'Antiterreurwet zinloos' zeeland nazomer festival PZC Vrouw gaat man te lijf in woning Bruinisse 'Kinderen gedood in Sint Joseph' Overleg aanpak illegaal vissen op stormvloedkering Ruim 1,5 miljoen voor Koninklijke eer kankerbestrijding voor bloemencorso Hoofdredacteur vermoord in België Man rijdt met auto woning binnen Buien 19° MAANDAG 5 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 212 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 Milow sluit succesvol festival af WALCHEREN 23 aug t/m 3 sept 2011 Internetsites van de overheid zijn momenteel niet veilig 6 en 7 Jamaica pakt goud op WK atletiek met wereldrecord op 4 x 100 meter 25 PRIVACY Voorzitter College Bescherming Persoonsgegevens: toegevoegde waarde onbewezen DEN HAAG - Van alle wetten die na de aanslagen van 11 september 2001 zijn ingesteld in het kader van terrorisme- en criminaliteits bestrijding, is de toegevoegde waar de nog niet aangetoond. Toch is er van die wetten nog niet één ge schrapt. Dat zegt Jacob Kohn- stamm, voorzitter van het College Bescherming Persoonsgegevens. „Na 9/11 is een indrukwekkende lijst aan wetten goedgekeurd in het kader van terrorisme- en crimi naliteitsbestrijding", stelt Kohn- stamm. „Als je als politicus des tijds kritisch was over dit soort wetsvoorstellen, werd je al snel ver weten" dat je heulde met de terro risten." Volgens Kohnstamm is er nog steeds geen overtuigend be wijs dat bijvoorbeeld de bewaar plicht voor bel- en internetgege vens en de identificatieplicht heb ben bijgedragen aan de bestrijding van terrorisme. „De identificatie plicht werkt in de praktijk als boe- teverdubbelaar. Een junk die zon der te betalen met de metro in Amsterdam meerijdt, krijgt daar een boete voor en gelijk ook een tje omdat hij zich niet kan identifi ceren. Dat heeft niets met terroris me- of criminaliteitsbestrijding te maken." Kohnstamm noemt het 'zorgelijk' dat er nog geen antiter reurwetten zijn geschrapt nu hun toegevoegde waarde niet is bewe zen. Ook de beveiliging op luchthavens die na de aanslagen flink is aange scherpt, heeft niet veel effect op de veiligheid. „Je schoenen uit doen, flesjes inleveren. Het roept heel veel ergernis op bij reizigers en geeft uiteindelijk alleen schijn- beveiliging." Inmiddels komt de kritische houding tegenover priva cygevoelige maatregelen weer te rug. „De mensen die vlak na 9/11 in koor zeiden: 'wij hebben niets te verbergen', hoor je de laatste ja ren wel protesteren, bijvoorbeeld tegen het elektronisch patiënten dossier en de kilometerheffing. Mensen gaan hun privacy weer be langrijker vinden." HILVERSUM - Een oud-hoofdver pleegkundige van Huize Sint Jo seph in Heel zegt van een broeder te hebben gehoord dat in de Lim burgse inrichting in de jaren 50 on geveer 20 kinderen van het leven zijn beroofd. Volgens de hoofdver pleegkundige, NiCo van Hout, werd hij in 1969 door broeder Au- gustinus in vertrouwen genomen en meegenomen naar een kamer die de broeder omschreef als 'sterf- kamertje'. „De broeder die hier voor mij werkte, heeft er twintig doodgemaakt", kreeg Van Hout van broeder Augustinus te horen. pagina 4: 'in Sint Joseph 20 kin- deren doodgemaakt' NEELTJE JANS - Rijkswaterstaat en de Politie Zeeland gaan bekijken hoe beter kan worden opgetreden tegen vissers op de Oosterschelde- kering. De waterbouw object is ver boden gebied, maar omdat het een prima visplek is, wordt dit verbod genegeerd. Handhavers die de vissers erop aanspreken dat ze zich bevinden op een plek waar ze niet mogen komen, worden geïntimideerd. Ze treden daardoor niet meer op en zo ontstaat een situatie waarin overtreders niet worden bestraft. De vissers laten zich niet wegstu ren, omdat de zeebaars die ze van af de Oosterscheldekering vangen, velgeld oplevert. pagina 2 en 3: Zorgen over vis sen vanaf stormvloedkering pagina 3: commentaar BRUINISSE - In een woning aan de Prinses Irene- straat in Bruinisse is gisterochtend een vrouw aangehouden op verdenking van het verwonden van een huisgenoot. Zij zou de man hebben ge stoken. De politie bevestigt dat de vrouw, die in middels naar Torentijd is gebracht en gisteravond nog werd verhoord, de man te lijf is gegaan maar wilde niet zeggen of hierbij een steekwapen is ge bruikt. De identiteit van de betrokkenen is nog niet bekendgemaakt. De politie spreekt van een conflict in de relationele sfeer. Het slachtoffer is overgebracht naar het academisch ziekenhuis in Rotterdam. pagina 2: buurt sloeg al vaker alarm Mnwiimaiffiwiiniwiiin a AALSMEER ZUNDERT Ruim 10.000 mensen hebben zon dag in Aalsmeer ruim 1,5 miljoen euro (1.517.535 euro) bij elkaar ge fietst in de Ride for the Roses. De tocht werd voor de 14e keer gehou den. Vorig jaar werd 8 ton bij el kaar gefietst Het geld is bestemd voor KWF Kan kerbestrijding. Naast de 'ride' wer den ook 'runs' en 'spinnings' for the roses gedaan. Commissaris van de Koningin Wim van de Donk van de provin cie Noord-Brabant heeft zondag de koninklijke erepenning uitgereikt aan Rinie van Tilburg, voorzitter van de Stichting Bloemencorso Zundert. De stichting krijgt de ere penning omdat ze dit jaar 75 jaar bestaat. Het bloemencorso van Zundert is het grootste dahliacorso van de wereld. BRUSSEL De hoofdredacteur van het week blad De Beiaard, dat verschijnt in Zuid-Oost-Vlaanderen, is zaterdag voor zijn woning in Zottegem ver moord. Hij zou met een scherp voorwerp op het hoofd zijn gesla gen. De Vlaamse publieke omroep meldde zondagavond dat het zou gaan om een 'passionele misdaad' en dat de dader inmiddels zelf moord heeft gepleegd. ASSEN Een man (87) is in Assen met zijn auto een huis binnen gereden. Hij was daar op bezoek bij zijn zoon. De man zette zijn auto per ongeluk in zijn achteruit en reed met volle snelheid in op een geparkeerde wa gen die daardoor een garagebox in werd gedrukt. Toen de geschrok ken man zijn auto in z'n vooruit zette reed hij met hoge snelheid de weg over en het woonhuis in. Politie moet vissers gewoon laten vissen reageer op www.pzc.nl reacties: 549 Dieren horen niet in een circus Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 "71 1688 555530 [POLITIE OCCM Ti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1