Body Art for Nature is PZC 141 zeeland Waterrijk Oesterdam kijkt naar volgende 75 Mooi weer, en dus zijn er veel ringen gestoken BODYPAINTFESTIVAL Mensen kleurrijk beschilderen om kleurechte De mooiste sprookjes van Grimm Lezersprijs 14,95* pzc.nl/webwinkel maandag 5 september 2011 Makelaars gaven tweedehuiszoekers rondleidingen in de modelwoningen. foto Willem Mieras door Claudia Sondervan THOLEN - Exit de naam Speelmans platen, sinds zaterdag heet het Wa terrijk Oesterdam. Met een schol ekster ('Oistercatcher') als beeld merk. Wethouder Kees van Dis van Tholen luidde de oude naam uit bij de oplevering van de eerste vier 'watervilla's' in het recreatie park in aanbouw van Mike Ver- weij. Negentien van de 75 woningen in de eerste fase aan de linkeroever zijn verkocht en in aanbouw. Voor de rechteroever, gezien vanuit het huidge restaurant, ontwikkelt Ver- weij met de gemeente een plan voor nog eens 75 watervilla's voor de periode tot 2022. De verkoop gaat boven verwachting, meent parkbeheerder Remco Schuur- biers. Er zijn zelfs al aanvragen voor vakantiehuur. „Zo veel verko pen in anderhalf jaar; andere par ken in opbouw zien een of twee verkopen per jaar." Volgend jaar wordt het botenhuis, de centrum voorziening en de jachthaven aan- De kopers zijn Nederlands tot nu toe. Een Brabants gezin kan niet wachten tot hun tweede huis wordt opgeleverd in oktober. „Mis schien kunnen we er in de herfst vakantie al in." De familie kocht op zien van de modelwoningen, nog omringd door grazige oevers. Het asfalt, de hopen zand en ba salt op het terrein nu appelleren minder. „We pionieren," knikt moeder met goede moed. „We hielden eigenlijk niet van Zeeland. We gingen liever naar Noord-Hol land." Maar Speelmansplaten - en de architectuur van Piet Boon - bleek in de roos. Ver weg van de toeristische sferen van Renesse en Zoutelande, kortbij Antwerpen en outletcentrum Rosada en toch een half uurtje van het Dishoekse strand. „En rust." door Claudia Sondervan Er zijn veel te veel bui ken, gezichten en hele li chamen die zich aanbie den voor beschildering dan Body Art for Nature aankan. Nu althans; volgend jaar, als de Tropical Zoo van voorheen Vlindertuin Berkenhof zich weer eens in grootte heeft verdubbeld, zal er geen nee verkocht worden. Dan is er ruimte voor meer dan de negen schilderessen die, onder lei ding van Syl Verberk van Sillie Faces, zich nu over de modellen buigen met zachte penseel en wa terverf Body Art fot Nature, de tweede aflevering van hetevene- ment ten bate van reptielenbe- schermingsorganisatie Herpetofau- na, is een blijvertje, weten organi satoren Rogier van Rossem en Jeroen Antes van Berkenhof Ik ga vast mijn bikini aantrrek- ken!", roept een vrouw die zich heeft aangemeld voor een beschil dering van het bovenlichaam. „Nee, alles moet uit", wijst haar vriendin naar de modellen wier naakte huid in kleur gehuld word in de voorhal van de Zoo in Lange- weegje. „Alles?", twijfelt de dame zichtbaar. Nee, dat is niet zo, zelfs niet voor de drie modellen die zondag volle dig getranformeerd werden tot na- tuurschilderijen. Met waterverf, zo vergankelijk als een dagvlinder, maar een portret met een decora tief reptiel door een professionele fotograaf maakt de wetenschap goed dat straks kleding, bedde- goed en douche aan de kunst een eind maken. Herpetofauna Vorig jaar bracht het bodypainteve- nement in Berkenhofs' Tropical Zoo 700 euro op. Lijkt niet vee!, vind Rogier van Ros sem van Herpetofauna, maar is ge noeg voor een extra bewakings post