Leertij bereidt zich voor op scholenkrimp 281 zeeland Hulst Cultureel laat vloeren 2e M-Line Matras halve prijs www.binnenuit.nl Zeeuws-Vlaamse kunstenaars op Knokse expositie BESTUUR Oplossingen behoud banen gezocht PVC www.binnenuit.nl Geslaagd DESSO AirMaster® tapijt www.binnenuit.nl Zonnepanelen op dak Okkernoot agenda zaterdag 3 september 2011 knokke - Vierendertig Zeeuws- Vlaamse kunstenaars leveren een bijdrage aan de expositie Oostkust Kunst, die vanaf morgen tot en met 18 september is te zien in cul tureel centrum Scharpöord aan de Meerlaan in Knokke. De tentoonstelling bestaat sinds 1982 en wordt om de drie jaar ge organiseerd. Het is voor het eerst dat, naast kunstenaars uit Vlaam se kustplaatsen, ook Zeeuws-Vla mingen bijdragen mochten instu ren. Doel is om een overzicht te geven van alles wat 'aan de kust' gebeurt op het gebied van kunst. Ook uit Zeeuws- Vlaanderen is het aanbod divers: schilderijen, beelden, maar ook een installatie. De tentoonstelling is dagelijks van 9 tot 23 uur te bekijken. door René Hoonhorst sluiskil - Desiree Hage, afkomstig uit Sluiskil, is onlangs afgestu deerd aan de Universiteit van Til burg. De oud-leerlinge van het Zel- denrust-Steelant College in Terneu- zen volgde de afstudeerrichting fis caal recht en is nu meester in de rechten. hulst - Scholenkoepel Leertij is er voor het net begonnen schooljaar in geslaagd alle jonge leerkrachten binnenboord te houden. Door 275.000 euro uit de algemene reser ve te halen, zijn alle Leertijscholen en de organisatie van de koepel ko mend schooljaar goed gefaciliteerd en uitgerust. De komende jaren ontkomt Leer tij, koepel van 27 scholen in Oost en Midden-Zeeuws-Vlaanderen, er echter niet aan de personeelsfor matie in te krimpen, bevestigt voorzitter Gerard Langeraert van het College van Bestuur. In het schooljaar 2012-2013 moet de koe pel voor een miljoen euro bezuini gen, voor het schooljaar 2013-2014 wordt het tekort op 1,25 miljoen geraamd, is in de laatste nieuws brief van de organisatie te lezen. Vóór aanvang van het huidige schooljaar heeft het bestuur daar om aan 24 mensen - achttien leer krachten en zes onderwijsonder steunende personeelsleden - laten weten dat zij hoogstwaarschijnlijk bij aanvang van het volgende schooljaar hun baan kwijt zijn. Langeraert wil geen voorspellin gen doen over verdere personeels inkrimpingen in de jaren daarna. „We moeten als werkgever natuur lijk tijdig aangeven dat er banen op de tocht staan. Maar we doen er tegelijkertijd alles aan om ge dwongen ontslagen tot het uiterste te beperken." De afgelopen jaren redde Leertij het nog door mensen die tegen de vut-leeftijd aan zaten, nog iets eer der te laten uittreden. Het'echelon zestigers is echter zo goed als uitge put. Pas over enkele jaren zijn er weet wat personeelsleden die voor een, overigens iets ongunstiger, re geling in aanmerking komen. De proef met de onderwijstijdverlen ging loopt na dit schooljaar ook af Dat zijn allemaal zaken waarmee Leertij - naast het teruglopen van het aantal leerlingen - rekening moet houden, geeft Langeraert aan. „Niet dat we ons er bij neer leggen en verder niets doen. Eind deze maand komt een hoge Haag se ambtenaar op een paar locaties kijken hoe we invulling geven aan de onderwijstijdverlenging. We ho pen dat het aanleiding is de proef nog een paar jaar voort te zetten." Langeraert benadrukt dat het be stuur jonge leerkrachten graag bin nenboord houdt. „In Antwerpen heerst een groot tekort aan leer krachten. We proberen nu voor el kaar te krijgen dat jonge leerkrach ten die hier buiten de boot vallen daar tijdelijk aan de slag kunnen." schoondijke - De Okkernoot in Schoondijke, een kleinschalige zorginstelling voor mensen met een verstandelijke beperking, heeft 44 zonnepanelen laten plaat sen op de nieuwe onderkomens in de Rembrandt van Rijnstraat. De gebouwen aan de Van Rijn straat vormen een aanvulling op het hoofdgebouw aan de Prins Bernhardstraat. Het gebouw is van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, en er wonen vijftien mensen. Tij dens de bouw is al rekening gehou den met het duurzaam verkrijgen van energie. De Okkernoot heeft in eigen be heer 44 zonnepanelen laten plaat sen door Elektra 21. Die hebben sa men een vermogen van 12.000 wp (wattpiek). De gewonnen energie wordt via een omvormer naar de meterkast geleid. Meer agendanieuws op de website van deze krant. zaterdag