81 buitenland Zwitserland wordt Koe Yvonne is gepakt, na drie maanden Tegenstanders van Assad gedood bij demonstraties CRIMINALITEIT Meer geweld in uitgaansleven en meer misdaadbendes Zoenen uit protest Bulgarije wil dat Libië alsnog schuld betaalt 'Hitier' krijgt bewaker na klacht Israëliërs Groeiende zorg over nucleaire ambitie Iran zaterdag 3 september 2011 ampfinc - 'De koe die een ree wil de zijn' is na ruim drie maanden eindelijk opgepakt. Het zwervende bestaan van de inmiddels wereld beroemde Duitse 'Kuh Yvonne', is daarmee ten einde. Eén goed ge richt schot met een verdovingsge weer was voldoende. Maar Yvon ne kan gerust zijn: ze mag met pensioen, in het Oostenrijkse Gut Aiderbichl in Deggendorf. De vrijheidsdrang van de van een boerderij in Beieren ontsnapte melkkoe, die was bestemd voor de slacht, sprak de afgelopen maan- De avontuurlijke koe Yvonne foto era den tot de verbeelding van heel Duitsland. Tienduizenden volgden berichten over de lotgevallen van de naar een bos gevluchte Yvonne via Facebook. Dagblad Bild loofde een beloning uit van tienduizend euro voor degene die haar levend zou pakken. Een afgekondigde ver gunning om Yvonne dood te schie ten, werd onder druk van de pu blieke opinie ingetrokken. De koe werd af en toe gesigna leerd, maar liet zich niet vangen. Lokmiddelen hielpen ook niet. Haar kalfjes werden naar het bos gebracht, haar zus Waltraut, een os en als laatste redmiddel de twee jarige stier Friesi, haar zoon, die daarvoor eveneens van de slacht werd gered. Yvonne reageerde er niet op en bleef stoïcijns tussen de bomen. Donderdagavond had ze behoefte aan enig gezelschap. Aan de rand van een weide in Ampfing liet ze zich verleiden binnen de omhei ning te komen, waar ook een aan tal andere koeien was. Gisterochtend kreeg ze dan een verdoving, om haar over de grens naar het dierenpension, dat haar eerder voor 550 euro had gekocht, te verhuizen, in de hoop dat ze vanuit daar niet weer de wijde we reld intrekt. a wmmamasssBam SANTIAGO - Studenten kussen el- hoofdstad Santiago. Ze deden giste- innig zoenden. Het vormde een iu- kaar tijdens een protest tegen het ren mee aan een 'kiss-in', waarbij dieke onderbreking na drie maan- beleid van de Chileense regering in zo'n vijftig studentenpaartjes elkaar den van serieuze protesten van stu- dubai - Meer dan tien mensen zijn gisteren in Syrië doodgeschoten door leden van veiligheidsdien sten, milities of door militairen. Dat meldden tegenstanders van het regime van president Assad, al dus nieuwszender Al Arabiya. Duizenden mensen gingen giste ren opnieuw de straat op. Sinds half maart zijn er veel demonstra ties vrijdags na de islamitische ge bedsdiensten. Veiligheidstroepen legden in verschillende steden rond moskeeën kordons om te voorkomen dat mensen zouden gaan demonstreren. Er waren naar verluidt protesten in dorpen in de provincie Hama, in de stad Homs, in het noordelijke Amuda, in het zuidelijke Jassem en bij Damascus. De EU-landen werden het giste ren eens over een olie-embargo te gen Syrië. De maatregel gaat van daag in. Het moet het regime van Assad economisch onder druk zet ten. Frankrijk meldde gisteren dat het de contacten met de Syrische oppositie opvoert. Boek nu de mooiste bus excursiereizen! 