Drie doden door Klebsiella 'Streng 61 binnenland WikiLeaks publiceert geheime nummers Strijd om gunst mobiele internetter staat op het punt los te barsten Zeecruise van ITALIË naar ZUID-AFRIKA DELUXE KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 l5:wm VREEMDELING Zorgen NK inparkeren: VN zetten ons land hoog op gevarenranglijst zaterdag 3 september 2011 "mmmsmmsa rotterdam - De multiresistente Klebsiellabacterie heeft zeer waar schijnlijk drie patiënten van het Maasstad Ziekenhuis in Rotter dam het leven gekost. Dat heeft interim-bestuurder van het ziekenhuis León Eijsman giste ren gezegd op een persconferentie naar aanleiding van een onder zoek door het Leids Universitair Medisch Centrum. Het ziekenhuis had een onderzoek laten uitvoeren naar 28 patiënten die sinds de uitbraak van de Kleb siellabacterie in het Maasstad Zie kenhuis waren overleden terwijl ze drager waren van de bacterie. Uit het onderzoek bleek ook dat in tien overlijdensgevallen niet kan worden uitgesloten dat de bac terie de doodsoorzaak was. Van de overige patiënten is het zeer on waarschijnlijk dat ze zijn overle den als direct gevolg van besmet ting met de bacterie. De nabestaan den van de overledenen zijn giste ren ingelicht. Het ziekenhuis is ook een intern onderzoek begonnen naar de oor zaak van de uitbraak van de resis tente bacterie, die in mei van dit jaar aan het licht kwam. De bacte rie was toen al maanden in het zie kenhuis aanwezig. Het onderzoek moet uitwijzen waarom het zo lang duurde voordat het bestuur op de hoogte werd gesteld. Tot nu toe hebben 107 patiënten van het ziekenhuis de bacterie op gelopen. Tussen de 1000 en 2000 andere patiënten die de afgelopen periode in het ziekenhuis verble ven, worden nog onderzocht. Vol gens Eijsman is de uitbraak inmid dels volledig onder controle. Sinds 18 juli zijn er geen nieuwe besmet tingen geweest, zei hij. Volgens eigen berekeningen heeft de bacterie het ziekenhuis tot nu toe zeven tot acht miljoen euro ge kost. Het ziekenhuis moet bezuini gingen doorvoeren om de finan ciële klap op te vangen, zei inte rim-bestuurder Peter Weeda. Hij kon niet uitsluiten dat er ontsla gen zullen vallen. zie onze website:binnenland Interim-bestuurder presenteert resultaten onderzoek Klebsiella De concurrentiestrijd om de mobiele internetge bruiker breekt vanaf maandag pas echt los. KPN voert dan, in navolging van T-Mobile en Vodafone, duurdere internetabonnementen in, waar door het is afgelopen met onbe perkt internetten voor een vast bedrag per maand. Een kleine groep abonnees gebruikt naar ver houding veel internetcapaciteit (data). Precieze cijfers zijn niet be kend, maar Ed Achterberg, direc teur van Telecompaper, schat dat ongeveer twintig procent van de veelgebruikers goed is voor tachtig procent van het totale datagebruik. „Het gemiddelde gebruik ligt op ongeveer driehonderd megabyte (MB) per maand, sommige smart- phonegebruikers gingen ver boven de duizend MB." T-Mobile bevestigt dat deze scheef groei een van de redenen was om de internetabonnementen te ver anderen. „De datakosten worden nu eerlijker verdeeld. Wij stellen internet centraal in onze abonne menten omdat twee op de drie abonnees een smartphone heeft." Een andere belangrijke oorzaak voor de veranderingen zijn de te ruglopende inkomsten van de mo biele aanbieders. Uit een onder zoek van Telecompaper blijkt dat in het tweede kwartaal van dit jaar de omzet van de mobiele aan bieders met bijna vijf procent daalde. Achterberg: „Vooral jonge ren bellen en sms'en veel minder, onder die groep zal het gebruik van smartphones alleen maar toe nemen." De groei van het dataverkeer leidt tot grote investeringen in de net werken van de providers om de dekking op peil te houden. Hoe veel investeringen de providers pre cies doen, wordt niet naar buiten gebracht. T-Mobile investeeerde wel vorig jaar 142 miljoen euro, en bijna honderd miljoen in de eerste helft van dit jaar, om onder andere de capaciteit van het netwerk te verdubbelen. „Ons dataverkeer is in drie jaar tijd met een factor 22 toegenomen", aldus T-Mobile. In de periode juni 2008 en eind 2010 is de totale hoeveelheid mobiele data in de telecomsecotor meer dan vertienvoudigd. Door de nieuwe abonnementsvor men krijgen de providers weer controle over hun inkomsten en verdienen ze meer op het internet gebruik van hun klanten. Minister Verhagen van Economische Za ken, Landbouw en Innovatie gaf deze week toe dat het risico aanwe zig is dat de drie grote aanbieders de concurrentiedruk beperken, vanwege het risico op stilzwijgen de coördinatie. Ondanks dat laat hij weten geen onderzoek in te stellen naar eventuele concurren tievervalsing en wijst erop dat daar een taak voor de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) ligt. „Een verandering in de vraag en het explosief groeiende dataver