Zeeland PZC Petruskerk ontkomt aan sloophamer WALCHEREN 14 13 14 RESTAURATIE ME Vastgoed hoopt nog wel op gemeentelijke bijdrage Inbrekers actief, maar niet altijd met succes Jongens gooien fietsen in de gracht Motorrijder belandt na botsing in de sloot almanak Vals alarm Een sportpark om trots op te zijn Maandag 5 september 2011 Souburg weer terug in de middeleeuwen Oude stad is gewild Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk vlissingen - De monumentale Pet ruskerk, midden in Vlissingen, is gered. Ook dit langslepende restau ratieproject is van Marsaki overge nomen door ME Vastgoed. Terwijl wethouder Piet Polderman vorige week nog de vrees uitsprak dat voor de kerk nog slechts de sloophamer rest, kwam eigenaar Marsaki terug op een eerder uitge bracht bod van ME Vastgoed. De grote en de kleine projectont wikkelaar hebben een principeak koord bereikt, al kijkt ME voor het 'laatste gaatje' nog wel even lief naar de gemeente Vlissingen. „Het gaat echt niet over tón-nen", zegt Chris McEvoy, „maar hier bestaan vast wel fondsen voor. En zo vaak hebben wij onze hand nog niet op gehouden." Het zou niet de eerste keer zijn dat ME Vastgoed, dat behalve McEvoy bestaat uit Bart Eckhardt, een 'on rendabel restauratieproject' in de binnenstad van Vlissingen op zich neemt. Sterker nog, de ontwikke laar deed ze bijna allemaal: de Bel gische loodsenhuizen, de voormali ge Dert-panden en de monumen ten Achter de Kerk. Allemaal met succes: in de meeste zitten nu goed lopende hotels. Hoe ME dat toch steeds voor elkaar krijgt? Door het meeste werk zélf te ver richten en niet uit te besteden aan een reeks onderaannemers, luidt het steevaste antwoord. Wat ME met de Petruskerk gaat doen, weet het nog niet. In elk ge val worden eerst de achterliggende kosterswoning en het bijhorende zalencentrum, in de Rochussen- straat, opgeknapt en geschikt ge maakt voor bewoning. Dat moet samen met de gemeentelijke injec tie genoeg opleveren om ook de kerk te herstellen. Appartementen worden daar niet in gemaakt, ver zekert ME („die zijn er al genoeg in Vlissingen"), maar andere vorm van bewoning kan wel. McEvoy: „Of bijvoorbeeld een cultureel cen trum, of een dansschool. Maar we hebben ook zitten denken aan stu dentenkamers, de gaafste van Zuid west-Nederland. Je kunt er nog al lerlei kanten mee op. Wij staan open voor leuke ideeën." Zodra het contract is getekend, be ginnen hij en zijn compagnon al vast aan het casco. Ook wordt de omgeving opgeruimd, zodat het er in elk geval weer netjes uitziet. pagina 14 en 15: De kerk die nog wel wat licht kon gebruiken VLISSINGEN - Als je niet beter zou weten, zou men er zaterdagmiddag af op de opening. En ge atletiekbaan en de hockeyvelden waar me- werden daar al de nodige ballen geslagen en je denken dat Sportpark Vrijburg heel veel terecht natuurlijk, want het complex is het be- nig club nog een puntje aan kan zuigen. Om ook de atletiekbaan is al goed ingelopen. En sportclubs herbergt en niet alleen die van de wonderen waard. Sportminnend Middelburg maar te zwijgen over het exclusieve clubhuis, toen, toen was er natuurlijk champagne, hockey en de atletiek - zo veel mensen kwa- en Vlissingen mogen trots zijn op zo'n prachti- Voorafgaand aan de lange reeks toespraken foto Lex de Meester IWWII III ■lllll iil'i«i i h'H 'h lui 'HHllijl'1 I'M Nili 'lli WW ii 'IlilHT'lirHHIBHTMUIIf I" T"""rTWrillirillliriiïll"T'r liiriniTT~r"T"T"~''rriïlimnir—1TT' BBBBMBB.I lllllllllHfJUDlIllil l'l lil' I 'UM8H—HB OOST-SOUBURG In Souburg is dit weekend ingebro ken in twee woningen. Aan de Wit- tezeestraat lukte dat, vrijdagnacht. Uit de woning is computerappara tuur, geluidsapparatuur en geld ont vreemd. Aan de M.A. van der Puttenstraat hebben de inbrekers door nog on bekende oorzaak hun daad onder broken, getuige het ingeslagen ruit je en het feit dat volgens de bewo ners uit de woning niets lijkt te zijn ontvreemd. MIDDELBURG De politie heeft zaterdagnacht, al weer vroeg in de morgen, drie jon gens (21, 25 en 21 jaar, uit Best, Mid delburg en de gemeente Borsele) aangehouden en vastgezet op ver denking van vernieling. De jon gens zouden vanaf de Koningsbrug in Middelburg fietsen in het water hebben gegooid. Ook liep het drie tal met een reclamebord te zeulen. In het water lagen ook nog de afge broken vlaggenmasten van het Zeeuws Nazomer Festival. GRIJSPKERKE Een motor met daarop èen 57-jari- ge man en een 54-jarige vrouw uit Middelburg is zaterdag rond 15.15 uur na een onhandige inhaalma noeuvre in de sloot langs de Mid- delburgseweg in Grijpskerke be land. De motorrijder wilde voorbij een auto die juist afsloeg en daar richting toe aangaf, en botste op de auto. Zowel hij als zijn bijrijdster belandden, via de motorkap, in de sloot Ze zijn met lichte verwondin gen het ziekenhuis gebracht. Toen die Middelburger zich na een in spannende avond eindelijk te ruste legde, werd zijn nachtrust hem ontno men door een indringende pieptoon bij de buren. „Het alarm gaat af.", realiseerde de man zich en aarzelde geen moment om de politie in te lich ten. De dienstdoende agenten ver richtten ter plekke onderzoek, maar keerden al snel terug bij de melder. „Het is niet bij de buren, het is bij u!" Verwonderd keek de Middelburger de Tip? redactie@pzc.nl dienders aan, want zijn alarminstal latie stond nog op 'veilig'. Toch klonk het geluid bij de voorgevel van zijn huis. Na wat zoeken met behulp van de zaklampen van de agenten, werd de oorzaak spoedig gevonden. Op straat lag een speelgoedmuis opge wonden te piepen. De politie moest gepast geweld inzetten om het beest het zwijgen op te leggen. En zoals dat heet: 'Van de dader ontbrak ieder spoor.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13