5-daagse busreis Beiers Bier'fest en Oktoberfest Tijdens deze reis krijgt u de kans om de gezellige sfeer van het Oktoberfest te proeven. Natuurlijk hebben we ook een uitgebreid excursieprogramma met bezoekjes aan Regensburg, een bierbrouwerij, het hopmuseum en natuurlijk MÜnchen, Ine!, excursiepakket t.w.v. €30,- Vertrek 21 septembef Reiscode BE37377 10 daagse busreis Kroatië s'- 3 8ent u al eens in Kroatië geweest? Dit populaire vakantieland is ideaal voor een busreis met excursies die de veelzijdigheid van het land later» ziet. Vanuit het plaatsje Selce bezoeken we steden als Opatija en Rijeka, én gaan we naar de schitterende Plltvice meren. incl. excursiepakket t.w.v. €SQ>- Vertrek 16, 23,30 sept. .ecXv^- en 7 okt. Reiscode BE37217 Het imago van Zwitserland als land waar criminaliteit weinig voorstelt, is aan dig gelen. Onder meer inbraken en straatgeweld komen steeds vaker voor. door Carel Coseling Het is 'een mythe' dat Zwitserland het veilig ste land ter wereld, of dan toch tenminste van Europa is. „Van die mythe moeten we afscheid nemen, die moeten we vergeten." Professor Martin Kil- lias (63), directeur van het crimino logisch instituut aan de Universi teit van Zürich, weet waarover hij praat. Hij heeft de resultaten van een enquête onder 2.000 Zwitsers over de mate waarin zij slachtoffer waren van criminaliteit voor zich liggen. Sinds 1989 houdt Zwitser land elke vijfjaar zo'n onderzoek. Destijds kende het Alpenland het laagste misdaadniveau van Europa. Killias: „We zitten nu op het Euro pese niveau. Bij inbraken, straatge weld en bedreigingen zitten we zelfs boven het Europese gemiddel de." In 2010 registreerde de politie 656.858 strafbare feiten. De criminoloog heeft er wel een aantal verklaringen voor. Steeds meer Zwitsers, met name jonge ren in de grotere steden, storten zich in het nachtleven. Het ge bruik van alcohol en drugs neemt toe. En daarmee het geweld op straat en in het openbaar vervoer. Het uitgaansleven leidt tot meer bedreigingen en diefstallen, met name van simpel te ontvreemden objecten zoals mobiele telefoons. Voor de stijging van het aantal in braken heeft Killias een andere ver- klaring.-In Zwitserland opereren steeds meer misdaadbendes, ook vanuit het buitenland. Hun kan weinig gebeuren omdat de gevan- 'Als ik een lid was van een criminele bende, zou ik me ook richten op Cenève' 4' Vraag nu de gratis najaar-kerstbrochure aan! peterlanghout.nl of 0900-0991 <o,ispm)\p^»®/ SOFIA Bulgarije komt terug op de manier waarop de verdreven Libische lei der Kaddafl in 2007 vijf Bulgaarse verpleegsters en een Palestijns-Bul gaarse arts heeft vrijgelaten. De Bul gaarse regering schold destijds alle schulden van Libië kwijt, maar wil dat de nieuwe machthebbers dat geld alsnog betalen. Volgens de Bul gaarse premier Bojko Borisov kwam Kaddafï dankzij afpersing van de schulden af. bijlage Spectrum: gesjeesde HBS'er stichtte Libië LONDEN Het wassenbeeldenmuseum Mada me Tussauds in Londen heeft een bewaker gezet bij de pop van Adolf Hitler. Hét Israëlische dagblad The Jerusalem Post berichtte gisteren dat een Israëlische familie die het museum afgelopen maand be zocht, geschokt was door bezoe kers die de Hitlergroet brachten. Het museum deed eerst niets met de klacht. Maar afgelopen week be sloot het toch maar zijn excuses aan te bieden en een suppoost naast de 'Führer' te plaatsen. WENEN De 'atoomwaakhond' van de Vere nigde Naties, het International Atoomenergie Agentschap (IAEA), is in toenemende mate bezorgd over eventuele Iraanse inspannin gen om kernwapens, inclusief kern raketten, te maken. Dit staat in een intern bericht van het IAEA. IAEA-chef Yukia Amano spreekt van veel en recente informatie van verschillende bronnen over moge lijke militaire dimensies van het Iraanse nucleaire programma. Iran stelt dat het geen kernwapens wil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8