'Dit is niet goed voor het CDA' Filmtheater fiZi opent ZINDEREND VOORDEEL! 261 zeeland VtKHUIZtN MET ZORG! Van Sofia Coppola tot Winnie de Poeh Gemeente wil 'The Lounge' kopen 0113 22 22 20 ■HlfflM Muziek ouderen Filmtheater fiZi heeft na de zomerstop van twee maanden de deur weer geopend. Het wordt het laatste seizoen op de oude stek. Nieuwe uitdagingen werpen hun schaduw vooruit. /7\ AutoTeam zaterdag 3 september 2011 S monDidL mouERS POLITIEK fractievoorzitter: wij zijn duidelijk SEIZOENSOPENING door Melita Lanting ZIERIKZEE - De CDA-fractie heeft zichzelf geen dienst bewezen door tegen het eigen voorstel over drie windmolens te stemmen. Dat blijkt uit een belronde langs ver schillende fracties. De geloofwaar digheid van de partij heeft een flin ke deuk opgelopen. „Dit is volkomen ongeloofwaar dig", zegt Jacqueline van Burg (LSD). „Ik dacht, ik sta op en ik loop weg. Dit is toch waarom men sen niet meer gaan stemmen?" Het CDA stond samen met de Christenunie aan de wieg van een compromisvoorstel om niet vier, maar drie windmolens te bouwen langs de Gouweveerse Zeedijk bij Zierikzee. Daarin gingen uiteinde lijk de meeste fracties mee en was een dreigend conflict met het be drijf O'Moda van de baan. De di recteur van dit bedrijf had ge dreigd te vertrekken als een wind molen op korte afstand van zijn nog te bouwen bedrijf zou komen. Het CDA speelde een belangrij ke rol bij de totstandkoming van dit compromis, De verrassing was dan ook groot toen fractie voorzitter Bea Flach donderdag zei toch tegen het voorstel te stem men. „Laat ik het zo zeggen, de in tenties van het CDA zijn niet altijd duidelijk", zegt Jos Beije van Alert!. „En dat is mijn objectieve mening." Mede-indiener van het voorstel, ChristenUnie-fractievoor- zitter Erika Capelle, wil er niet al te veel woorden aan vuil maken. „Het CDA moet zelf maar verant COES - In kerkgebouw De Hoogte aan de Populierenstraat in Goes is woensdagmiddag een muzikale middag met medewerking van het Seniorenorkest Zeeland en Kleder drachtenkoor 'Mooi Zeeland'. De ze middag van de gezamenlijke ouderenbonden begint om 14.30 uur. De entree bedraagt drie euro per persoon. woorden wat ze doen." Haar colle ga Kees van den Berge van de SGP spreekt ook geen waarde-oordeel uit. „Je kan van mening verande ren", zegt hij. „Maar dit is niet goed voor het CDA. Dat is heel jammer, want ik draag het CDA als mede-christelijke partij een warm hart toe. Dit stemt mij niet vrolijk." Serge Vogelenzang (D66) noemt de gang van zaken 'niet netjes'. „Ik had het niet kunnen bedenken." Brigitte Troost van de PvdA noemt het 'niet onze stijl'. De WD en LSD zijn het meest uit gesproken in hun kritiek. „Ze heb ben zichzelf totaal buiten spel ge zet", zegt Dick Meulblok (VVD). Factievoorzitter Bea Flach legt- desgevraagd uit dat er wat haar betreft geen onduidelijkheid was over het standpunt van de CDA-fractie. „Wij willen geen windmolens meer op die plek, dat had ik in de eerste commissie ook al gezegd." Dat ze desondanks toch geijverd heeft voor een com promis, kwam omdat ze bang was dat de houding van O'Moda een bom onder het businesspark zou leggen. „En niemand deed iets. Toen dacht ik, dan doe ik het maar en ik heb nog liever drie dan vier windmolens. Dat wij uiteindelijk tegen stemden maakte toch niets uit. Het voorstel haalde het toch wel." Volgens Flach heeft bij de uit eindelijke beslissing om tegen te stemmen ook meegeteld dat in haar ogen onvoldoende is gepro beerd om het plan