zeeland 117 een steeds diverser publiek' T N u 50o/o korting op zakelijk mobiel internetten en betten 'Even een foto maken voor mijn Facebook' Puike prestatie van Zeeuwse musici zeeland nazomer festival W& Laura Jansen scoorde hoogst bij het publiek ^kpn maandag 5 september 2011 foto Lex de Meester den. Vooral de jongere generaties bezoeken meer dan voorheen het evenement. Dat is onder meer te danken aan de verbreding van de programmering op het Abdijplein. Schoute vindt niet dat die té popu lair is geworden. „Als we op de oude voet waren doorgegaan, dan was het afgelopen geweest. Maar Jan Smit op de Markt programme ren, dat zullen we nooit doen." Hoewel het de afgelopen weken soms slecht weer was, ontsprong het festival veelal de dans. Alle voorstellingen vonden normaal doorgang. En het noodweer van zaterdagavond brak los net nadat het festival officieel was afgesloten. door Roif Bosboom Drie jaar geleden stond hij nog bescheiden in het voorprogramma van Ra coon. Inmiddels is Milow een ster, een wereldster zelfs, die de afgelo pen jaren in twintig landen op trad. Zaterdagavond trok hij zo'n 1500 mensen naar het Abdijplein voor het slotconcert van het Nazo merfestival. De mondiale roem lijkt Jonathan Vandenbroeck weinig te hebben veranderd. Hij bleek zaterdag nog immer de beminnelijke Vlaamse singer-songwriter die graag memo reerde dat zijn moeder uit Utrecht komt, die moeiteloos wist te reca pituleren dat hij al vijf keer eerder in Zeeland optrad (al vergat hij Rock Around The Bridge 2008) en die zijn publiek voorafgaand aan slotnummer Little in the middle op de foto zette 'voor mijn Facebook en Twitter'. Op het prachtig uitgelichte po dium wisselde Milow ingetogener repertoire af met vlotter werk, 23 aug t/m 3 sept 2G11 waarbij het hem weinig moeite kostte de handen op elkaar te krij gen. Uitschieter was uiteraard de 50 Cents-cover Ayo technology, een van de weinige nummers waarin Milow zich écht liet gaan. Mooi was ook Out of my hands, dat hij als duet samen met de uit blinkende Nina Babet zong. Eerder op de avond vond de Band- stafette plaats, die voor het eerst onderdeel was van het Nazomer festival en een waardevolle toevoe ging bleek te zijn. Zestig Zeeuwse muzikanten regen in steeds wisse lende samenstellingen bekende nummers aaneen. Opvallend was vooral de bekende straatmuzikant Gijs Winter, die When a man loves a woman van Percy Sledge zong. Laura Jansen maakte met haar optreden, vorige week zaterdag, de meeste indruk op de bezoekers van het Zeeland Nazomerfestival. Het publiek waar deerde het concert met gemiddeld 4,64 sterren, op een maximum van vijf. Dat blijkt uit de publieksenquête die de PZC tijdens het festival doorlopend heeft uitgevoerd. Zo wel bij de vier locatievoorstellin gen als bij de grote concerten op het Abdijplein konden de bezoe kers via een stemformulier hun oordeel kenbaar maken. In totaal werden 3883 formulieren ingele verd, bijna twee keer zo veel als vo rig jaar. Vrijwel alle voorstellingen en con certen behaalden hoge cijfers. De hoogst scorende locatievoorstel ling was Trojaanse Vrouwen, die Am Ziel, Oom Wanja en Toreadors ruim achter zich liet. UITSLAG (tussen haakjes het aantal uitgebrachte stemmen) Locatievoorstellingen 1Trojaanse vrouwen 4,48 (188) 2. Am Ziel 4,16(352) 3. Oom Wanja 4,15(146) 4. Toreadors 3,75 (279) Concerten Abdijplein 1. Laura Jansen 4,64 (359) 2. Daan 4,39 (160) 3. Milow 4,39 (634) 4. Ernst Jansz 4,36 (166) 5. Tim Knol 4,33 (213) 6. Handsome Poets 4,31 (329) 7. Krystl/E. Groenenberg 4,20 (403) 8. Waylon 4,18(330) 9. Orquesta Patagon 4,08 (324) door Jeanette Vergouwen wee Zeeuwse musici ver dedigden de provincie- kleuren in de reeks zon- dagmiddagrecitals in Veere. Dit seizoen staan er grote namen op het affiche en voor de twee Zeeuwen was het dus een extra stimulans en een echte uitda ging om een mooie prestatie te le veren. Cellist Martijn Kooiman en pianist Rien Balkenende zijn beiden ver bonden aan de Zeeuwse muziek school. Ze hebben allebei een gro te liefde voor de kamermuziek en brachten een programma met twee sonates voor cello en piano en een werk van Schumann. Phantasiestücke op. 73 bestaat uit drie korte lyrische werkjes die dui delijk geschreven zijn voor piano en klarinet. In de versie met cello miste ik toch dat sprankelende. Het eerste werk sleepte zich wat voort en de pianopartij was erg na drukkelijk. Er werd geworsteld met de balans, maar vanaf deel twee was de dialoog levendiger. De eerste sonate voor cello en pia no van Brahms kreeg de bijnaam pastorale sonate. De stijl is fris en melodieus. Het werk is een hom mage aan Bach, met in het slotalle- gro een fantastische fugastijl. Deze fuga vol contrapunt en polyfonie KLASSIEKE MUZIEK Muziekpodium Werken van Schumann, Brahms en Sjostakovitsj. Door Martijn Kooiman (ceilo) en Rien Balkenende (piano). Gehoord op zondag 4 september in de Grote Kerk in Veere. werd knap vertolkt en de span ning tot het einde vastgehouden. De sonate opus 40 van Sjostako vitsj werd in 1934 geschreven in op dracht van Viktor Kubatski. Deze cellist speelde het samen met Sjostakovitsj in december 1934 in Leningrad. Het eerste deel Allegro ma non troppo zou geschreven zijn na twee slapeloze nachten (na echtelijke onenigheid). Het werd door beide musici met de juiste in tentie vertolkt, soms wat onstui mig, dan weer met een spannend rubato. Spontaan en een beetje iro nisch klonk het Allegro met een sterke pianopartij en vele techni sche hoogstandjes (speciale glissan- di) door de cellist. Het Largo-is een lyrische melodie. Het slotdeel was een heerlijk contrast, met soms groteske momenten en diaboli sche partijen voor beide musici. Het recital werd afgesloten met een heerlijk romantische toegift. stad zag inlopen", zegt directeur Henk Schoute. De vier locatievoorstellingen ken den een gemiddelde bezetting van 62 procent, met als uitschieter Am Ziel dat al vóór het festival was uit verkocht. Oom Wanja (88 procent) en Toreadors (69 procent) deden het ook goed. Trojaanse Vrouwen behaalde slechts 41 procent. Dat is mede het gevolg van de grote tri bune. In totaal bezochten 2700 mensen die voorstelling. Schoute: „Ik had daar toch meer publiek verwacht, ook uit Vlaanderen." De directeur vindt het verheugend dat het publiek van het Nazomer festival steeds diverser lijkt te wor- 4 Gratis HTC Desire Z U /mad excl. btw" •VrGQg de verkoper naar de voorwaarden. kprt Business Center kpn.com/zakelijk 10800 0105 sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17