Zeeland PZCL Ik wil mijn geld terug van Nine O'clock' Burgemeester Hulst wil fracties verzoenen Gewonden bij verkeersongevallen ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 14 ACTIE Gedupeerden afgeblazen Hulster festival verenigen zich en bereiden juridische stappen voor tegen organisatie Lekker 'poedelen' in het Aardenburgse bad in Oostburg en Axel Wat allemaal te doen met kalebassen of pompoen Maandag 5 september 2011 Politiek debat over sluiting bibliotheken Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Ooorsselaer clince - Tom Willaert uit Clinge, een van de gedupeerden van het in mei afgeblazen Hulster dance- feest Nine O'clock, is de actie 'Ik wil mijn geld terug van Nine O'clock' begonnen. Willaert wil inventariseren hoe veel mensen nog geld tegoed heb ben van de organisatie. Het doel is als groep juridische stappen te on dernemen tegen de Stichting Nine O'clock. De actie is vrijdag online gegaan op Facebook. In die korte tijd heb ben zich al 8i mensen aangemeld en gaat het tot nu toe in totaal om uo kaarten (prijs vanaf 35 euro) die nog niet zijn terugbetaald. Willaert is, zoals veel anderen, het wachten op zijn geld beu. Hij kocht zelf vier kaarten voor het fes tival dat de organisatie anderhalve maand voordien zelfheeft afgebla zen. De organisatie leverde een wanprestatie door niet de door de gemeente Hulst diverse keren ge vraagde informatie te verstrekken. Op deze manier kreeg de stichting Nine O'clock geen vergunning en kon het betalend publiek fluiten naar een dancefeest met grote na men uit de muziekwereld. Willaert gelooft niets van de bewe ring van de organisatie dat het nu nog slechts zou gaan om terugbeta ling van vijftig kaarten of vijftig mensen, die per persoon meer kaarten kunnen hebben gekocht. „Volgens mij zijn er veel meer ge dupeerden. Dat blijkt al uit de reac ties die ik heb ontvangen naar aan leiding van de actie. De mails stro men binnen." De organisatie had beloofd iedereen voor de zomerva kantie terug te betalen, maar dat is niet gebeurd. Sterker nog, de financiële afwikke ling van de terugbetalingen heeft de organisatie nu uitbesteed. Aan wie dat is, willen ze niet zeggen. Willaert: „Op de website van Nine O'clock staat alleen nog maar een e-mailadres waar je terecht kunt voor vragen over je geld, maar op mails wordt niet gereageerd. Over een paar weken verloopt die websi te, dus dan is er helemaal niemand meer bij wie je terecht kunt." Uit diverse reacties van gedupeer den blijkt dat ze zich opgelicht voe len door de organisatie en dat ze serieus overwegen, behalve de poli tie, ook consumentenprogram ma's als Kassa, Radar en Opgelicht op de organisatie af te sturen. www.facebook.com/ ikwilmijngeldterugvannineoclock door Sheila van Doorsselaer hulst - Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst wil een poging wagen de fracties in de Hulster gemeenteraad weer tot elkaar te brengen. Aanleiding is de raads vergadering van juli waarin de voltallige oppositie boos de ver gadering verliet. Mulder wil met elke fractie afzonderlijk in ge sprek. De sfeer in de Hulster raadzaal is al sinds het aantreden van het nieuwe college van B&W grim mig. Frans de Vries (Progressief Hulst, oppositie) noemde de coa litie ooit spottend De Raad van Elf, naar de stemverhoudingen in de vergaderingen die steevast ein digen in 10-11. Er wordt gegnif feld dat de oppositie een motie van wantrouwen uit de hoed to vert zodra twee leden van de coa litiepartijen niet aanwezig zijn in een raad. De oppositie verliet de zaal nadat wijzigingsvoorstellen omtrent het reddingsplan van het Hulster cul tureel centrum Den Dullaert wer den weggestemd. „Wat er in de raadsvergadering is gebeurt, is een signaal en dat wil ik niet ne geren", zegt Mulder. „Ik wil daar om proberen de druk van de ke tel te halen. Dat is de taak van een burgemeester." Wat hij precies met de fracties wil bespreken, houdt Mulder voor zichzelf „Maar de ham vraag is in ieder geval: hoe nu ver der?" oostburg/ axel - Bij verkeerson gevallen in Oostburg en Axel zijn zaterdag twee mensen gewond ge raakt. Een 67-jarige man uit Edam ver oorzaakte zaterdagochtend een aanrijding op de Ondernemers- weg in Oostburg. Hij hield geen re kening met het overige verkeer en botste tegen de auto van een 80-ja- rige man uit Knokke. Diens passa- giere, zijn 82-jarige echtgenote, zat met haar voet bekneld tussen de stoel en het dashboard en had een gebroken pols. Zij moest uit de au to geknipt worden door de brand weer en is' naar het ziekenhuis ge bracht. Op de Hulsterseweg in Axel miste zaterdagmiddag een 36-jarige auto mobilist uit Hulst de bocht op de Kijkuit bij Axel. Hij reed de vang rail in. Zijn auto raakte total loss en de man zelf is naar het zieken huis gebracht met nog onbekend letsel. AARDENBURG - Het was zondag de laatste dag Tijdens de 'Hondenplons' konden viervoeters len de sprong in het diepe. Onder hen Ger- ken had Modde er wel gemoeg van, maar het van het zwemseizoen in het buitenbad van en hun baasjes lekker poedelen in het water, men Modde (foto) met zijn labrador Muddy, opdringerige geblaf van Muddy zorgde ervoor Aardenburg, dus al die haren in het water, dat Aanvankelijk werd de duikplank gemeden Synchroon sprongen ze als een echte dat hij vaker dan hem lief was het water in deerde niet. maar na enige gewenning waagden toch enke- twee-eenheid het water in. Na een paar dui- moest. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25