van Zierikzee te verplaatsen naar de Krammers luizen. door Ali Pankow Met Somewhere, een pa reltje van de beken de filmregisseur So fia Coppola opende filmtheater fiZi gisteravond het laatste seizoen op de oude, ver trouwde stek in de schaduw van de Nobelpoort in Zierikzee. Volgend jaar wordt het immers al lemaal heel anders. Met de bouw van theater De Weverij aan het Kerkhof NZ ontstaat een nieuwe accommodatie voor fiZi op een prominentere plek met veel meer mogelijkheden. „Voor ons kan die verhuizing zich niet op een beter moment voor doen", constateert voorzitter Daan van der Wekken van fiZi. Hij doelt op de grote landelijke omschake ling van analoge naar digitale pro jectie. „Daar krijgt elke bioscoop en ieder filmhuis in Nederland mee te maken. Over twee jaar wordt er nergens meer een film op celluloid of op 35 mm ver toond. De Nederlandse Vereniging voor Bioscoopexpoitanten heeft er voor gekozen die omschakeling in het komend voorjaar in één klap door te voeren. In één keer de zaak goed aanpakken. De vereni ging draagt daar voor een deel ook financieel aan bij." Van der Wek ken laat weten dat de gloednieuwe apparatuur voor digitale projectie direct in de Weverij zal worden geïnstalleerd. Hij verwacht dat dit ergens in maart zal gebeuren. „Dan is het nieuwe theater nog niet klaar en draaien we op de hui dige locatie natuurlijk gewoon nog met de oude apparatuur verder tot aan het einde van het seizoen." Voor fiZi betreft het straks niet al leen een verhuizing, maar om een veel bredere opzet van de organisa tie. Volgens de voorzitter moet dat ook. De huur van De Weverij wordt aanzienlijk hoger dan het bedrag dat nu voor de oude Dans school op de hoek van Korte Nobelstraat/Watermolen moet worden betaald. Meer subsidie van de gemeente zit er niet in. Die draagt alleen een vast bedrag bij in de exploitatie. „We hopen die hogere huur dus uit hogere op brengsten en meer sponsoring bij elkaar te krijgen", zegt Van der Wekken. Hij heeft daar overigens alle vertrouwen in. „In de Weverij hebben we straks ruim dertig stoe len meer, dus is er een ruimere be zetting per voorstelling mogelijk. Verder richten enkele bestuursle den zich heel duidelijk op het ma ken van meerjarige afspraken met bedrijven. Daarnaast hopen we ook de indivuele sponsoring te gaan uitbreiden." Het Zierikzeese filmtheater draait geheel op vrijwil ligers. Zou de verhuizing voor som migen een reden kunnen zijn aan het einde van dit seizoen af te ha ken? „Die signalen heb ik niet ge kregen. Wij hebben de plannen steeds heel duidelijk met de vrij willigers besproken. Zoals dat meestal gaat binnen een groep mensen variëren de reacties van 'schitterend' tot 'ik moet het nog zien', maar binnen het be stuur hebben we geconstateerd dat er breed draagvlak is voor de toe komst", Iaat de voorzitter weten. Hij is dus vol vertrouwen aan het begin van dit nieuwe seizoen. Wat overigens die twee maanden zo merstop betreft. Zeker na een som bere, natte zomer als nu, dringt zich de vraag weer op of er toch ook in juli en augustus maar beter gedraaid kan worden. Volgens Van der Wekken is het een service aan het publiek, anderszijds biedt die zomerstop de vrijwilligers wel een welkome adempauze. Projectleider Hans van der Zwet van Zeeuwland, samen met de Stichting Renesse initiatiefnemers van de Werverij, laat weten dat de bouw van het nieuwe theater wel licht nog deze maand begint. De klus wordt geklaard door Bouw- groep Peters uit Middelburg. door Ali Pankow