'Festival trekt Tweedehands tent i6l zeeland Hulstenaartje gepakt met verboden katapult zeeland in de vorige eeuw Twee inbraken Organisatie rekent op steun van fonds Dans volgend jaar als openingsvoorstelling maandag 5 september 2011 Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Linden- bergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verha len over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. De raadkaart van vorige week was voor veel lezers herkenbaar. Zo ook voor Anjo van Burg-Rotte, die in de Dorpsstraat in Scharendijke is opgegroeid. „Op de foto is rechts een klein stukje van een ge vel te zien. Die behoorde in anijn tijd toe aan de manifacturenzaak van Roose. Links daarvan ligt het dorpscafé. Daar kwamen vooral stamgasten, die af en toe letterlijk naar buiten rolden. Als kind maak te dat veel indruk op mij. Alleen met straö - een jaarlijks terugke rend dorpsfeest waarbij paarden mooi worden versierd en in een optocht naar het strand gaan - was het druk in de Dorpsstraat. Het dorp liep dan uit en er kwa men mensen uit omliggende dor pen kijken. De paarden liepen dan bijna letterlijk door de winkelpui omdat de ruiters zo losbandig wa ren." Volgens Van Burg-Rotte is naast het café de bakkerij en winkel van de familie Verjaal (met zonne scherm) te zien. J.W Ringelberg uit Scharendijke weet zich nog te herinneren dat mevrouw Verjaal indertijd de boodschappen op schreef in een boek en de bedra gen uit haar hoofd bij elkaar optel de tot het juiste bedrag. „Er is nog altijd een supermarkt, alleen veel groter", meldt Ringelberg. Van Burg-Rotte: „Naast de winkel ligt de woning van de familie Ksrs- man en daarnaast de winkel en de bakkerij van de familie Rotte. Daar ben ik geboren en getogen." Volgens Edward Marcusse uit Kam perland is er qua bebouwing wei nig veranderd in de Dorpsstraat. Alleen de muziektent in het mid den van de foto is er tegenwoordig niet meer. „Die is vervangen door een 'verhoging'", meldt hij. Kees Stevense uit Middelburg weet daar nog wat details aan toe te voegen. „In 1959 besloot het gemeentebe stuur de oude muziektent van de naburige gemeente Renesse te ko pen. Deze tent was voor Renesse te klein geworden en voor Scharen dijke groot genoeg. Men besloot deze tent in z'n geheel te vervoe ren. Dit is de tent op onze raad kaart. Een tweedehands tent dus." Winnaars van waardebonnen: S. Boidin uit Breskens, L. Verwest uit Scharendijke en J.W. Ringel berg, ook uit Scharendijke. HULST - De politie heeft zaterdag avond een 15-jarige jongen aange houden wegens het bezit van een katapult, volgens de Wet wapens en munitie is dit een verboden wa pen. De jongen was met steentjes aan het schieten in de Minderbroeder straat in Hulst. Hij is naar het bu reau gebracht en in het bijzijn van zijn ouders gehoord. Hij krijgt een alternatieve straf via bureau HALT. De 16-jarige eigenaar van de kata pult, ook uit Hulst, is eveneens door agenten als verdachte ge hoord. Hij verklaarde afstand te doen van de katapult. PHILIPPINE/ TERNEUZEN - In een wo ning aan de Dijckmeesterweg in Philippine is zaterdag op klaarlich te dag, tussen 09.00 uur en 14.30 uur ingebroken. Uit de woning werd computerapparatuur en geld weggenomen. In de nacht van vrij dag op zaterdag is via een raam in gebroken in een horecagelegen heid aan De Blokken in Terneu- zen. De fooienpot met daarin een onbekend geldbedrag is weggeno men. Theaterproductiehuis Zeelandia, or ganisator van het Zeeland Nazo merfestival, heeft goede hoop dat het ook na 2012 rijkssubsidie ont vangt. Doordat staatssecretaris Zijlstra al le theaterproductiehuizen uit de 'basisinfrastructuur' haalt, is Zee landia na volgend jaar aangewezen op het Fonds Podiumkunsten. Een delegatie van het fonds heeft twee dagen lang het Nazomerfestival be zocht. „We hebben een heel prettig gesprek met ze gehad", zegt direc teur Henk Schoute.. „Ik heb ge merkt dat ze positief tegenover Zee landia staan. Dat is heel prettig. Dat ze op eigen initiatief zijn gekomen, is ook heel positief. Dat geeft toch een bepaalde intentie aan." Toch blijft de situatie onzeker, aan gezien het fonds zelf ook nog niet weet waar het aan toe is. Het wordt zelf ook gekort terwijl er juist meer kunstinstellingen een beroep op zullen doen. Het Zeeland Nazomerfestival be gint volgend jaar met een dans voorstelling. Deze wordt gemaakt door het toonaangevende moderne dansgezelschap Conny Janssen Danst. Zeelandia-directeur Henk Schoute had het idee al toen hij twee jaar geleden aantrad. „Ik ken Conny Janssen al lange tijd en Alex Mal1 lems, onze artistiek directeur, bleek ook graag iets met dans te willen doen." De locatie voor de voorstelling is nog niet bekend. Schoute zegt dat er ook al ideeën zijn voor de andere locatievoorstel lingen. „We proberen in november of december het programma in de grondverf te hebben staan." Milow sloot op het Abdijplein het Nazomerfestival af. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Het Zeeland Nazo merfestival heeft dit jaar 27.250 be zoekers getrokken. Dat is opnieuw een stijging in vergelijking met voorgaande jaren (25.675 in 2010, 22.700 in 2009). Er waren in totaal 14.500 betalende bezoekers. De groei is vooral te danken aan de kleine voorstellingen, zoals de reprises van de eigen producties De rietdekker, Mathilde en Mooie Anna. Die trokken veel publiek. Dat verzamelde zich elke avond ge lijktijdig op het Abdijplein. „Ik vond het heel mooi om te zien dat je dan het Theater als het ware de imPnivNiii Puzzel ouderwets gezellig mee en win een Jabra headset! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl JABRA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40