voor de broedplaatsen van de gavialen (zoetwaterkrokodiilen) aan de oevers van de rivier de Gan ges in India. Herpetofauna hoopt dit jaar 1400 euro over te houden aan de bo- dypaints, tattoos en kalenderver koop in de Zoo te Langeweegje. De transformatie is voor veel vrom wen een wens, beaamt het model van de Oosterhoutse schilderes Vi- vi Hopman. „En het is voor het goede doel", zegt Sara Deckers uit Dinteloord. Ze laat zich geduldig van top tot teen inkleufèn met weelderige bloemen en de beelte nis van hagedissen. Man, zoon en dochter vermaken zich tijdens de urenlange excercitie met de vlin ders en de reptielen die Herpeto fauna en de familie Antes ten toon stellen. „Mijn zoon heeft een vogelspin op zijn hand gehad. Ik heb een spinnenfobie, maar reptie len vind ik niet zo erg." Het gezin kwam naar de Zoo vanaf het va kantieadres in Vrouwenpolder, maar maandag gaat Sara, beschil derd en wel, naar kantoor. Om het te laten zien. Om even bijzon der te zijn. „Ik wilde dit al heel lang." [ikke van Loo uit Kloetinge liet een agaam op haar 33-weken zwan gere buik zetten. „Om mijn buik te vieren. De foto komt op de ba bykamer, die is toch in jungle-sfe ren. De baby schopte wel eens tij dens het schilderen. Vooral als de kwast héél zachtjes ging." door Rian janse OOST-SOUBURG - Afgelopen zater dag werden er verschillende wed strijden verreden op Walcheren. Na vele wedstrijden in de regen was het zaterdag eindelijk heerlijk ringrijweer: zonnig en warm. In Souburg kwamen 24 rijders aan de start, om vervolgens 30 beurten te rijden. Sjaak lanse maakte geen fouten en won de wedstrijd met 30 van de 30 ringen. Hiermee versloeg hij zijn neef Cor en Sjaco de Visser, die na een slechte start toch nog derde werd. De echte goedmaker kwam echter in de pollepelkamp. Daar wist De Visser als enige de 10 mm-ring te steken. De pollepel was voor hem. De gastenbeker werd gewonnen door Edwin Dellebeke, de damesbe ker door Martine Geelhoed. In Grijpskerke kwamen 23 rijders aan de start voor hun wedstrijd. Er werd stilgestaan bij het 25-jarig ring- rijdersjubileum van Edward Dinge- manse. Zijn jubileum kreeg nog glans door met 26 ringen derde te worden, de eerste beker te verove ren en de puntenkoers te winnen. De wedstrijd werd na 30 beurten gewonnen door Ronald Geertse, ge ringrijdt volgd door Pieter Geerste. Debutan te Stephanie Dekker werd met 8 ringen 22e en zij won de prijs voor het mooist versierde paard. In Gapinge werd, tijdens de tradi tionele Gapingse Dag, sjezen gere den. Veertien combinaties konden over de gehele dag 76 ringen ste ken. De koppels Nathalie de Later Sebastiaan Sturm en Nicolette Momberger Bram Francke had den er aan het einde van de dag 75 in totaal gestoken. Agenda ZRV: 10 sept. Veere, Sandenburgh, ringrijden 10.00-17.00 uur 10 sept. Koudekerke, Dorpsplein, jubi leumwedstrijd ringrijden 8.00-18.00 uur 10 sept. Coedereede, demonstratie ringrijden 11.00-16.30 uur De lichaamsbeschilderingen nemen uren in beslag. Een volle dag, zonder assistent voor de grote vlakken. 3 dvd-box Herbeleef de magische sfeer van deze unieke sprookjes! In deze 3 dvd-box vindt u Sneeuwwitje, Vrouw Holle en Tafeltje dekje. leder sprookje is een uitbeelding van de strijd tussen goed en kwaad. Deze sprookjes zijn vele malen bewerkt en naverteld, maar aan het begin van die traditie staan de onvergetelijke Gebroeders Grimm. Speelduurca.3uur. Adviesprijs €29,95 •exclusief verzendkosten WEBWINKEL categorie DVD's en games

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32