Zeeland PZC u 'Met digitale pas naar milieustraat' Vissers en overheden eens over compenseren visgronden Zorgen over toekomst dorpshuizen mm Blij SCHOUWEN-DUiVELAND 30 en 31 26 en 27 SCHOUWEN-DUIVELAND-PAS Raad stemt in met ontwikkelen nieuwe technologie almanak IMS-EE G, gE.Hi KEtt ti CENTAL. E Zaterdag 3 september 2011 De A58 als actiemiddel tegen kernenergie Filmtheater Fizi opent laatste seizoen op oude plek Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landpas wordt digitaal. Dat bete kent voor de inwoners dat straks diverse gemeentelijke diensten via de pas gaan lopen. Dat kan bijvoor beeld de toegang tot de milieu straat zijn of het openen van on dergrondse afvalcontainers. Na een lange discussie heeft: de meerderheid van de gemeenteraad ingestemd met de chip in de pas. Om de digitalisering te kunnen be talen hebben de stichting Schou wen Duivelandpas en de gemeen te de handen ineen geslagen. Er is nu een bijdrage binnenge sleept van 400.000 euro uit de pot compensatiegelden Tweede Maas vlakte. Niet alle fracties stonden te juichen bij de gedachte dat de ge meente samen met de stichting de digitalisering op zou pakken. Leef baar Schouwen-Duiveland en de SGP wilden dat de gemeente zich terug zou trekken. Maar dat kan niet, volgens wethouder Ad Verse- put. Aan de subsidie is de voor waarde verbonden dat de gemeen te betrokken blijft bij het project en dus trokken beide partijen hun voorstel snel weer in. Mede op initiatief van Jos Beije van Alert! wordt ook onderzocht of de pas kan worden ingezet voor bijvoorbeeld de registratie van rit ten in het kader van het wmo-ver- voer. Op die manier kan de admi nistratie sterk worden vereenvou digd en zou zelfs 'vervoer op maat' kunnen worden geleverd. Eind van dit jaar moet duidelijk zijn in hoeverre dit technisch mogelijk is. Volgens Beije is het technisch goed mogelijk om de privacy van de inwoners wel te waarborgen. Wethouder Verseput denkt dat de digitale pas ook een positief effect heeft op het toerisme. De opzet van deze pas blijft in grote lijnen gelijk. Met de pas kunnen toeris ten gratis reizen op het eiland of gratis naar een museum of een ar rangement boeken bij een van de restaurants. Met de digitalisering is al een proef gedaan in 2010. Die proef is succesvol verlopen. SEROOSKERKE - Terwijl de buizen al aangevoerd worden om 75.000 kuub zand voor de dijk te leggen, werden gisteren in het restaurant bij De Schelphoek nog de handte keningen gezet onder een overeen komst om de sport(vissers) in het gebied te compenseren. Rijkswaterstaat laat het zand op spuiten als proef De komende drie jaar kijken ze wat de beste ma nier is om te zorgen dat het nieuw aangebrachte zand zo goed moge lijk op z'n plek blijft. Het pakket zand maakt gronden waar nu nog gevist en zeeaas ge spit wordt echter waardeloos. Om die (sportvissers tegemoet te ko men, kregen ze een nieuw spit- en visgebied aangewezen. Op die plek bevinden zich nu nog percelen van mosselvissers. Zij wensten op hun beurt gelijkwaardige percelen terug te krijgen. 'Typisch Nederland', zo typeerden de zeven heren die een krabbel mochten zetten de onderhandelin gen over de 'grote perceelruil'. „We zijn goed in het bedenken van een project, maar de grond bij eenkrijgen om iedereen naar tevre denheid te compenseren, dat is een ander verhaal", concludeert Hans van der Togt, directeur water en scheepvaart van Rijkswater staat. „Als er in de toekomst meer proeven plaats vinden, wil ik dat niet meer op deze manier doen." Van der Togt wil daarom op voor hand afspraken maken met belan genorganisaties en 'ruilpercelen' achter hand houden om gedupeer den van toekomstige (proefprojec ten snel te kunnen compenseren. Kreeftenvisser, mosselkwekers en sportvissers hebben een akkoord bereikt met Rijkswaterstaat over de Schelphoek. 8HHB*aBBH0e8Se®»SMaH foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De stichting Dorps- en gemeenschapshuizen op Schou wen-Duiveland maakt zich grote zorgen over de toekomst van de dorpshuizen. Aanleiding is de toe komstvisie die de gemeente on langs heeft opgesteld. Daarin staat dat de gebouwen niet langer gesub sidieerd worden. In plaats daarvan worden activiteiten met een alge meen maatschappelijk doel onder steund. Die activiteiten kunnen plaatsvinden in het dorpshuis. De stichting Dorpshuizen denkt dat deze verandering uiteindelijk ten koste zal gaan van de gemeen schapshuizen. De exploitatie komt daardoor onder druk te staan. Om de inwoners te informeren en te mobiliseren organiseert de stich ting de komende maand drie infor matiebijeenkomsten in verschillen de dorpshuizen. Dan wil het be stuur praten met de inwoners en dorpsraden over het huidige ge bruik van de dorpshuizen en mo gelijkheden om het gebruik in de toekomst verder uit te breiden. De eerste bijeenkomst is op 15 sep tember in Noordwelle (voor de Westhoek). Op 20 september volgt het centrale deel met een bij eenkomst in Kerkwerve en de laat ste bijeenkomst voor het oostelijk deel van het eiland is op 21 septem ber in Dreischor. Telkens aanvang 19.30 uur: Oh wat was-ie jaloers, die werkne mer op dat kantoor in Terneuzen. Al jaren stond in de kantine van de hoofdvestiging in Middelburg een tafelvoetbalspel, waarde collega's die daar werkzaam zijn, gretig ge bruik van maken. Zou hier toch ook leuk zijn, meende de Terneuzenaar. Deze week kwam z'n wens uit. Een bekende had nog een overbodig voet balspel, en met vereende krachten werd het gevaarte naar het kantoor vervoerd. De Terneuzenaar wist niet hoe snel hij de poten aan de tafel moest zet ten en daagde zijn minder ervaren collega's vervolgens met grote woor den uit. Het eerste potje won-ie nog. Daarna verloor hij, met uitslagen als 10-4 en 10-5. Zelden is hij zo blij geweest dat het weekend is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71