Ze zochten patatten, maar vonden elkaar zeeland I29 iedereen cultuur snuiven ê»M Beste monteursteam 2011 Nederland Land Rover dealer Auto Ventura BV SterdOme.. Uw Mercedes-Benz Specialist! 'Sluis aan Zee' in Scheldemondraad INFORMATIEBIJEENKOMSTEN www.AUTOVENTURA.nl Goes 0113 - 245285 Scottweg 43 4462 GS Goes 0113 - 272323 www.sterdome.nl zaterdag 3 september 2011 Mercedes-Benz E 350 CGI Avantqarde aut. dagmiddagen vier kindershows op het programma ('kinderen kun nen eerst bij opa en oma op be zoek en dan met z'n allen naar de voorstelling'). Er zijn optredens van de gezelschappen Ferini, Wijs!, theater Framboos en Kijk haar nou. Verder houdt Hulst Cultureel op de laatste zondag van de maand ze ven keer concerten op diverse loca ties: Baudeloo, Reynaertcollege, ca fé De lonkheer, Hof te Zandekerk (Kloosterzande) en de Catharina- kerk (Hengstdijk). De vierde 'tak' bestaat uit filmver toningen, elke eerste vrijdagavond van de maand in een zaal van het Reynaertcollege. Meer informatie en toegangskaar ten via www.hulstcultureel.eu. Kaarten zijn ook te koop bij het VW-kantoor aan de Steenstraat in Hulst. SLUIS - ]ohan Robesin, namens Pro vinciale Staten lid van de Schelde mondraad, wil in die raad praten over de mogelijkheid Sluis via het Schipdonkkanaal te verbinden met de Noordzee. De Schelde mondraad is een overlegorgaan van Oost-Vlaanderen, West-Vlaan- deren en Zeeland. De Vlaamse re gering denkt erover het Schipdonk kanaal tussen Zeebrugge en Gent te verbreden en ter hoogte van Oostkerke aan te sluiten op de Damse Vaart. Daarmee zou Sluis een directe verbinding met de Noordzee krijgen. en met name fosfaat. Hun vier kin deren zijn zowat op het water ge boren. Toen Yvonnes gezondheid haar wat in de steek liet, kwam het koppel in de jaren zeventig aan wal. Yvonne: „Roger ging aan het werk 'in de fabriek' (de cokes in Sluiskil) maar kon daar zijn draai niet vinden. Het is ook nogal wennen als je de vrijheid van de binnenvaart gewend bent." Het stel woonde in de binnenstad van Terneuzen boven een disco theek, maar aangezien ze zelf lie ver naar Hollandse hits luisteren, was die stek niet ideaal. Ze streken vijftien jaar geleden uiteindelijk neer in Sluiskil, in een huis dat he lemaal aan hen is aangepast. In middels hebben opa en oma De Vrieze zeven kleinkinderen en een klein dozijn achterkleinkinderen. door Sheila van Doorsselaer SLUISKIL - De vonk sprong ruim zestig jaar geleden over tijdens het rapen van aardappelen op akkers in de Kanaalzone. De nog piepjon ge Roger de Vrieze uit Westdorpe en Yvonne van Troost uit Sas van Gent hadden meer oog voor el kaar dan voor de patatten die ze van de boer van het veld moesten halen. Inmiddels zijn Roger (81) en Yvon ne (82) zestig jaar getrouwd. Het is nu Yvonne die Roger in het oog moet houden, aangezien hij door zijn toenemende vergeetachtig heid soms onvoorspelbaar is. Ro ger laat zich de aandacht dankbaar aanleunen. Na hun huwelijksdag ging het echtpaar de binnenvaart in. Ze vervoerden erts, kolen, zand Klaas Hofstra speelt Vincent van Cogh tijdens een theatershow in café De Jonkheer, op 14 december. Tijdens deze informatiebijeenkomst zal oogarts dr. De Wilde een uiteenzetting geven oyer de mogelijkheden van refractieve chirurgie met'dq meest geavanceerde apparatuur. dr. Binkhorst Eye Center biedt een breed scala aan oplossingen voor mensen die graag zonder (lees)bril of contactlenzen door het leven willen gaan. oerisdag 7 september 2011, 20.00 uur Hotel Van Der Valk te Goes ÜB Pfisdag 14 september 2011, 20.00 uur AntoniusZte 1,2011, 20.00 uur Suis te Oostburg anwezig zijn bij deze list? Meld u dan aan a: Www.eyecenter.nl liisch: 0117-440390. BEC bv Antoniusziekenhuis Past. van Genklaan 6 4501 AJ Oostburg Tel. 0117-440390 Fax 0117 - 440395 www.eyecenter.nl info@eyecenter.nl I twitter @eyecenterbec LEESBRILCORRECTIES, OOGLASEREN en LENSIMPLANTATIES T8SS Hoewel Yvonne en Roger vrijdag zestig jaar getrouwd waren, duurt het feest nog tot en met zondag. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63