Sport PZCU5 Bolt en co sluiten af met wereldrecord 30 en 31 38 WK ATLETIEK Superieur optreden van Jamaicaans kwartet op 4x100 meter Negende wereldtitel Daniël Willemsen Jorge Lorenzo zet Casey Stoner hak Boonen stapt af in Ronde van Spanje Terneuzen verslaat Vlissingen in Zeeuwse derby Maandag 5 september 2011 Hitte teistert atleten en wandelaars in Kustloop Tip? sport@pzc.nl Op het slotnummer van de wereldkampioenschappen atletiek in Daegu snelden de mannen van Jamaica op de 4x100 meter naar een wereldrecord van 37.04 seconden. Nesta Carter (staand linksboven), Usain Bolt (staand rechtsboven), Michael Frater (zittend linksonder) en Yohan Blake zetten de toptijd op de klokken. foto Oiego Azubel DAEGU - Usain Bolt heeft het WK atletiek in Daegu afgesloten met zijn tweede wereldtitel en alsnog een wereldrecord. De Jamaicaanse sprinter, in Peking goed voor drie gouden olympische medailles, won gisteren met zijn landgeno ten Nesta Carter, Michael Frater mHÊÊMKÊmmmmmmmÊmsmmmnmmmmm SLAGELSE Zijspancrosser Daniël Willemsen is voor de negende keer in zijn car rière wereldkampioen geworden. Hij verzekerde zich gisteren met zijn Belgische bakkenist Sven Ver- brugge één ronde voor het einde van het kampioenschap van de ti tel. Willemsen bouwde met de der tiende plaats in de Grote Prijs van Denemarken zijn voorsprong zoda nig uit, dat hij in de slotrace in Duitsland niet meer kan worden ingehaald. De zege in Denemarken ging naar de Nederlanders Etienne Bax en Ben van den Bogaart. en Yohan Blake de wereldtitel op de afsluitende 4x100 meter. Jamai ca won in 37,04 seconden, zeshon derdste onder hun eigen wereldre cord van Peking in 2008. Zilver was voor Frankrijk (38,20), brons ging naar Saint Kitts en Ne vis (38,49)- De doorgaans sterke Jorge Lorenzo Amerikanen haalden de finish niet. Jamaica zorgde in Daegu voor het enige wereldrecord. Voor atle- tiek-ster Bolt kwam er passend ein de aan een spraakmakend toer nooi. In het eerste weekeinde werd de 25-jarige wereldrecordhou- MISANO Jorge Lorenzo heeft gisteren Casey Stoner een hak gezet in de Mo- toGP. De Spaanse wereldkampioen van Yamaha won overtuigend de Grand Prix van San Marino op het circuit van Misano'. Klassementslei der Stoner van Honda eindigde als derde en leverde de nodige punten in. De Spanjaard Dani Pedrosa (Honda) reed als tweede langs de fi- nishvlag. Lorenzo nam vanaf de start de kop positie en stond deze niet meer af. In het WK heeft Stoner nog wel 35 punten voorsprong op Lorenzo. der op drie disciplines in de finale van de 100 meter gediskwalifi ceerd wegens een valse start. Bolt, die voor drie wereldtitels naar Zuid-Korea was afgereisd, herstel de zich in het slotweekeinde met de wereldtitels op de 200 en 4x100 meter. L'ANGLIRCÈU Tom Boonen gaat morgen niet meer van start in de zestiende etap pe in de Ronde van Spanje. De Bel gische wielrenner van Quickstep was gisteren in de vijftiende rit be trokken bij een valpartij en bles seerde daarbij zijn linkerpols. Die is vermoedelijk gebroken. Onder zoek moet dat later definitief uit wijzen. De deelname van Boonen aan de wereldkampioenschappen van 19 tot en met 25 september in Kopenhagen is onzeker. meer over de Vuelta op pagina 28 en 29 Bij de vrouwen ging de zege op de 4x100 meter naar de Verenigde Sta ten. De tweede plaats was voor Ja maica, terwijl Oekraïne als derde eindigde. meer over het WK atletiek op pagina 34 en 35 BLOGS Lees ook de sportweblogs van de sportverslaggevers van de PZC via www.pzc.nl/blog/ STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43