axel De Halle, 8.00 uur: Vliegende Hollander wandeltochten; biervliet Singel 22, 10.00 uur: Open tuinweekend; clinge Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; Sportveld, 13.00 uup Clingehts los feest met Clinge games, jeugdvermaak, roofvo gelshow en om 20 uur feestavond; emmahaven Bezoekerscentrum, 11.00 uur: Excursie in Hedwigepolder; hengstdijk Zuidweg 4,18.30 uur: Vrienden van ZeeuwFM live optredens; hoofdplaat Schapenpark Goede Hope, 14.00 uur: Rond leiding met tochtje op de huifkar; hulst Reynaertland, 11.30-12.30 uur: Rode Kruis beschermd zwemmen; Tuinhuis de Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Fietstocht over 30, 35 en 60 kilometer; kloosterzande WZC Antonius, 10.00 uur: Fietstocht over 30, 35 en 60 kilometer; 17.30 uur: Woord -en communieviering; koewacht De Lange Akkers, 10.00 uur: Lange Akker festijn, fietstocht over 30, 35 en 60 kilo meter; De Vlaschaard, 20.00 uur: Dansavond; Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op staande wip; oostburg Centrum, 7.30 uur: Rommelmarkt; sas van gent De Redoute, 18.30 uur: Bingo; schoondijke Korenmolen, 11.00 uur: Rondleiding; sluis WV-kantoor, 10.30 uur: Stadswandeling met gids; terneuzen De Veste, 9.00 uur: Koersbal; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding; Centrum, 13.30 uur: Vliegende Hollander shanty festival; Goede Herderkerk, 9.00 uur: Rommel markt; De Pit, 22.00 uur: Optreden Autoramas; De Hoeve, 14.00 uur: Kaarten; walsoorden Feesttent bij dijk, 10.00 uur: Walsoordense feesten met kindervermaak, rommel markt, fietstocht en feestavond; westdorpe Museum Oud Westdorpe, 14.00-17.00 uur: expositie sportverenigingen; ijzendijke Mauritshof, 9.00 uur: Fietstocht; door Jeanette Vergouwen Bestuursleden Jan Rub- bens (voorzitter) en Wim ter Burg (secreta ris) van Hulst Cultureel klagen niet. Integen deel, in de periode waarin kunst en cultuur aardig op de tocht staan, kijken ze optimistisch voor uit naar een nieuw seizoen. Evaluatie van afgelopen jaar leidde tot het doorhakken van knopen. Zo zijn er geen voorstellingen meer in de grote zaal van Den Dul- laert. „Die is te groot en vrij prij zig." Bovendien is de Truffinozaal in de Blaauwe Hoeve een stuk sfeervoller, menen de organisato ren. Dankzij subsidie van de ge meente Hulst blijven de prijzen van toegangskaarten op acceptabel niveau, vinden Rubbens en Ter Burg. „Alle tickets voor jongeren kosten vijf euro. Kaartjes voor een concert kosten twaalf euro en voor een theatervoorstelling vijftien eu ro. Dat is meer dan sociaal, temeer omdat het publiek bij een concert één en bij een theateruitvoering twee consumpties krijgt." Hulst Cultureel denkt voor ieder een wat wils in petto te hebben. „Onze doelgroep loopt van vierjari gen tot tachtig-plussers." Speciale aandacht is er, met shows en film, voor de jeugd. „We willen kunst dichterbij de jongeren breng en." Het aanbod van Hulst Cultureel is te verdelen in vier categorieën. In café De Jonkheer vinden op de tweede woensdag van de maand intieme voorstellingen plaats. On der andere Bert Kruismans, Tom Lanoye, Klaas Hofstra en Theater Paljas treden op. In de Blaauwe Hoeve staan op zon- ,'-r. i-": j.s'jsc-ïas i zandberg Feesttent, 14.30 uur: Zandbergse kermis met schieting, rondgang fanfare Graauw, en om 21.00 uur feestavond; zandstraat De Straete, 14.00 uur: Kermis met diverse activiteiten; zondag biervliet Singel 22, 10.00 uur: Open tuinweekend; clinge Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; hoek Restaurant De Braakman, 10.00 uur: Vlees- kaarting; Braakman Noord, 14.00 uur: Natuurwan- deltocht; hulst Den Dullaert, 9.00 uur: Dienst Christenge meente; MNÉriMflNbidMNflMMBIIMMBBMMNNMHIl Cornells de Vosplein, 15.30 uur: Zomerves- tingwandeling; Grote Markt, 14.00 uur: Wervingsactie spuitgasten brandweer; kloosterzande Café de Kastanje, 14.00 uur: Kaarten; nieuwvliet Museumcafé 't Koekoeksnest, 14.30 uur: Dansmiddag met live muziek; terneuzen Zeeuwse hoek, 14.00 uur: Neuzense fiets tocht; walsoorden Café Rue du Nord, 14.30 uur: Schieting; ijzendijke Brasserie Petit Paris, 14.00 uur: Kaarten; zandberg Feesttent, 11.00 uur: Zandbergse kermis met brunch, fiets - en motorpuzzeltocht, kinderbingo, barbecue en om 21.00 uur grote bingo; OMMMtfttaflÉÉfiMklttMIMBftflMMlMNMiaN Koperkwartet Exit Brass staat op 26 februari in de Catharinakerk in Hengstdijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62