Zeeland PZC u Nieuwe ambulance voor Dierenhulp Tuinder (90) opent eeuwfeest SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 DIERENWELZIJN Vijfjaar oude organisatie zoekt vrijwilligers 14 Duits echtpaar komt met scooter ten val Politie-onderzoek naar bekladders dorp Vrouw krijgt klap met stok bij' verkeersruzie almanak Vals alarm Polderfestival Pootstock overtreft verwachtingen Maandag 5 september 2011 Zeeuws kampioen ploegen komt uit Kerkwerve Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman NOORDWELLE - De stichting Dieren hulp krijgt een nieuwe dierenam bulance in bruikleen. De vijf jaar oude Schouwen-Duivelandse stich ting heeft twee wagens rijden, waarvan er nu één wordt vervan gen. Geen overbodige luxe; beide voertuigen leggen jaarlijks zo'n 15.000 kilometer af Over 2010 kwamen er ruim 1000 meldingen bij de dierenambulance ZIERIKZEE - Tuinieren is gezond. Als levend bewijs van die stelling kreeg volkstuinder Willem Ravia zaterdag de eer onderdeel uit te maken van de openingsceremonie van het eeuwfeest van de stichting Nutstuingrondverhuring. Voorzitter Wim Klaassen overhan digde hem een fles wijn en een boek over groen tuinieren. Ravia is met zijn 90 jaar de oudste huurder van volkstuincomplex d'n Acht- uurhoek in Zierikzee. Al 52 jaar huurt de Zierikzeeënaar een lapje grond bij de stichting. Maar de club kent meer bijzondere verha len, zo bleek uit het openings woord van Klaassen. Zo is er een huurder die pas op z'n zeventigste aan een volkstuin is begonnen. De jongste huurder Juri (21 jaar, zie fo to) bewerkt al vier jaar lang een lapje grond. Ook het bestuur van Nutstuingrondverhuring zelf valt als trouw te typeren. Free Vos bij voorbeeld zit al 42 jaar in het be stuur. De geschiedenis van het Zie- rikzeese volkstuincomplex is niet minder gevarieerd. Ooit waren de tuinen gevestigd achter de molen bij de Zierikzeese haven, later ver kasten de volkstuinders achtereen volgens naar het Groeneweegje en de Emil Sandströmweg. Sinds 2002 wordt getuinierd aan de Lan ge Blokweg in Zierikzee. SCHARENDIJKE Een Duits "echtpaar is gistermiddag met een scooter ten val gekomen op de Rampweg in Scharendijke. De man (74) liep schaafwonden op. Zijn echtgenote (69) had verwon dingen aan haar hoofd. Ze was wel aanspreekbaar, maar wist niet meer precies wat er gebeurd was. De vrouw is door ambulancemede werkers naar het ziekenhuis ge bracht. Het ongeluk gebeurde na dat de scooter met het voorwiel in de berm terecht kwam. van Dierenhulp binnen. De organi satie bestaat uit vijf bestuursleden en '17 medewerkers die inzetbaar zijn als chauffeur of bijrijder. Er wordt nog naar nieuwe vrijwilli gers gezocht. „Het zou ideaal zijn als we het ei land in tweeën zouden kunnen splitsen", schetst penningmeester Henk Vrijdag de droom van zijn organisatie. „Maar dan zou je wel het dubbele aantal vrijwilligers no dig hebben. Dat is nu nog even toe komstmuziek, maar er wordt aan gewerkt." Wel zijn er twee auto's inzetbaar. Eén staat standaard in Noordwelle, de ander staat voor de deur bij degene die dienst heeft. Voor het einde van het jaar wordt één ervan vervangen door een dierenambulance van de stich ting DierenLot. Deze landelijke stichting bekommert zich om die ren in nood en steunt organisaties die zich inzetten voor dierenwel zijn. Onder meer door dierenam bulances in bruikleen te geven, waardoor oud en duur rijdend ma terieel kan worden vervangen. Die renLot heeft steun aan de stichting Dierenhulp toegezegd. Tot groot genoegen van de organisatie die geen subsidie krijgt en het moet hebben van giften, donaties en spe ciale acties. Zo bemannen de vrij willigers de toiletten bij de Zierik zeese Havendagen en geven sinds kort een (deels met advertenties gevulde) nieuwsbrief uit. De begro ting over dit jaar omvat ruim 15.000 euro. Dat geld is onder meer nodig om de wagens te laten rijden, personeel te scholen en zorg- en opvangkosten voor die ren te betalen. Tot voor kort wa ren er twee dierenambulanceorga nisaties op Schouwen-Duiveland werkzaam. De andere organisatie is eind juli gestopt. Wie een melding wil doen, advies nodig heeft of zich wil melden als donateur of vrijwilliger kan te recht bij Ria Engelen: 0111-672070 of 0610593280. Meer info via www.dierenhulpstich- ting.nl. Tuinieren is niet alleen voor de oudjes. Dat bewijzen (vlnr) Nina Steenbergen (18), Juri Kristalijn (21) en Johnny van Veldhoven (23). Met z'n drieën geno ten zij zaterdag van het feestbuffet. foto Dirk-Jan Gjeltema RILLAND Huizen en gebouwen in Rilland zijn in de nacht van vrijag op zater dag beklad met zogenaamde graffi- ti-tags en leuzen. In sommige gevallen zijn de tek sten zeer kwetsend. De politie is op zoek naar de kladderaars. Die moeten aan de gang zijn gegaan tussen middernacht en 07.00 uur zaterdagmorgen. Wie iets weet over de graffiti wordt gevraagd dat te melden op telefoonnummer 0900-8844. 1KORTGENE Een Belgische man (57) en zijn dochter (28) hebben aangifte ge daan van mishandeling na een ver keersruzie op de Kaaidijk in Kortge- ne. Zaterdagmiddag werden zij daar in hun auto in een scherpe bocht inge haald, waarbij de Belg een aanrij ding net kon voorkomen. Er werd getoeterd, waarna de onbekende bestuurder stopte, uitstapte en de vrouw met een stok sloeg. Omstan ders verjoegen de man. Tip? redactie@pzc.nl Toen die Middelburger zich na een in spannende avond eindelijk te ruste leg de, werd zijn nachtrust hem ontno men dooreen indringende pieptoon bij de buren. „Het alarm gaat af!", realiseerde de man zich en aarzelde geen moment om de politie in te lich ten. De dienstdoende agenten verricht ten ter plekke onderzoek, maar keer den al snel terug bij de melder. „Het is niet bij de buren, het is bij u!" Verwonderd keek de Middelburger de dienders aan, want zijn alarminstalla tie stond nog op 'veilig'. Toch klonk het geluid bij de voorgevel van zijn huis. Na wat zoeken met behulp van de zaklampen van de agenten, werd de oorzaak spoedig gevonden. Op straat lag een speelgoedmuis opge wonden te piepen. De politie moest ge past geweld inzetten om het beest het zwijgen op te leggen. En zoals dat heet: 'Van de dader ontbrak ieder spoor.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37