zeeland 115 een blijvertje in de Berkenhof Antieke trekkers in de hoofdrol op Zeeuwse ploegkampioenschappen reptielen te redden GERARDN Politie stuit op begin illegale houseparty Centenaar bekoopt racen over Stoofweg Open dag bij het 'piepschuimhuis' maandag 5 september 2011 verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 vww.gerardbouwense.nl In de klamme omstandigheden van de tropische vlinderkas liet een tiental mensen zich transformeren door negen schilderessen. TzassssfB&zsiBsiBeiaizE. zmmMtGSB&stmH&m&w&s&ffiSBiBisssBBmKBsmBSMiKm mhmviffvww& door Claudia Sondervan MEEST CELEZEN 1. Zeeuws kampioenschap ploegen 2. Getuigen gezocht van graffiti 3. Open dag bij 'Piepschuimhuis' TREKKERS OP VIDEO Bekijk de ploegkampioenschappen en Mosselrock op www.Z2.nl en op www.pzc.nl/bevelanden. BEL DE REDACTIE: 0113 - 315670 Stuur uw tips naar bevelanden@pzc.nl WILHELMINADORP - Veel antieke trekkers en ploegen bij de Zeeuw se ploegkampioenschappen zater dag, maar voor het moderne ploeg- kampioenschap zat het weer te gen: het was te mooi en er staat nog tarwe op de velden. Dus haak te de helft van de deelnemers af in Wilhelminadorp. Begrijpelijk, vindt Cees de Rijke, voorzitter van de stichting Zeeuw se Ploegwedstrijden. Zodoende was de hoofdrol zaterdag voor de oude trekkers en ploegen, een cate gorie die elk jaar groeit. „Veel boe ren die gestopt zijn vinden een hobby in het herstellen van oude trekkers." Voor het antieke materi eel waren de omstandigheden za terdag ideaal: niet te nat, niet te droog, alle kans op een strakke voor met gedegen aanstorting. Bij de rondgaande antieke ploegen was het kampioenschap een Wolp- haartsdijks feestje: nummers een, twee, vier en vijf kwamen daar vandaan: A. van Strien werd eerste met de Hanomag (155 pt), W. van Dijke tweede met de Someca (150 pt). Bij de heen- en weergaande ploe gen haalde J. Driesprong uit 's-Heer Arendskerke de meeste punten (152) met zijn Cormick. J. Dorst uit Dreischor eindigde op 1 punt na hem met de Allis Chal mers, A. van Dis uit Grijpskerke zat daar weer een punt achter met zijn Ferguson. Schouwen-Duiveland, de regio met de meeste deelnemers, vaar digt volgend jaar de Zeeuwse kam pioen af naar de nationale kam pioenschappen in Numansdorp: Florian van der Wekken uit Kerk- werve werd eerste met 115 punten. Plaatsgenoot Niels Boot werd twee de met m punten. Op drie kwam Aart van der Velde uit Noordgou- we. Ritthemer Willem Wisse was de enige niet-Schouwenaar in de lijst op nummer vier. RILLAND Surveillerende agenten stuitten za terdagavond tegen 22.00 uur tij dens een rondje Rilland op een groep jongeren. Die waren aan de Markiezaatsweg bezig met de voor bereidingen van een houseparty, maar zonder vergunning. De agenten maakten met de jonge ren de afspraak dat één en ander binnen een half uur opgeruimd moest zijn. Bij controle bleek die af spraak goed te zijn nagekomen. NIEUWDORP Een 27-jarige Gentenaar moest vrij dagavond zijn rijbewijs inleveren omdat hij werd betrapt toen hij met 145 km/u over de Stoofweg bij Nieuwdorp reed. Politie hield een snelheidscontrole op die weg, waar tot 80 km/u is toegestaan. Na correctie tot 140 km/u bleef nog een overtreding van 60 km/u over. Dat is voldoende om het rijvaardig heidsbewijs te moeten afstaan tot het openbaar ministerie beschikt. COLIJNSPLAAT Aly en Leo Wisse laten hun 'piepschuimhuis', opgetrokken uit styroporblokken met een betonge- raamte, zien op een open dag, vrij dag 16 september. Het huis is dan nog niet afgewerkt. De bijzondere constructie en de aanleg van leidin gen en kabels is goed te zien. Aan nemer Delta wil in Wissenkerke woningen met dezelfde techniek, ontwikkeld door een Nederlander in Polen, neerzetten. De open dag is van 14.00 tot 20.00 uur aan de Groeneweg 1 buiten Co- lij nsplaat. BIJ NADER [SHBi Het kunstwerk van de expositie Bunder Kunst in 's-Heer Arends kerke, dat in de zaterdagkrant was afgebeeld, is in het foto-onder schrift abusievelijk toegeschreven aan een andere kunstenaar dan de ware maker. Dat is Vincent van Limbergen. De expositie bij hove nier Allemekinders aan de Oude Rijksweg is tot en met 24 septem ber dagelijks te bezoeken tussen 10.00 en 16.00 uur. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst De bodypaint-modellen mochten naar huis met een blijvende herinnering: een portret met een reptiel naar keuze. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33