281 sport Verbluffende Poels tweede Werk aan winkel voor roeiers RONDE VAN SPANJE Bauke Mollema moet in de Vuelta een veertje laten. Zaterdag klom hij naar de derde stek in het klassement, Wout Poels klom dit weekeinde gisteren moest hij een plaats prijsgeven. meen klassement van de vueita Blomdahl wint wereldbekertoernooi Wegman met Westa naar tweede ronde Tim Pleijte 17e op NK 10 kilometer Erwin Mesu sprint naar tweede plaats Baaijens-Van de Vrie mist brons op haar Chardon voor eerst Europees kampioen maandag 5 september 2011 0 haar de tiende plaats in het alge- SUWON Het WB-toernooi driebanden in Suwon (Zuid-Korea) is gewonnen door de Zweed Torbjörn Blomdahl. Hij versloeg in de finale de Kore- aan Jae Ho Cho met 3-0. Blomdahl haalde in de eindstrijd een gemid delde van 2.250. Daar had Cho niet van terug: 1.666. Ondanks zijn vroe ge uitschakeling (tweede ronde) kon Dick Jaspers een klein beetje lachen. Op de wereldranking nam hij afstand van zijn concurrenten. De Belg Caudron en de Koreaan Kim raakten nog verder achterop. ISTANBOEL Wim Wegman is met de tafelten nissers van Wijzenbeek Westa doorgedrongen tot de tweede ron de van de ETTU Cup. De coach uit Oost-Souburg die met Westa eind vorig seizoen de nationale titel greep, boekte gisteren met zijn ploeg in Istanboel een 3-0-zege op het Spaanse Burgos. Zijn spelers Martijn de Vries, Qiang Liu en Daan Sliepen verlo ren zaterdag de duels met de Turk se gastheer BBSK (1-3) en het Portu gese Desportivo dos Toledos (1-3). TILBURG Tim Pleijte is op het NK 10 kilome ter op de weg op de zeventiende plaats geëindigd. De atleet uit Zou- telande noteerde op het bochtige parkoers in Tilburg een tijd van 31.28. Erwin Harmes uit Nieuw-, land werd 31e in 32.05, Jean-Pierre Hoeboer uit Tholen 68e in 34.01 en Kevin de Pagter uit Westkapelle 85e in 34.54. Khalid Choukoud greep de titel. De atleet van Haag at letiek finishte in 28.58. Rinus Joosse uit Wilhelminadorp legde bij de mannen 70+ beslag op de derde plaats. Zijn tijd: 47.18. BIDDINGHUIZEN Erwin Mesu is zaterdag als tweede geëindigd in de dertiende wed strijd van de KPN Inline Cup. De skeeleraar uit Middelburg moest in Biddinghuizen in de eindsprint al leen veteraan Arjan Smit (34) voor laten gaan. Ian van Zutphen eindig de als derde. Roy Boeve bleef eer ste in het algemeen klassement Bij de vrouwen zegevierde Carla Ziel man voor het eerst dit seizoen. De Nederlands marathonkampioene op natuurijs bleef Marieke van Hoek voor. MOORSELE Tessa Baaijens-van de Vrie heeft op haar eerste EK dressuur voor aange paste sporters net naast een bron zen medaille gegrepen. De Goese amazone scoorde in het Belgische Moorsele gisteren met haar paard Riana in de kür op muziek 72,05%. Dat was 0,05% te weinig om de der de plaats te delen met haar landge note Sanne Voets. „Het is balen, maar ik heb toch een goed gevoel", aldus Baaijens. „Ik kreeg veel com plimenten." In de proeven van vrij dag en zaterdag werd Baaijens twee keer zevende. BREDA - IJsbrand Chardon is voor het eerst in zijn rijke carrière Euro pees kampioen bij de vierspannen geworden. Op de erelijst van de menner uit Den Hoorn, al wel verscheidene keren de beste van de wereld, ont brak deze titel nog doordat het EK voor het laatst in 1981 was gehou den. „Gaaf', was zijn gebruikelijk enthousiaste reactie. Chardon bleef tijdens de open titelstrijd in Breda de Hongaar Jozsef Dobro- vits en landgenoot Koos de Ronde voor. De laatste zakte door een tijd- fout in de vaardigheidsproef een plaats in het klassement. In de lan- denwèdstrijd behaalde Nederland ook goud. Bij Outdoor Brabant moest Char don overigens wel zijn Australi sche rivaal en wereldkampioen Boyd Exell voorrang verlenen. BLED - Technisch directeur René Mijnders van de Nederlandse roei- bond (KNRB) sloot gisteren de WK in het Sloveense Bied af met een dubbel gevoel. „Het was goed, maar nog niet goed genoeg. Uitein delijk gaat het toch om de knik kers. En die hebben we hier in de olympische disciplines niet gewon nen", erkende de voormalige top coach. Met brons voor de vrouwen- vier-zonder (niet-olympisch) en vier volle olympische nominaties gaat Oranje niet met lege handen naar huis. Maar van de vrouwen acht (5e) en Holland Acht (6e) was meer verwacht. Tijdens het olympisch kwalificatietoernooi in mei 2012 in Luzern krijgen de veel geplaagde lichte mannenvier (met Roeland Lievens uit IJzendijke) en de vrouwendubbeltwee de laatste kans op olympische kwalificatie. „Achteraf gezien valt de schade ei genlijk best nog mee", doelde Mijnders op de vele ziektegevallen in de afgelopen week in de Neder landse ploeg. „Ongeveer dertig procent van de ploeg heeft bij de WK last onder vonden van een virus en/of een voedselvergiftiging. Dat heeft na tuurlijk op onze prestaties een ne gatieve uitwerking gehad, vooral bij de vrouwen acht en de lichte mannenvier. „Maar het zou te gemakkelijk zijn om alles op deze pech te schuiven. Ik durf zeker niet te zeggen dat die twee ploegen fluitend een medail le hadden gewonnen als iedereen wel fit was gebleven." Mijnders: „Op het gebied van voe ding en hygiëne hebben we nog wel wat huiswerk te doen. We heb ben hier in Bied tijdens de WK al les gedaan wat we konden doen om de situatie onder controle te houden. Dat is al met al gelukt, maar in het voortraject moeten we nog eens goed naar bepaalde zaken kijken. Je kunt nooit hon derd procent garanderen dat ieder een gezond blijft. Maar je kunt wel de eventuele oorzaken zo veel mo gelijk uitsluiten." Volgens bondscoach Mijnders is het nog steeds gissen naar de bron van het virus, dat de Nederlandse ploeg waarschijnlijk vanuit het trai ningskamp in Mantova naar Bied heeft meegenomen. Verhalen dat sommige roeiers mogelijk zijn be smet door een afkoelende duik in het vervuilde Italiaanse meer in de Po-vlakte kon hij niet bevestigen, wel dat er inderdaad door sommi ge oververhitte internationals een partijtje was gezwommen in de na tuur. „We kijken nog naar die optie, maar uiteraard onderzoeken we ook ons eten en drinken in Manto va nog een keer." Bauke Mollema is onderweg naar de top van de Angliru.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46