Zeeland PZC Mosselrock mist de Mosseldag BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 15 MOSSELROCK Onweer en windstoten laten festivalgangers ongedeerd almanak Tip? redactie@pzc.nl Vals alarm Politie-onderzoek naar bekladders dorp Vrouw krijgt klap met stok bij verkeersruzie Drie mannen in cel om verdacht gedrag Maandag 5 september 2011 Body Art for Nature is een blijvertje in de Berkenhof 13 Antieke trekkers in de hoofdrol op Zeeuws ploegkampioenschap Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Claudia Sondervan YERSEKE - Het laatste vuurwerk bij Mosselrock kwam zaterdagnacht van boven, bij de twintigste editie van het festival in Yerseke. Wind stoten, onweer en harde regen kap ten het slotoptreden tegen 00.30 uur af nadat met een vuurwerk show de verjaardag was gevierd. Het bezoekersaantal, 800, lag lager dan anders. „Maar ook de sfeer, al les was helemaal anders dan vroe ger", vindt organisator Anja van Ast. De festivalorganisatie wil met de gemeente bespreken of het rockfestival in 2012 weer met het Mosselfeest samen kan. Van Ast vreest voor het bestaansrecht van het festival zonder die koppeling. Mosselrock werd nu twee weken later gehouden op verzoek van de Veiligheidsregio. Aanleiding was het harddancefeest Watch-Out!, dat op vrijdag voor Mosselrock wordt gevierd. Watch-Out! was ook dit keer met 2500 betalende .bezoekers een feest zonder wan klank. „Meer bezoekers kan het ter rein bij Kijk-Uit ook niet aan." Watch-Out!, dat in zes jaar tijd lan delijk populair werd, wordt aange merkt als hoog-risico-evenement. „We hadden de hele avond een ambulance achter de tent, maar er is niets gebeurd. Een jongen kreeg bij een val een snee in zijn duim." De feesten kunnen niet geschei den worden: zonder Watch-Out, dat voor het eerst vijf euro entree hief, kost de organisatie van Mos selrock te veel. De feesten bedrui pen zichzelf al jaren zonder tekor ten dankzij sponsors, veertig vrij willigers en de drankomzet. „Ik miste veel mensen dit jaar, vooral mensen uit Yerseke", merkte Van Ast. Dat kan liggen aan het warme weer zaterdag, maar Mosselrock werd ook als enig Zeeuws festival deze zomer gezegend met een zwoele avond. De organisatie hield op Buienradar de optrekkende on weersbuien uit Frankrijk in de ga ten. Uit voorzorg werd het kleine podium na het laatste optreden al opgeruimd, maar tijdens de slot act op het hoofdpodium, de gele genheidsformatie Rock 'n Roll Prophets met gastgitarist Steve Conté, werd besloten de aggrega ten uit te schakelen. Want, zegt Van Ast: „Ik kreeg even visioenen van Pukkelpop." Ho\an De Zeeuws gegronde band Gofish, één van de acht bands die zaterdag optraden bij Mosselrock, was al supportact van Blof, dat ooit het festival gebruikte als springplank. foto Willem Mieras KisiKBimmmmimarmKsmmmimÊimmmiKÊKrKaaBmuiimmamtmÊiiaÊBKÊmÊBKÊÊamÊtmaiaatÊmatiMtiKÊm RILLAND Huizen en gebouwen in Rilland zijn in de nacht van vrijag op za terdag beklad met zogenaamde graffiti-tags en leuzen. In sommige gevallen zijn de teksten zeer kwet send. De politie is op zoek naar de klad deraars. Die moeten aan de gang zijn gegaan tussen middernacht en 07.00 uur zaterdagmorgen. Wie iets weet over de graffiti wordt gevraagd dat te melden op telefoonnummer 0900-8844. KORTGENE Een Belgische man (57) en zijn dochter (28) hebben aangifte ge daan van mishandeling na een ver keersruzie op de Kaaidijk in Kortge- ne. Zaterdagmiddag werden zij daar in hun auto in een scherpe bocht inge haald, waarbij de Belg een aanrij ding net kon voorkomen. Er werd getoeterd, waarna de onbekende bestuurder stopte, uitstapte en de vrouw met een stok sloeg. Omstan ders verjoegen de man. GOES Met de aanhouding van drie man nen zijn mogelijk inbraken verij deld. Die werden zondagmorgen gezien terwijl zij in de Frans Den Hollanderlaan aan tuinpoorten voelden. Met hulp van een politiehond is het drietal in een tuin aangehou den. Het gaat om een Middelbur ger (20), een man uit Laren (31) en een jongen uit Goes (19). De laatste raakte gewond toen hij zich verzet te tegen zijn aanhouding. Toen die Middelburger zich na een in spannende avond eindelijk te ruste legde, werd zijn nachtrust hem ontno men door een indringende pieptoon bij de buren. „Het alarm gaat af.", realiseerde de man zich en aarzelde geen moment om de politie in te lich ten. De dienstdoende agenten ver richtten ter plekke onderzoek, maar keerden al snel terug bij de melder. „Het is niet bij de buren, het is bij u!" Verwonderd keek de Middelburger de dienders aan, want zijn alarminstal latie stond nog op 'veilig'. Toch klonk het geluid bij de voorgevel van zijn huis. Na wat zoeken met behulp van de zaklampen van de agenten, 'werd de oorzaak spoedig gevonden. Op straat lag een speelgoedmuis opge wonden te piepen. De politie moest gepast geweld inzetten om het beest het zwijgen op te leggen. En zoals dat heet: 'Van de dader ontbrak ieder spoor.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31