PZC Kwaliteit moet je blijven leveren Schoon strand meest gelezen op www.pzc.nl Gewapende overval Mariniers wellicht goudbeurs Terneuzen naar Vlissingen Weer moord in gezin Miljoenendans voetbalclubs Plan voor bouwen van berg Miljarden schade door Irene van de week 12 zaterdag 3 september 2011 Machinaal en met de hand wordt het Sluise strand schoon gehouden. foto Peter Nicolai IN BEELD De titel op zich is geen doelr Zegt Minke Rabout van de ge meente Sluis. „Maar het helpt natuurlijk wel in onze promo tie!" Een jaar lang mag West-Zeeuws-Vlaande ren koketteren met de schoonste stran den van Nederland. De gemeente sleepte de titel dinsdag in de wacht, voor de der de keer alweer deze eeuw. Maar wél als eerste met een dikke vette tien voor alle tien de strandvakken. Rabout constateert De gemeente Sluis heeft 15 kilometer Noordzeestrand te onderhouden, van Cad- zand tot aan Breskens. Het onderhoud is uitbesteed aan het strandexploitatiebedrijf Piet Michielsen. Het strand wordt machinaal gereinigd. Daarnaast houdt een gemeentelijk service team met prikkers de overgangen en dui nen schoon van zwerfafval. door Marcel Modde tevreden dat de investeringen door de ja ren heen zich beginnen uit te betalen. Een batterij aan nieuwe afvalbakken (450 in totaal), douches op het strand en - op initiatief van de provincie- speciale asbak jes voor verstokte rokers. „Alles draait om de kwaliteit die de badgast ervaart. Het strand is de economische pijler van onze gemeente. Dan moet je dus met alle macht zorgen dat het hier tip top in orde is", verklaart Rabout de ijver. De schoonmaak zelf wordt door het be drijf van Piet Michielsen gedaan. Drie vas te krachten en vier vakantiewerkers zijn in het hoogseizoen al voor dag en dauw, voordat de eerste badgasten arriveren, op pad om de rommel op te mimen. Een ma chine doet het grootste werk. Wanneer de meeste mensen weer naar huis zijn, komt de nazorg. De afvalbakken worden geleegd en het meeste zwerfvuil rondom wordt gelijk meegepakt. De doorsnee bad gast is in de loop der jaren toch wel steeds netter geworden, stelt Michielsen vast. Bewuster van de overlast die wordt veroorzaakt door het achterlaten van troep. Ook al belanden nog lang niet alle poepluiers daar waar ze horen en sprin gen luierende zonaanbidders in de omge ving van een strandpaviljoen duidelijk een stuk slordiger met zakjes, bakjes en flesjes om, constateert hij evenzeer. De kracht van de Sluise aanpak schuilt volgens Rabout in de twee fronten. Waar Michielsen het strand voor zijn rekening neemt, pakt een zogeheten serviceteam in opdracht van de gemeente de strand- overgangen en duinen aan. Te voet, met afvalprikkers en vuilniszak. „Ik denk dat het team in het hoogseizoen per dag ze ker acht kilometer aflegt. Alleen met ma chines red je het niet." Rabout vreest de concurrentie van de nummer twee, Noord-Beveland, noch publiekslieveling Renesse niet. „We zijn geen concurren ten. Het gaat er om dat je kwaliteit moet blijven leveren. En dat doen wij!" QUOTE VAN DE WEEK reacties: 479 Racen op de Westerschelde moet kunnen eénsasai 31% oneens 69% 1. Auto's mét lijken weghalen 2. Vermiste Anne de Bruine terecht 3. Dode en gewonden bij fron tale aanrijding Draaibrug IN BINNEN- EN BUITENLAND "Welke werkgever kan zeggen: mijn mensen opereren op het scherp van de snede' Minister Hans Hillen over defensiepersoneel dat moet vertrekken Twee gewapende mannen hebben woensdagmiddag een overval ge pleegd tijdens een goudinkoop in ho tel Triniteit aan de Kastanjelaan in Terneuzen. Daar konden mensen te recht om hun goud te verkopen. De overvallers hebben de inkoper goud, geld en sieraden afhandig gemaakt, ter waarde van ongeveer 20.000 euro. De moord op de 35-jarige Bianca Nieuwenburg uit Breskens is in korte tijd het derde geval in Zee land van huiselijk geweld met een dodelijke afloop. Haar 47-jarige partner heeft zich bij een politie bureau in Rijswijk ge meld. Hun twee kinde ren had hij achtergelaten bij familie. Een belangrijk deel van het Korps Ma riniers verhuist wellicht naar Vlissin gen. Het gaat om het eerste en het tweede mariniers infanteriebataljon en het amfibisch logistiek bataljon, sa men ongeveer duizend man sterk. De ze onderdelen van het Korps Mari niers zijn nu gevestigd in de Van Braak Houckgeestkazerne in Doorn. Opnieuw veranderde met name de daden drang van PSV de Nederlandse voetballerij woensdag in ene gekkenhuis. Niet alleen de komst van Tim Matavz van FC Gronin gen, ook de verhuur van Otman Bakkal naar Feyenoord was in Eindhoven het ge sprek van de dag. Een kilometershoge berg bouwen in Neder land. Het kan, denken Nederelandse bedrij ven die nadenken over het idee van voor malig wielrenner en journalist Thijs Zonne veld. Het ingenieursbureau DHV presen teerde een rigoreuze variant: een massieve berg voor de Hollandse kust. De schade die de orkaan en later tropische storm Irene in de VS heeft aangericht, kan volgens analisten oplopen tot bijna 5 mil jard euro. De totale geraamde schade be staat uit beschadigingen door het nood weer, tijdelijke bedrijfssluitingen en de kos ten van opruimwerkzaamheden. MAANDAG 5 SEPTEMBER Stille tocht in Breskens voor de vermoorde Bianca Nieu wenburg DINSDAG 6 SEPTEMBER De A1 van Feyenoord speelt in Sint-Philipsland te gen NOAD 67 WOENSDAG 7 SEPTEMBER 's-Heer Arendskerke ruimt 25 onnodige verkeersbor den op DONDERDAG 8 SEPTEMBER Topchefs koken in Zuiddor- pe liefdadigheidsdiner voor slachtoffers tsunami Japan VRIJDAG 9 SEPTEMBER Film by the Sea in Vlissin gen opent met 'Midnight in Paris' van Woody Allen ZATERDAG 10 SEPTEMBER Seizoensopening met Uit! Cultuurmarkt Zeeland in binnenstad van Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 92