Nieuw leven voor oud 28 Iceland Zwemverbod stranden Crevelingen opgeheven Papierloos PVC vloeren www.binnenuit.nl Opgepakt voor het hebben van nepwapen Werk aan Tractaatweg opnieuw uitgesteld Drietal aangehouden voor vandalisme Eerste Vlissingse eendjesrace voor Stichting KiKa Health Motion opent kinder- en jongerencentrum in Koudekerke Hoveniersbedrijf viert jubileum met expo DESSO AirMaster® tapijt www.binnenuit.nl zaterdag 3 septemoer 2011 S GOES - In navolging van onder an dere de gemeente Borsele heeft ook Goes de papieren vergader stukken afgeschaft. Met ingang van heden krijgen raadsleden geen pakken papier meer op de deur mat, maar moeten de raadsvoor stellen online worden gedown- load. Voor bezoekers van de raads- en commissievergaderingen blij ven papieren stukken beschikbaar. VLISSINGEN Twee Vlissingers van 22 en 24 jaar zijn donderdagavond rond 21.00 uur in de Van Dishoeckstraat in Vlissingen aangehouden. Ze wor den ervan verdacht dat ze een nep- vuurwapen bij zich hadden. Een voorbijganger zag de mannen spelen met het 'wapen' en alar meerde de politie. Beiden zijn ingesloten. TERNEUZEN De werkzaamheden aan de Trac taatweg (N62) tussen Temeuzen en de Belgische grens gaan ko mend weekeinde opnieuw niet door. Vorige week werd de renova tie van het asfalt al uitgesteld naar aanstaand weekeinde, wegens slecht weer. Wat nu de reden is, kon gisteren niemand bij de pro vincie meedelen. VLISSINGEN door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Het zwemverbod dat de provincie Zeeland eerder de ze week afkondigde voor de zwem- locaties West Repart bij Scharen- dijke en Den Osse is al weer opge heven. Uit een extra bemonstering is ge bleken dat 'er geen sprake meer is van verhoogde waarden van de Escherichia coli (E-coli) en Intesti nale Enterococcen (IE) in het wa ter bij de bewuste strandjes aan het Grevelingenmeer. De meetre sultaten zijn voor de provincie aan leiding de zwemverboden per di rect in te trekken. De oorzaak van de vervuiling met bacteriën is nog niet bekend. Aanstaande maandag gaat Rijkswaterstaat verder met on derzoek en zullen nieuwe mon sters van het Grevelingenwater ge nomen worden. Rijkswaterstaat of het waterschap meten in de perio de van april tot en met september eens in de 14 dagen de waterkwali teit op 53 verschillende locaties in Zeeland. De locaties waar precies gemeten staan vermeld op de zwemwaterkaart van de provincie: www.zeeland.nl/zwemwater door Piet Kleemans Alles moet leeg. En als het dan toch leeg moet, waarom dan niet een goede bestemming ge zocht voor spullen die nog bruik baar zijn. Met die gedachte in het achterhoofd is gisteren begonnen met het leeghalen van het overgro te deel van 116 te slopen vakantie woningen op Resort Haamstede. Het 'oude' meubilair gaat op trans port naar onder meer Oekraïne en India waar het een nieuw leven krijgt. Het vakantiepark heet offici eel Landal Resort Haamstede, maar het grootste deel van de huis jes die op het bungalowpark staan is eigendom van de Coöperatieve Vereniging Resort Haamstede. „Landal doet de verhuur voor ons, maar de huizen op het park - ook de nieuwe - blijven particulier ei gendom", weet parkmanager Ron van der Deijl. De vakantiehuizen dateren uit eind jaren zestig, begin jaren ze ventig van de vorig eeuw, maar dat is ze niet aan te zien. Het meu bilair is van recenter datum en in uitstekende staat. „Toen ik hoorde dat de huizen leeg gehaald moes ten worden moesten en het meubi lair weggegooid dacht ik 'Dat is zonde'", zegt Jan Huige van de Mission Friedensstimme, een orga nisatie die zich inzet voor vervolg de dan wel onderdrukte christe nen in het voormalige Oostblok. „Er zijn in Rusland en bijvoor beeld Oekraïne gebieden waar de VLISSINGEN - Serviceclub de Junior Kamer Walcheren houdt zaterdag 10 september de allereerste Vlis singse badeendjesrace. Op deze dag zullen duizenden eendjes het ruime sop kiezen en de strijd met elkaar aangaan om mooie prijzen te winnen. Om 12.00 uur zal burgemeester Roep de eendjes te water laten in de Michiel de Ruyterhaven. De eendjes zijn de afgelopen we ken verkocht door leerlingen van de VSV uit Vlissingen en OBS De Sprong uit Koudekerke. De opbrengst van dit evenement gaat naar de Stichting KiKa, die zich inzet voor onderzoek naar de genezing van kinderen met kan ker. Drie 20-jarige mannen - één uit Oost-Souburg en twee uit Ens - zijn gisteren heel vroeg op de och tend aangehouden voor openlijke geweldpleging. Ze worden ervan verdacht de slagbomen op de Ko ningsweg te hebben vernield. Dat gebeurde omstreeks 05.10 uur. Ze waren ook in het bezit van een taxibord en een knipperlamp. Op Resort Haamstede wordt hard gewerkt. Midden Jan Huige van Mission Friedensstimme. door Yorben Weststrate KOUDEKERKE - De sportschool Health Motion Walcheren is gis teren begonnen met een program ma om kinderen en jongeren met chronische pijn, vermoeidheid en obesitas te helpen. Het bedrijf zit alweer twee jaar in Koudekerke en initiatiefnemer Gert Dedel is erg blij met de kans die hij krijgt om zieke jongeren te helpen. Dedel legt uit wat ze precies gaan doen in het centrum. „Wij bieden ver schillende programma's en onder steuning aan kinderen en jonge ren." De verschillende diensten die worden aangeboden zijn kin- derfysiotherapie, psychologie en diëtisme. „Wij richten ons op het gezonde gedrag van het kind, dus de activiteiten die ze graag willen doen", vertelt Dedel. „Wij probe ren hun gedrag te veranderen. Ook bieden we ondersteuning en maken we duidelijk afspraken met de kinderen en hun ouders. Ver der werken we in een team van specialisten, maar dat wil niet zeg gen dat elk kind alle programma's moet volgen. Welk programma een kind gaat gebruiken moet be keken worden per kind." Met de start van het centrum hield Health Motion gisteren een minisym posium met gastsprekers uit het hele land. Vier specialisten kwa men vertellen over hun vakgebied. Dedel is ook erg content met de lo catie. „Het is een mooie plek tus sen Vlissingen en Middelburg, het is goed bereikbaar. 'S-HEER ARENDSKERKE - De grote landschappelijke tuin - de bunder - van Sjaak en Anja Allemekinders aan de Oude Rijksweg 97 in 's-Heer Arendsker- ke doet vanaf vandaag tot en met 24 september dienst als expositieruimte. Onder de noemer een 'Bunder Kunst' wordt met de kunstexpositie het 25-jarig jubileum van het hoveniersbedrijf Allemekinders-Beveland groen projecten gevierd. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74