zeeland 13 vanaf stormvloedkering PvdA wil geen saaie oude bende zijn commentaar Grimmiger Grijs Award tegen vooroordelen over 60-plussers maandag 5 september 2011 Borden en lage hekken weerhouden vissers er niet van in de periode van mei tot en met oktober op de Oosterscheldekering te klauteren om zeebaars te vangen die veel geld opbrengt. foto Dirk-Jan Cjeltema niet bepaald piep te noemen. Hoe dringend de behoefte bij de Zeeuwse PvdA aan vers bloed is blijkt zaterdag tijdens de gewestelij ke vergadering van de partij in Goes. Goed, het is eindelijk weer eens strandweer, maar een op komst van 23 personen op de eer ste vergadering van het nieuwe sei zoen is toch wat mager. Ruim de helft van de aanwezigen bestaat bo vendien uit PvdA' ers die je op zo'n bijeenkomst mag verwach ten: Statenleden, bestuursleden en gedeputeerde Ben de Reu. De bloedarmoede bij de PvdA komt al bij het begin van de verga dering tot uitdrukking. Vastgesteld wordt dat de voorzitter van de Sta tenfractie, Annebeth Evertz (jong maar afwezig) nog steeds dezelfde functie bekleedt in de gemeente raad van Kapeilé. De afspraken bin nen de partij verzetten zich tegen dit soort dubbelfuncties en een vragensteller wil dan ook weten wanneer er een einde aan komt. „De eerste drie jaar niet", hoopt Evertz' fractiegenoot in de Kapelse raad Cees van Ruiten. „Als we vin den dat we aan dit soort afspraken moeten vasthouden, speelt de PvdA de komende jaren geen rol van betekenis in de raad van Kapel- Ie." Statenlid Eric Hageman vertelt dat de fractie zich vorige week heeft beraden over speerpunten voor de PvdA op provinciaal niveau. Die zijn er volgens hem volop. Het coa litieprogramma dat de partij na vier jaar oppositie gretig heeft on derschreven, zet vooral in op eco nomie en banen. Hageman: „Dat biedt ons ruimte om aandacht te vragen voor de sociale component en het milieu." De vertegenwoordigster van het landelijk bureau, Marja Versteeg, heeft er vertrouwen in dat het de Zeeuwse PvdA met Zinderend Zeeuws lukt het imago van een 'saaie oude bende' van zich af te schudden. „Dan horen problemen als dubbele petten en vergrijzing binnen de partij tot het verleden." Het klinkt hoopvol. Versteeg spoort de Zeeuwse PvdA'ers aan debatten te voeren, niet alleen on derling maar juist ook met verte genwoordigers van andere maat schappelijke organisaties. Komt dat even mooi uit: zo'n de bat staat meteen na het huishoude lijk gedeelte van de vergadering op het programma. Over een stoer on derwerp nog wel: de toekomst van het openbaar vervoer in Zeeland. Helaas hebben de vertegenwoordi gers van uitgenodigde organisaties die zich hiervoor sterk maken het allemaal laten afweten. Het thema komt trouwens toch niet zo goed uit de verf De inlei der, wethouder Co van Schaik van Terneuzen, beperkt zich tot een uitvoerige kennismaking met zijn geesteskind: de Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen. Van Schaik heeft zijn sporen verdiend binnen de PvdA en dus wordt hij welwil lend aangehoord. Maar drie van de 23 leden hielden het in de pauze al voor gezien. Het is een van de aan gename kanten van leven op het platte land: je zit niet bij el kaar op de lip. Het betekent on der andere dat toezicht op nale ving van regels niet altijd even strikt is. Als niemand daarmee benadeeld wordt, is dat niet be zwaarlijk. Het illegaal vissen op de Ooster scheldekering lijkt in die catego rie te vallen. Lijkt. Want de praktijk is helaas een stuk grim miger. Er is geen sprake van een kat- en muisspel tussen overtreder en toezichthouder. De illegale visser hengelt op een goede dag gemakkelijk voor 750 euro zeebaars bij el kaar. Die verdienste is zo aan trekkelijk dat hij zich door een opsporingsambtenaar niet laat verjagen. Sterker nog, de hand havers mijden de kering na een reeks intimidaties door vissers. De Oosterscheldekering is te ge vaarlijk en te belangrijk om er een vrijplaats van te maken. Po litie en Rijkswaterstaat moeten de handen ineen slaan en de or de herstellen. MIDDELBURG - De Zeeuwse Sociaal Economische Raad is op zoek naar 6o-plussers die afrekenen met de vooroordelen die over oudere werknemers bestaan. Zij dingen mee naar de Grijs Groots Awards die op 16 november in het provinciehuis in Middelburg wordt uitgereikt. Op www.grijsengroots.nl kunnen kandidaten voor deze onderschei ding worden aangemeld. Het gaat op personen die nog steeds en thousiast aan het werk zijn en daarin nog prima functioneren. Daarmee bewijzen ze dat oudere werknemers nog een goede bijdra ge kunnen leveren binnen een ar beidsorganisatie. De onderscheiding wordt uitge reikt tijdens een conferentie waar op de krapper wordende arbeids markt en het stimuleren van inzet baarheid de thema's zijn. VOETBALCIJFERS Iedere dag diept Rudy Boogert nieuwe wetenswaardigheden op uit de Zeeuwse voetbalcijfers. Zie www.pzc.nl/rudestats STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3