Rustiek veel gezelliger uit zeeland 127 Heel veel geven en weinig nemen Extra fietsoversteek bij rotonde in N290 Alzheimercafé Aan Z op nieuwe locatie Ideeën opdoen voor inhoud kerstpakket Werk aan Tractaatweg opnieuw uitgesteld Lopen met gids door Verdronken Land Terug naar oorlogstijd met dans en museum Aster in zonnetje op Grassendagen Uitbreiding van school Chinese bewegingsleer zaterdag 3 september 2011 Door het gebruik van twee verschillende kleuren bestrating en klassieke klinkers heeft de Noordstraat nu een rustieke aanblik en meer uitstraling gekregen. to Jeans. „Maar of er nou echt meer volk mee komt betwijfel ik. Er rijden eerder minder auto's door de straat. Dat komt door de paaltjes in de weg. De mensen we ten niet dat ze er bijna tegenaan moeten rijden voor ze in de grond zakken. Ik dacht in het begin zelf ook dat ik er niet meer uit kon." Nicolette Loof van Restaurant De Graanbeurs is nog niet gechar meerd van de paaltjes, omdat ze op zondag de grond niet in zak ken. „Als klanten opa en oma die slecht ter been zijn meenemen naar een etentje willen ze die wel voor de deur afzetten. Maar ze kunnen zondag de straat niet in." De vernieuwde straat werd gis teravond feestelijk geopend door wethouder Co van Schaik. Daarna was er barbecue voor be woners en ondernemers. Vandaag worden alle klanten door de ondernemers en ambulante handel in de watten gelegd. Ieder op zijn eigen manier, met aanbie dingen, demonstraties, cadeaus of proeverijen. Voor de kinderen komt er een 'mobiele' kinderboer derij met levende 'knuffeldieren'. De toegang is gratis. Er is ook een springkussen. Er klinkt muziek uit de nieuwe geluidsinstallatie, een cadeau van de gemeente. HULST De provincie Zeeland begint nog dit najaar met de aanleg van een zuidelijke fietsoversteek bij de ro tonde aan de Hontenissestraat, in de N290 tussen Hulst en Terhole. Fietsers, onder wie veel school jeugd, hoeven daardoor geen dub bele oversteek meer te maken. Verkeer in de richting van of van uit Terhole krijgt straks niet meer te maken met overstekende fiet- TERNEUZEN Het Alzheimercafé van Aan Z, elke eerste maandag van de maand, vindt voortaan plaats in gebouw B van De Veste aan het Oostelijk Bol werk in Terneuzen. Aanstaande maandag geeft Caro- lien Maes van Curamus uitleg over mogelijkheden van verpleeghuisop name en -zorg. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Toegang gratis. TERNEUZEN Zakenmensen kunnen aanstaande donderdag inspiratie opdoen voor het samenstellen van een kerstpak ket. Leveranciers van meer dan 1500 producten die eventueel in een pak ket kunnen, presenteren zich tus sen 16 en 21 uur bij Drankenhandel Kolijn aan de Alvarezlaan 145 in Terneuzen. Er kan ook worden ge proefd. TERNEUZEN De werkzaamheden aan de Trac taatweg (N62) tussen Terneuzen en de Belgische grens gaan ko mend weekeinde opnieuw niet door. Vorige week werd de renova tie van het asfalt al uitgesteld naar aanstaand weekeinde, wegens slecht weer. Wat nu de reden is, kon gisteren niemand bij de pro vincie meedelen. In de loop van volgende week wordt het werk op nieuw ingepland. NIEUW-NAMEN Het Zeeuwse Landschap houdt woensdag een excursie door het Verdronken Land van Saeftinghe. De tocht vertrekt om 16 uur bij het bezoekerscentrum aan de Emma- weg bij Nieuw-Namen. Deelname kost 6 euro; kinderen vanaf 10 jaar 3 euro; stichtingdonateurs gratis. Aanmelden is verplicht en kan via 0114-633110 of door te mailen naar j.neve@hetzeeuwselandschap.nl. AXEL Aan Z gaat dinsdag terug