boekverfilmingen jureren Twaalf boekverfilmingen komen in aanmerking voor de Dioraphte Film Literatuur Award 2011De winnaar ontvangt 5000 euro, Film by the Sea. Aan het pu bliek de eer die CPNB Film- en Literatuurpublieksprijs toe te kennen. Door samenwerking met CPNB wil Film by the Sea zich nog sterker profileren als festival voor film en boek. Daar blijft het niet bij, want om dat alle goede dingen uit drie be staan, is er nog een derde award. Dat is de prijs die door een internationaal samengestel de jongerenjury wordt toege kend. Geïnspireerd door de gro te betrokkenheid van jongeren bij het Italiaanse filmfestival in Giffoni Valle Pianae besloot festi valdirecteur Leo Hannewijk ook voor het Zeeuwse filmfestival een internationale jongerenjury op te zetten. Dat gebeurt in nau we samenwerking met Scoop. „We beginnen dit jaar met 25 jongeren uit Zeeland en Vlaan deren en breiden die jury in vier jaar tijd uit tot honderd jon geren uit meerdere Noordzeelan den. Het gaat om jongeren tus sen de 16 en 23 jaar", vertelt coördinator Arianne Wester weel van Scoop. Zij is verrast over het grote enthousiasme bij de jeugd om zitting te nemen in de jury. „De groep is inmiddels bij elkaar geweest. Daar hebben we de criteria doorgenomen en daar is ook duidelijk gemaakt dat het natuurlijk geen vakantie betreft, maar dat er heel hard ge werkt moet worden. In enkele dagen tijd moeten alle genomi neerde films bekeken en beoor deeld worden." De award van de jongerenjury wordt uitgereikt tijdens een ei gen feestavond onder de noe mer Film Beatz, donderdag 15 september in het Arsenaalthea ter in Vlissingen. Daar zal onder meer dj Valerio optreden. De verwachting is daar 500 jonge ren bijeen te krijgen. 6. Marieke van der Pol, actrice en schrijfster 7. Sylvia Hoeks, actrice 4. Stine Jensen, filosofe en schrijfster 5. Peter Buwalda, schrijver tekst AU PANKOW foto jongerenjury LEX DE MEESTER JANE.EYRE - Regie: Cary Fukunaga, naar het bekende boek van Charlot te Brontë. Wie Jane Eyre zegt, noemt meestal in één adem ook Wuthering Heights. Minstens één van die twee boeken van de zusjes Brontë prijkten op talloze literatuurlijst jes. Fukunaga brengt het 160 jaar oude ver haal van Jane Eyre tot leven voor een jon gere generatie. Hij laat de donkere kanten prevaleren boven de sprookjesachtige ele menten. Mede dankzij de sterke cast is het geen zoete vrouwenfilm geworden. THE MATCHMAKER - Regie: Avi Nes her, naar de roman 'When heroes fly' van Amir Gutfreund. Haifa in de zomer van 1968. Een bijzonde re zomer voor de 16-jarige Arik. Hij helpt de koppelaar Yankele met het bespieden van klanten. Zijn ze wel echt op zoek naar liefde? Arik zelf leert ook de liefde kennen en hij ervaart de pijn van het afscheid. Ook dringt iets van de afschuw van de ho locaust tot hem door. Een intens, maar licht verteld verhaal over volwassen wor den, loslaten en overleven. THE MUSIC NEVER STOPPED - Regie: Jim Kohlberg, naar het verhaal 'The last hippie' van Oliver Sacks. Meerdere boeken van neuroloog Oliver Sacks boden een inspiratiebron voor boeiende films (o.a. Awakenings en At First Sight). Kohlberg schetst geïnspireerd door een non-fictie verhaal van Sacks een aangrijpend beeld van een broze relatie tussen een vader en een zoon. De jongen kan na een hersentumor alleen nog via muziek contact leggen. Het betreft juist muziek die ooit een breekpunt vormde. MALAVOGLIA - Regie: Pasquale Sci- meca, naar de gelijknamige roman van Giovanni Verga. De sfeer is al snel herkenbaar: dit lijkt een Italiaanse variant op 'Op Hoop van Ze gen'. Kniertje klaagt gepassioneerder, maar de boodschap blijft gelijk: 'De vis wordt duur betaald'. Een verhaal over een arme vissersfamilie, die maar met moeite kan rondkomen. Als hun boot na een storm wordt beschadigd, moeten ze geld lenen. Ellende in de film wordt gecompen seerd door mooie beelden van Sicilië. THE HELP - Regie: Tate Taylor, naar het gelijknamige boek van Kathryn Stockett. Missisippi in de jaren zestig: Het eerste baantje van de jonge blanke Skeeter is het schrijven van een column met huishoud- tips in de plaatselijke krant. Zij vraagt ad vies bij de afro-Amerikaanse huishoud sters. Het besef van discriminatie en het feit dat 'zwarte' vrouwen hun hele leven 'witte' kinderen opvoeden, doet Skeeter besluiten daarover een boek te schrijven. Meer dan een 'keukenmeidenroman'. LA PIEL QUE HABITO - Regie: Pedro Almodóvar, naar de roman 'Tarantu la' van Thierry Jonquet. Horror, ethiek, spanning en vooral prachti ge beelden zitten verpakt in het verhaal over plastisch chirurg Robert Ledgard. Hij is op zoek naar de perfecte synthetische huid en gebruikt daar als proefkonijn de jonge vrouw Vera voor. Zij zit opgesloten in zijn villa. Ledgard houdt haar via een spiegel in de gaten. Toch weet zij plots te ontsnappen. Een film die de aandacht ge vangen houdt en discussie oproept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 99