7000 Omschakeling laatste seizoen op oude stek zeeland 27 Concert vanaf ponton in haven Coedereede Bunkers en historie in de Zeepeduinen Roompotsluis een paar uur gestremd Reünie honderdjarig bestaan scoutinggroep Boerenboeldag in de loodsen van Van Ast Meyer Beheer neemt Hotel Bom over Alle records gebroken in rampmuseum Scouting Zierikzee - de Mr. Bakker- groep - bestaat dit jaar 100 jaar en in het kader daarvan wordt zater dag 10 september een reünie gehou den. Reünisten treffen elkaar tus sen 14 en 17 uur in het clubhuis van de scoutinggroep aan de Van Veen- laan. De Mr. Bakkergroep is de oudste van de 4 scoutinggroepen op Schouwen-Duiveland. De vereni ging heeft 80 actieve leden van 5 jaar en ouder. Meer informatie op: Q www.scoutingzierikzee.nl BURGH-HAAMSTEDE Een gids van Natuurmonumenten verzorgt zondag 11 september een excursie langs verschillende bun kers in het Slotbos en de Zeepedui nen. In totaal liggen er ongeveer 40 bunkers, meer of minder zichtbaar. Samen vormen zij het meest com plete bunkercomplex van de in de Tweede Wereldoorlog aangelegde Atlantikwall. Veel bunkers zijn in gericht voor vleermuizen. De ex cursie begint om 10 uur vanaf het hek bij Slot Haamstede. NEELTJE JANS De Roompotsluis is gistermorgen enkele uren gestremd geweest. Vol gens beheerder Rijkswaterstaat moest een 'klein technisch manke ment' met de vergrendeling van de schutsluis worden verholpen. Jach ten en (sport)visboten konden tus sen 10.00 uur en 13.00 uur niet ge schut worden. E5g*S®g^!!lSSaSB»8M zaterdag 3 september 2011 Het filmtheater in Zierikzee trekt jaarlijks circa 7000 bezoekers. De agenda vermeldt per seizoen circa 200 evenementen, waaronder naast filmvoorstel lingen ook muziekmatinees en literaire avonden. De verhuizing van de voormalige Dansschool aan de Watermolen naar de Weverij aan het Kerkhof NZ komt voor fiZi juist op het moment dat moet worden omgeschakeld van analoge naar digitale projectie. BROUWERSHAVEN In de loodsen van Van Ast aan de rand van Brouwershaven wordt za terdag 10 september de 32e Boeren boeldag gehouden. CBS De Schouw organiseert deze grote rommel markt. Het assortiment is breed; bloemen, groenten, antiek, curiosa, electronica, speelgoed, meubelen en nog veel meer. De opbrengst van de Boerenboeldag gaat dit jaar naar Stichting Sao-Tïago. De Boe renboeldag begint om 09.00 uur. ZIERIKZEE Voorzitter Daan van der Wekken (I) en Jaap van Dijke, een van de beheerders, op het pluche in fiZi. COEDEREEDE - De Stichting Promo tie Kop van Goeree tekent voor de organisatie van het Goereese Ha venconcert dat vanavond wordt ge geven vanaf een ponton in de ha ven. Beiaardier Jan Bezuijen zorgt voor af voor een muzikale amuse met muziek vanaf het carillon in de to ren. Het programma op de haven ponton wordt geopend door het Muziekschoolorkest Goeree Overflakkee met muziek voor op het water: Watermusic van Handel, An der schonen blauen Donau van Strauss en The Pirates of the Carib bean van Hans Zimmer/ Klus Ba- delt. Daarna is het de beurt aan Duo Vi vace met Suzanne Roeland (fluit) en Alette van Heest (piano). Het Stadskoor Goedereede onder leiding van Jaap de Geus brengt musicalrepertoire en muziek van Tom Parker en John Rutter. De Koninklijke Fanfare Apollo on der leiding van dirigent Leo Sim ons manifesteert zich met onder meer muziek van Verdi Nabucco en de met de bekende filmmuziek Once upon a time in the West van Ennio Morricone. Aan het einde van de avond zor gen Apollo en het Stadskoor voor een gezamenlijk afsluiting. Het concert begint om 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Hotel Bom in Burgh-Haamstede heeft een nieu we eigenaar. Meyer Beheer uit Et- ten-Leur heeft de onderneming overgenomen. Momenteel zijn de deuren van het hotel en van het restaurant De Regtkamer nog ge sloten. De website meldt dat de nieuwe eigenaar 'druk bezig is om hotel Bom naar een nog hoger ni veau te tillen'. Onduidelijk is wan neer de zaak weer open gaat. Meyer Beheer heeft zo'n dertig za ken met in totaal meer dan 2000 man personeel in dienst. De direc teur van Meyer Beheer is momen teel in het buitenland en niet be reikbaar voor commentaar. foto Dirk-Jan Gjeltema 1Beheerder Amicitia moet weg. 2. Vijf auto's gestolen uit showroom. 3. Borsele steunt Jop Heinkenszand. DE STELLING 'Boete tegen hondenoverlast gaat te ver'. Geef uw mening over deze stel ling op www.pzc.nl/bevelanden. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Telefonisch een tip geven? Bel dan naar 0113-315670 OUWERKERK - In het watersnood museum in Ouwerkerk zijn de af gelopen weken wat bezoekers aan tallen betreft alle records gebro ken. Niet eerder in het bestaan van dit museum dienden zoveel bezoekers zich aan. Dat meldt het museum in de eien Nieuwsbrief. Bezoekersaantallen van 600 a 800 personen per dag waren geen uit zondering en op 9 augustus werd het museum bezocht door het re cordaantal van 1009 personen. „Het minder goede zomerweer lijkt voor ons museum gunstig te zijn geweest", staat te lezen in de nieuwsbrief De bezoekersteller voor dit seizoen staat momenteel al op ruim 40.000 bezoekers. De verwachting is dat dat aantal nog verder oploopt en dat 2011 een zeer succesvol jaar wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73