kon gebruiken zeeland 115 PZC Mooi weer, en dus zijn er veel ringen gestoken 'Nu de brede school in Souburg Zuid nog' Weinig Walchers succes bij ploegwedstrijd GERARDM Zeeuwse deernen ringrijden De mooiste sprookjes van Grimm pzc.nl/webwinkel maandag 5 september 2011 WILHELMINADORP - Veel antieke trekkers en ploegen bij de Zeeuw se ploegkampioenschappen, maar voor de moderne wedstrijd zat het weer zaterdag tegen: te mooi en er staat nog tarwe op de velden. Dus haaktè de helft van de deelnemers afin Wilhelminadorp. Toch is er geploegd. Het kampioen schap voor antieke tractoren werd een Wolphaartsdijks feestje: num mers een, twee, vier en vijf kwa men daar vandaan. Bij het 3- en 4 schaar wentelploegen met moder ne machines werd Willem Wisse uit Ritthem vierde met zijn Fendt. En in de categorie heen- en weer- ploegen werd zijn plaats- en naam genoot zevende met diens Mas- sey-Ferguson, vier plaatsen onder Grijpskerkenaar van Dis. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl ROTTERDAM - Sloeproeiteam de Zeeuwse Deernen behaalde zater dag de derde plaats in de hoofd klasse dames bij de Maasrace in Rotterdam. Er werd geroeid van de Erasmusbrug tot de Brie- nenoordbrug en terug. Zestien ki lometer in totaal. Omdat het ook Wereldhavendagen zijn, trok de ra ce veel bekijks en werden de Deer nen de finish over geschreeuwd. deel weggehaald, toen Marsaki de ach- Hieronder ligt nog een stookkelder. De voorkant van de Petruskerk, aan de Paul Krugerstraat. De hekken staan er al jaren omheen, maar het bouwbord is inmiddels verwijderd. door Rian Janse OOST-SOUBURG - Afgelopen zater dag werden er verschillende wed strijden verreden op Walcheren. Na vele wedstrijden in de regen was het zaterdag eindelijk heerlijk ringrijweer: zonnig en warm. In Souburg kwamen 24 rijders aan de start, om vervolgens 30 beurten te rijden. Sjaak Janse maakte geen fouten en won de wedstrijd met 30 van de 30 ringen. Hiermee ver sloeg hij zijn neef Cor en Sjaco de Visser, die na een slechte start toch nog derde werd. De.echte goedmaker kwam echter in de pollepelkamp. Daar wist De Visser als enige de 10 mm-ring te steken. De pollepel was voor hem. De gastenbeker werd gewonnen door Edwin Dellebeke, de dames beker door Martine Geelhoed. In Grijpskerke kwamen 23 rijders aan de start voor hun wedstrijd. Er werd stilgestaan bij het 25-jarig ringrijdersjubileum van Edward Dingemanse. Zijn jubileum kreeg nog glans door met 26 ringen der de te worden, de eerste beker te veroveren en de puntenkoers te winnen. De wedstrijd werd na 30 beurten gewonnen door Ronald Geertse, gevolgd door Pieter Geerste. Debutante Stephanie Dek ker werd met 8 ringen 22e en zij won de prijs voor het mooist ver sierde paard. In Gapinge werd, tijdens de tradi tionele Gapingse Dag, sjezen gere den. Veertien combinaties konden over de gehele dag 76 ringen ste ken. De koppels Nathalie de Later Sebastiaan Sturm en Nicolette Momberger Bram Francke had den er aan het einde van de dag 75 in totaal gestoken. Agenda ZRV: 10 sept. Veere, Sandenburgh, ringrijden 10.00-17.00 uur 10 sept. Koudekerke, Dorpsplein, jubi leumwedstrijd ringrijden 8.00-18.00 uur 10 sept. Goedereede, demonstratie ringrijden 11.00-16.30 uur door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Nu de ene kant van Souburg is voorzien van een schitterende brede school, vestigt Archipel de aandacht weer op de andere kant van het dorp, waar er ook een moet komen. In een brief aan de gemeente Vlis- singen schrijft het bestuur blij te zijn met het onderzoek dat op dit moment wordt verricht naar de beste locatie voor die school. Toch dringt het ook aan op enige haast, gezien de staat waarin de schoolge bouwen van de Burcht-Rietheim, de Kameleon en met name de Tweemaster verkeren. Die laatste school kampte vlak voor kerst bij voorbeeld nog met veel riolerings problemen. Maar om nu grote in vesteringen te doen terwijl er een nieuwe school in het verschiet ligt, acht het bestuur niet slim. Verder verzoekt het de gemeente nog eens te kijken naar de gym zaal, waar er nu nog maar een van gepland is. „Volgens de norm zit die doordeweeks al vol", heeft Ar chipeldirecteur Cees Corstanje be rekend. „En dan moeten de sport clubs er nog bij." Ook mist hij wel zijnsvoorzieningen in het voorlopi ge plan. „Terwijl die nou juist ho ren bij het principe van een brede school." 3 dvd-box Herbeleefde magische sfeer van deze unieke sprookjes! In deze 3 dvd-box vindt u Sneeuwwitje, Vrouw Holle en Tafeltje dekje. leder sprookje is een uitbeelding van de strijd tussen goed en kwaad. Deze sprookjes zijn vele malen bewerkt en naverteld, maar aan het begin van die traditie staan de onvergetelijke Gebroeders Grimm. Speelduurca.3uur. Adviesprijs €29,95 Lezersprijs 14,95* exclusief verzendkosten categorie DVD's en games foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15