Komisch drama, kinderfilms, tijdloze klucht, boekverfilmingen, literaire avonden en muziek- middagen, of om het anders te omschrijven: 'Van Sofia Coppola tot Winnie de Poeh'. Zo breed is de programmering van filmtheater fiZi in Zierikzee. Programmeur Leonard Howard streeft altijd naar een verantwoord evenwicht tussen filmhits en het wat ex clusievere genre dat hoofdzakelijk in filmhuizen te zien is. Hij lijkt daarin voor de eerste maand van het nieuwe seizoen weer goed te zijn geslaagd. Na de ope ningsfilm dit weekend Somewherebeginnen woens dag 7 september ook weer de kindermatinees met een verhaal over Heksje Lilly en haar reis naar Mandolan. Aan de film Poetry op vrijdag 9 en zaterdag 10 septem ber heeft Howard een persoonlijke tip verbonden. Het thema betreft de onvermijdelijkheid van het ouder worden en het zoeken naar waardigheid in een troosteloos bestaan. Verdere films op de fiZi-ladder in september zijn: de klucht Rien a declarer, Winnie de Poeh (kinderfilms), The Tree of Life en Rabbit Hole. De muziekmatinees op de laatste zondagmiddag van de maand beginnen op 30 oktober met een concert van het jazztrio East of the Sun. Verder worden er onder leiding van publicist Frans Meulenberg weer literaire avonden gehouden. Eén van de gasten het komend seizoen is geheugendeskun- dige Douwe Draaisma. Frank Kouijzer is blij met de koop van The Lounge aan de gemeente. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Nog een paar weken en het is gedaan met club The Lounge aan de Beddeweeg in Zie rikzee. De gemeente heeft het pand dat beter bekend is onder de oude naam 'De Steeg' aangekocht. Doel is om de horecabestemming van het pand te halen en het daar na zo snel mogelijk te verkopen. Daarmee komt volgens wethouder Ad Verseput een einde aan de over last die de discotheek in het verle den veroorzaakte. Een nieuwe eige naar kan er bijvoorbeeld wonin gen van maken. „Wij gaan geen projectontwikkelaartje spelen" zegt Verseput die met het doorver kopen quitte hoopt te spelen. Eigenaar Frank Kouijzer hoefde niet lang na te denken toen de ge meente met het aanbod kwam. „Er waren ook andere gegadigden, waaronder de jongens die het de laatste drie maanden exploiteren. Maar de gemeente bood een goed prijsje," lacht hij. Kouijzer is al dertig jaar betrokken bij de disco, eerst als werknemer en de afgelopen 24 jaar als eige naar. Met de overlast viel het vol gens hem wel mee. „Met de buren kan ik lezen en schrijven." Volgens Kouijzer was het de enige gelegenheid waar publiek tot laat binnenkwam. Een conflict met de gemeente over openingstijden bracht de zaak volgens de horeca- man in een stroomversnelling. Overigens moet de gemeenteraad nog instemmen met de aankoop. AutoTeam pakt uit IJft)%J<ortin2_o£inieuwemjto^sjjitvoorraadéri nu 1.000,- cosh retour op uw rekening. LJUA voel je v r i j Bergen op Zoom. Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen WWW.AUTOTEAM.nl Wir leben Autos. 10% voordeel geldig met registratie uiterlijk 30 september 2011Alleen op vooriaadmodellen en niet in combinatie met ondere acties. De t .000 cash woidt rechtstreeks dooi General Motors Nederland B.V. uitgekeerd op de bank/girorekening van de koper, na otlevering/regislratie van een nieuwe Opel. Dit aanbod geldt voor nieuwe klantenorders (poiticulier/KZM) van t juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistratiedatum van 30 november 2011Kijk voor de voorwaarden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72