan blessures, iets waar meer tennissers last van hebben. Liefst veertien spelers moesten opgeven, een record in een grandslamtoernooi. Velen heb ben last van de hitte. Het kwik in New York loopt dagelijks op tot boven de dertig graden. Caroline Wozniacki en Serena Wil liams lijken daar amper last van te hebben. De Deense en de Ameri kaanse ontpopten zich in de eerste week tot de topfavorietes in het vrouwentoernooi. Zeker na de uit schakeling van de Russin Maria Sjarapova, die verrassend onderuit ging tegen de Italiaanse Flavia Pen- netta. Flavia Pennetta blijft verrassen in New York. De als 26e geplaatste tennisster drong gisteravond door tot de laatste acht na een zege op de dertien plekken hoger inge schaalde Chinese Peng Shuai: 6-4 7-6 (6). Ze neemt het nu op tegen Angelique Kerber die zich als eer ste Duitse in elf jaar plaatste voor de kwartfinale. De nummer 92 van de wereld was te sterk voor de Roemeense Monica Niculescu (6-4 6-3). Rogier Wassen verdween zaterdag uit het mannendubbel. De Neder landse tennisser verloor met zijn Duitse partner Florian Mayer in de tweede ronde van het sterke In diase duo Mahesh Bhupathi/Leander Paes, dat als vierde is geplaatst: 6-7 (5) 2-6. De vrouwenvier-zonder was het enige Nederlandse team dat op het WK roeien een medaille won. Het kwartet werd derde. foto epa eindhoven - De Nederlandse vol leyballers hebben nog altijd uit zicht op deelname aan de Olympi sche Spelen. Het team van bonds coach Edwin Benne zette zaterdag een nieuwe stap in het enorm lan ge en moeilijke traject dat uiteinde lijk moet leiden tot een plaatsbe wijs voor Londen. In het Indoorsportcentrum van Eindhoven versloeg Oranje Roe menië in de kwalificatie met 3-1 (25-20 23-25 25-18 25-18). Een week eerder was Nederland in Baia Ma re ook al met 3-1 te sterk. De weg naar de Spelen wordt nu van 22 tot en met 27 november ver volgd met het pre-olympisch kwa lificatietoernooi, waaraan zes lan den meedoen. Alleen een eerste plaats is voor Ne derland voldoende om van 8 tot en met 15 mei mee te doen aan het olympische kwalificatietoer nooi. Bij dat evenement, met acht deelnemers, ligt slechts één start bewijs klaar voor de Spelen in Lon den. De kans dat Nederland dat ticket grijpt, lijkt erg klein. Daarvoor was het spel ook zaterdag tegen Roeme nië bij lange na nog niet overtui gend genoeg. Bondscoach Benne was het daar mee eens: „Dit was niet best. Ik denk ook niet dat het realistisch is dat we de Olympi sche Spelen zullen halen, maar zo lang er een kans is, gaan we er voor." Belangrijker was de balans op te maken van zijn eerste zomer. Die was positief vond hij. „Van de veertien officiële wedstrijden, heb ben we er elf gewonnen, dat is niet slecht. De enige miskleun was Oostenrijk-uit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47