keer zorgt ervoor dat alle drie een aanleiding hebben de tarieven te verhogen." Voor klanten met een internetabonnement is het vaak verwarrend wat voor internetbun- del ze moeten kiezen. Om niet voor onaangename verassingen te komen staan, zijn er op de sites de- Iaagsterekening.nl, bellen.com en telecomplicaties.nl van de Consu mentenbond handige overzichten te vinden. A WIKI LEAKS den haag - In documenten die WikiLeaks online heeft gezet, zijn de kantoornummers van' enkele voormalige Nederlandse ministers en in het geval van oud-premier Jan Peter Balkenende ook het pri- vételefoonnummer te zien. Verder is het 06-nummer van Hugo Si- blesz te zien, een paar jaar geleden directeur-generaal politieke zaken op het ministerie van Buitenland se Zaken. Minister-president Mark Rutte sloot gisteren niet uit dat Neder landse functionarissen in gevaar zijn gekomen door de onthullin gen van WikiLeaks. De inlichtin gendienst AIVD en het Openbaar Ministerie zitten er volgens hem bovenop. Indien nodig zullen maatregelen worden genomen, al dus de premier. WikiLeaks plaatste het volledige bestand van ruim 250.000 gehei me Amerikaanse ambtsberichten op internet. De berichten van di plomaten van en naar ambassades en consulaten zijn zonder wacht woord te doorzoeken. 'We schijnen licht op 45 jaar Ame rikaanse 'diplomatie'. Tijd om de archieven te openen', twitterde WikiLeaks. Wie zoekt naar Neder land, vindt veel rapporten van Amerikaanse diplomaten over het kabinetsberaad over de Afghani- stanmissie. De informatie blijkt on der meer gebaseerd op de woor den van topambtenaren van Bui tenlandse Zaken en een politiek adviseur van Balkenende. De informatie is niet langer be werkt, zoals bij vorige onthullin gen. Nu zijn ook de namen van ge heime informanten in landen als Pakistan en China te lezen. Supervoordelige 22-daagse reis inclusief luxe cruise per MSC Sinfonia S ABKSSSSSKffi SS INCLUSIEF vliegreis KLM i transfers 1 hotelnacht Pisa 17 nachten cruise incl. alle maaltijden 2 nachten Kaapstad excursie Robben eiland excursie Cape Peninsula MSC Sinfonia Inclusief 2 HOTELNACHTEN en EXCURSIES in KAAPSTAD Wegens groot succes opnieuw in ons programma: deze populaire cruise vanuit Italië naar Kaapstad! De vorige afvaarten waren in mum van tijd volgeboekt, en ook nu verwachten wij weer veel belangstelling! U vertrekt op 21 oktober, waarna u na 1 hotelnacht in Pisa, inscheept op het MSC Sinfonia Via Barcelona, Cadiz en Tenerife varen we zuidwaarts naar Dakar, Namibië en Zuid-Afrika. Aansluitend verblijft u 2 nachten m een tophotel nabij Kaapstad en zijn excursies naar Robbeneiland en Cape Peninsula inbegrepen! Boek snel! waarom zou je meer betalen Dag 1: vliegreis KLM, hotelovernachting Pisa, inscheping dag 2. Dag 3-4: via Villefranche sur Mer naar Spaans Valencia. Dag 5-7: dag op zee. Ontdek-de 'Duizend-en-één-nacht'- stad Casablanca en de historische badplaats Agadir. Dag 8-10: na 2 zeedagen, tijd voor de kleurrijke stad Dakar. Dag 11-16: op zee, verken het MSC Sinfonia. Dag 17: volop tijd voor de Walvisbaai in ongerept'Namibië. Dag 18-19: op naar Kaapstad, uitschepen, 2 hotelnachten. Dag 20-22: ontdek Cape Peninsula, de beroemde Tafelberg en het Robbeneiland. Nachtvlucht terug, aankomst dag 22. MSC SINFONIA****: dit topschip beschikt over restaurants, bars, zwembaden, casino, theater, wellness- en sportfaciliteiten. Binnenhut Buitenhut 21 oktober v.a. 1699 v.a. 2049 Ook te boeken met 5 naehten verlenging in Kaapstad, Zie www.kras.nl/italie-naar-zuidafrika /TFj Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Volgens advocaat Jakob Wede- meijer wordt de druk op vreemdelingen steeds verder opgevoerd door het kabinets beleid om zo min mogelijk asielzoekers toe te laten. 'Medische keuring in asielzoe kerscentra te oppervlakkig'. door Maarten van Helvoirt den bosch - Het scherpe asielbe leid van het kabinet werkt zelf moord en pogingen daartoe in de hand. Dat stelt advocaat Jakob We- demeijer, bestuurslid van de Vere niging Asieladvocaten en -Juristen Nederland (VAJN), die verspreid haarlem - Het was spannend vrij dagmiddag op de Grote Markt in Haarlem, maar uiteindelijk gingen de mannen er met de eer vandoor tijdens het NK achteruit inparkeren' brussel - Nederland is van alle Eu ropese landen het meest blootge steld aan de gevaren van natuur rampen en klimaatverandering, al dus het World Risk Report van de Verenigde Naties dat gisteren ver scheen. Het gaat vooral om het risico van een overstroming in verhouding tot het grote bevolkingsaantal. Op de wereldranglijst van landen met de grootste kans op een natuur ramp, staat Nederland op de 69e plaats en is daarmee het hoogst ge noteerde Europese land. De lijst bevat totaal 173 landen. Vanuatu loopt wereldwijd het meeste gevaar, Qatar het minste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6