Polderfestival Pootstock overtreft 141 zeeland Schouwen-Duiveland levert Zeeuws kampioen voor landelijke ploegstrijd Eten in kerktuin In discussie over trekkerrijbewijs na ongeval hond maandag 5 september 2011 NON-STOP Schouwen-Duivelandse bands spelen tien uren vol De band Egipt op het binnenpodium. Six Strings Down op het buitenpodium. door Esme Soesman Met nog een half uur aan optredens te gaan brak de he mel op indrukwek kende wijze open. Het was een afsluiting 'in stijl' voor Pootstock; het festival dat za terdag voor de eerste keer plaats vond in de polder tussen Dreischor en Zonnemaire. Op het legendarische Woodstock, de uit 1969 daterende inspiratiebron voor het Schouwen-Duivelandse mu ziekfestival, kwam de regen name lijk met bakken uit de lucht. Pootstock daarentegen was qua weer ongekend goed. Tropisch warm tot in de kleine uurtjes. Pas toen de laatste band op het bin nenpodium optrad, stak kortston dig een heftige wind op en gingen de sluizen open. De EHBO-tent waaide weg en er moest even wor den gesjeesd om wat spullen die buiten stonden veilig te stellen. Ook werden drie trekkers ingezet om auto's van vertrekkende festi valgangers uit de klei los te trek ken. „Dat voelde wel even als die modderglijbanen die je ziet op die film van Woodstock", vertelt me de-organisator en muzikant Jan Poot - op wiens grond het festival plaatsvond. In de schuur echter ging het feest ondertussen onge stoord door. Ook de kampeerders (er stonden zo'n twintig tentjes en rond de 13 campers op het terrein van Jan en Heieen Poot) ondervon den geen hinder. „Het kon niet mooier", vat Poot het verloop van de dag dan ook samen. „Het voelt ontzettend goed. We hebben geen problemen gehad en er hebben zich geen ongelukken voorgedaan. Toekomstmuziek 3 Of Pootstock een vervolg krijgt is nog niet bekend. Jan Poot: „Dit the ma was heel leuk, het weer was goed. Het kon eigenlijk niet mooier. Dus eerst maar eens eva lueren nu. Maar misschien verzin nen we wel weer wat leuks." Voor de muzikanten en andere be trokkenen zit er nog wel wat in het vat. „Ik laat het binnenpodium nog even staan, dan kunnen we dit nog heel feestelijk afsluiten". Opgetreden is door Skybicycle, Le- gija, M.E.S, Six Strings Down, De Verwarring, W.A.F, Egipt, De Despe rado's, Starfish en Kaviaar. Het was een heerlijk, enorm vriendschappelijk feest." Een feest waar muziek de hoofdrol speelde. Tien Schouwen-Duive landse bands traden, afwisselend in wei of schuur, gedurende een uur op. Tien uur non-stopmuziek dus. En elk uur (dat was de op dracht die de deelnemende bands meekregen) minstens twee num mers die ooit ook op Woodstock hebben geklonken. Dat thema viel goed, getuige de kleurrijke outfits en wilde pruiken die her en der opdoken. Ook de reacties van het publiek waren ge durende de hele dag laaiend en thousiast. Tot grote verbazing van de organisatie kwamen er maar liefst betalende 1112 bezoekers op Pootstock af. Tel daarbij kinderen (gratis entree) en de circa 45 be trokken vrijwilligers op en je komt uit op zo'n 1200 bezoekers. Ruim twee keer meer dan vooraf ver wacht werd, maar ook dat past bij een door Woodstock (400.000 in plaats van 200.000 bezoekers) geïn spireerd evenement. Hoewel in korte tijd opgetuigd (vanaf eind juni) verliep Pootstock ook in organisatorisch opzicht smetteloos. „Het was een enorm, fantastisch succes." Dansen onder de sterren op livemuziek. BURCH - Met een buffet in de kerk tuin wordt de feestelijke start- dienst van de Hervormde kerk van Burgh zondag 11 september af gesloten. De kerk viert de opening van het nieuwe seizoen. Het the ma is 'Passie: laat je hart spreken!'. De dienst begint om 10.00 uur. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst NOORDGOUWE - Ad van Oorschot uit Noordgouwe maakt zich sterk voor een verandering van de regel geving rondom trekkerrijbewijzen. Zaterdag is Zorro, de hond van Van Oorschot en zijn vrouw Geertje, doodgereden door een volgens hem te hard rijdende trekker. De discus sie over het trekkerrijbewijs (onder meer leeftijd bestuurder) woedt al jaren. Van Oorschot is voorstander van invoering van een vrachtwagen rijbewijs voor trekkers boven de 100 pk en gaat de kwestie aankaar ten bij LTO Nederland en ZLTO. Voor meer info zie www.marktnoord- gouwe.com door Claudia Sondervan WILHELMINADORP - Veel antieke trekkers en ploegen bij de Zeeuw se ploegkampioenschappen zater dag, maar voor het moderne ploeg- kampioenschap zat het weer te gen: het was te mooi en er staat nog tarwe op de velden. Dus haak te de helft van de deelnemers afin Wilhelminadorp. Begrijpelijk, vindt Cees de Rijke, voorzitter van de stichting Zeeuw se Ploegwedstrijden. Zodoende was de hoofdrol zaterdag voor de oude trekkers en ploegen, een cate gorie die elk jaar groeit. „Veel boe ren die gestopt zijn vinden een hobby in het herstellen van oude trekkers." Voor het antieke materi eel waren de omstandigheden za terdag ideaal: niet te nat, niet te droog, alle kans op een strakke voor met gedegen aanstorting. Bij de rondgaande antieke ploegen was het kampioenschap een Wolp- haartsdijks feestje: nummers een, twee, vier en vijf kwamen daar vandaan: A. van Strien werd eerste met de Hanomag (155 pt), W. van Dijke tweede met de Someca (150 pt). Bij de heen- en weergaande ploegen haalde J. Driesprong uit 's-Heer Arendskerke de meeste punten (152) met zijn Cormick. J. Dorst uit Dreischor eindigde op 1 punt na hem met de Allis Chal mers, A. van Dis uit Grijpskerke zat daar weer een punt achter met zijn .Ferguson. Schouwen-Duive land, de regio met de meeste deel nemers, vaardigt volgend jaar de Zeeuwse kampioen af naar de na tionale kampioenschappen in Nu- mansdorp: Florian van der Wek ken uit Kerkwerve werd eerste met 115 punten. Plaatsgenoot Niels Boot werd tweede met 111 punten. Op drie kwam Aart van der Velde uit Noordgouwe. Ritthemer Wil lem Wisse was de enige niet-Schouwenaar in de lijst op nummer vier. Op vijf eindigde Ronnie Romeijn uit Ouwerkerk. Chris en Stephani uit Zierikzee kamperen in stijl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38