naar de oorlogsjaren. Tijdens een excursie wordt oorlogsmuseum Gdynia in Axel bezocht, en daarna gedanst op muziek uit die tijd in het Grego- riuscentrum. Vertrek om 13.15 uur bij het Gregoriuscentrum in Axel. Deelname kost 3 euro. Inschrijven kan bij Aan Z op de Markt in Axel en de gemeentebalies in Axel, Sas van Gent en Terneuzen. biervliet - De grassendagen zijn weer in volle gang bij kwekerij In Goede Aarde aan de Kapitalen- dam onder Biervliet. Frans en Franny Geijsels maken tuinliefhebbers deze laatste zomer dagen enthousiast voor herfstgras- sen en -asters. Asters hebben geen florissant imago, weten de Geij sels. Saai, ouderwets en ziektege- voelig, denken veel moderne tui niers. Maar de moderne asters zijn oersterk en gezond. De aster is dé plant die uitdovende borders weer kleur geeft. Bovendien zijn ze nut tig voor het slinkende vlinderbe stand. Voor de laatste generatie dagvlinders zijn asters van levens belang, weet Frans Geijsels. De lief de voor de plant mondde uit in de eigen kleinbloemige roze sluier aster, de Mrs. Franny. Samen met andere asters - de dieppaarse Man na Wolkonski met klein geel hartje bijvoorbeeld - kan Mrs. Franny de herfsttuin flink opfleuren. Zeker als de kale stengels worden geca moufleerd met volle grassen. De kwekerij is vandaag en morgen van 10 tot 17 uur open. Op beide dagen prijzen de 'Tuinheeren' kwalitatief hoogstaand tuingereed schap aan dat werken in de hof tot een feest moet maken. door Raymond de Frel axel - Zorgzaam. Anders kan Guus Broekhoven-Goethals haar man Krijn niet omschrijven. Maar die ene keer dat hij haar in verke- ringstijd van Axel naar haar huis in Westdorpe liet lopen, wordt hem nog met regelmaat onder de neus gewreven. Met een knipoogje natuurlijk. „Ik mocht niet bij hem achterop, om dat dit slecht voor zijn fietsbanden was. Die waren in oorlogstijd nau welijks verkrijgbaar, dus was hij er heel zuinig op", vertelt Guus (87). Vandaag is ze al 65 jaar getrouwd met haar Krijn (90), de man die zich al bij hun eerste ontmoeting als een type etaleerde dat veel geeft en weinig neemt. Guus en Krijn werkten op het land voor een portie graan. „Dat was zwaar werk, echt mannenwerk. Krijn zag dat ik moe was, nam mijn werk over en liet mij uitrusten. Dat vond ik zó lief!" Toen Krijn tijdens de oorlog van uit Duitsland een brief stuurde met de aanhef 'mijn liefste Guus- je', wist ze het zeker: krullenbol Krijn was de man van haar leven. Vier kinderen, twaalf kleinkinde ren en zes achterkleinkinderen la ter kan hij zich nog als de de dag van gisteren herinneren waarom hij als een blok viel voor Guus. „Wacht maar, ik pak even onze trouwfoto, dan weet je precies wat ik bedoel." Krijn en Guus Broekhoven leerden elkaar op het boerenland tijdens het dor sen kennen. foto Peter Nicolai biervliet - Docente Chinese bewe gingsleer Nel van Hartevelt vestigt zich in Biervliet met haar beweeg- studio Chang Qing (Altijd Jong). Mensen met bijvoorbeeld een chronische ziekte of herstellende kankerpatiënten kunnen in de stu dio terecht voor ontspannings-, drukpunt- en h'otstonemassages. Zaterdag 17 september van 10 tot 16 uur is het open dag aan de Hu- gevlietstraat 8. Van Hartevelt gaf al les op locatie in Hoek, Biervliet, Terneuzen, Ilzendijke, Breskens en Hulst en gaat nu ook nog naar Oostburg en Nieuwvliet. Alle informatie staat op de website www.altijdjong.com. Ondernemers Oggel en Van Aalst zijn dik tevreden met de heringerichte Noordstraat. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61