Een film vol emoties Filmcollege Ronald Giphart De vierde man Het filmcollege van Film by the Sea vindt plaats op zaterdag to september (vanaf 13.30 uur) en zondag 11 septem ber (vanaf 10.00 uur). Harry Peters, des kundige op het gebied van boekverfil- mingen, geeft drie colleges en twee inlei dingen. In het eerste college loodst hij zijn publiek door het Film- en Litera tuurprogramma en verzorgt de inlei ding van de openingsfilm La piel que ha- bito van Pedro Almodóvar. In het twee de college komen thematische zaken aan de orde en wordt Submarine ver toond. In het derde college staat de nieu we lane Ei/re-verfilming centraal. Aanmelden via filmbythesea.nl Auteur Ronald Giphart komt naar Vlis- singen om een workshop voor begin nende schrijvers te verzorgen. Hij be spreekt de vele facetten die belangrijk zijn bij het schrijven van een roman. Aan de hand van een praktijkvoorbeeld behandelt hij zaken zoals voorberei ding, het plot, het schrijfproces zelf, de opbouw, de structuur, de thematiek en de analyse van een tekst. Daarnaast gaat hij in op zaken zoals het vinden van een uitgever, de marketing en de voor waarden om te kunnen blijven schrij ven. De workshop is donderdag 15 sep tember, van 3.30 tot 17.00 uur. Aanmelden via fllmbythesea.nl graag een kijkje nemen, even lunchen ofzo, dat is een ander verhaal. Maar al leen met de zekerheid dat ik weer te rug mag naar het hier en nu. In het heden ben je veel beter af" In Midnight in Paris draait het, zoals in zo veel van Aliens films, om een kunstenaar die er niet in slaagt een kunstwerk te produceren. „Ik vind dat nu eenmaal een leuk uitgangs punt. Het zorgt voor veel problemen. Voor hemzelf én voor zijn omgeving. De kunstenaar streeft naar een serieu zer bestaan; hij wil diepgang, niet al leen commercieel succes. Dat zorgt voor strubbelingen met zijn vriendin Rachel. Die wil dat helemaal niet. Zij is reuze tevreden met hun oppervlak kige leventje in Californië. Ze hebben een fijn huis, zijn omringd door luxe, en ze geniet van de voordelen van de roem die hij haar kan geven. Dat zorgt voor genoeg conflictstof." De tobbende kunstenaar wordt ge speeld door Owen Wilson; hij heeft exact hetzelfde loopje als Woody Allen en exact dezelfde dictie. De re gisseur ziet dat anders: „Owen is in feite het tegenovergestelde van wat ik ben. Ik ben Oostkust, een echte New Yorker: Europees. Owen is een kind van de westkust: hij komt uit Los An geles, is heel relaxed, houdt van het strand en surfen. Die hele houding geeft zijn personage een enorme extra dimensie. Dat had ik zo nooit voor andere acteur kunnen schrij ven." Vlissingen: vr. 09/09 20.30 uur zaal 1-7 (galapremière); za. 10/09 19.00 en 21.00 uur zaal 5,zo. 18/09 12.15 uur zaal 1,17.15 uur zaal 2. Temeuzen: za. 10.09 20.30 uur zaal 1-4. Vanwege het feit dat regisseur Paul Ver hoeven dit jaar zitting neemt in de jury van Film by the Sea, vertoont het festi val diens film De vierde man (1983). De film is gebaseerd op het boek van Ge rard Reve en speelt zich grotendeels af in Vlissingen, rondom de kapster Chris tine. Verhoeven heeft ook een aantal scènes in Vlissingen opgenomen, waar onder een op het station. De vierde man wordt vertoond op don derdag 15 september om 21.00 uur in zaal 3 van CineCity Vlissingen. Vooraf gaand, vanaf 20.00 uur, is er een ge sprek tussen René Mioch en Paul Ver hoeven in het Cinecafé. De strijd om de PZC Award, de publieksprijs die jaarlijks wordt uitge reikt voor de beste boekverfilming van het afgelopen seizoen, was dit keer al vrij snel een gelopen race. Haar naam was'Sarah nam al snel een flinke voorsprong en kreeg uiteindelijk ook veruit de meeste stemmen van de PZC-lezers, die via de website van de krant hun favoriete film kenbaar konden maken. Haar naam was Sarah, geregisseerd door Gilles Paquet-Brenner, is geba seerd op het gelijknamige boek van Tatiana de Rosnay uit 2009. „Een film zo vol emoties, dat hij voor altijd blijft 'hangen'...", zo motiveerde bijvoorbeeld Renée Beumer-Fonteyne uit Vlissingen haar keuze. „Intege re verfilming van een prachtig aangrijpend boek", schreef Joke Boon man uit Nisse, een van de vele andere stemmers. De complete top-5 van de verkiezing wordt tijdens het festival opnieuw vertoond. Naast Haar naam was Sarah zijn dat Sonny Boy, Celda 211, In- cendies en Norwegian Wood. [son in Midnight in Paris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 97