Zeeland PZC Nare nasleep Nine O'Clock-festival wmmmê ZEEUWS-VLAANDEREN 25 30 en 31 26 en 27 FESTIVALFLOP Organisatie afgeblazen dancefeest in Hulst schuift verantwoordelijkheid terugbetalingen af m Band in kwartfinale Clash of Coverbands Verdachten van inbraken gearresteerd Verkeersbordendief actief in de regio Stille tocht Breskens begint op bedrijventerrein Deltahoek iw s.ee .LAKD Zaterdag 3 september 2011 De A58 als actiemiddel tegen kernenergie $5 Noordstraat ziet er veel gezelliger uit Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl sBsssssssssssas door Sheila van Doorsselaer hulst - De organisatoren van het in mei afgeblazen Hulster dance feest Nine O'clock in Hulst, heb ben de financiële nasleep van de festivalflop afgeschoven op ande ren. Nog steeds hebben niet alle ge dupeerde kaartjeskopers hun geld terug. „Wij hebben niks meer met de af wikkeling van de terugbetalingen te maken", zegt Phil Verheij, een van de drie organisatoren van Ni ne O'clock. „Wij hebben dat uitbe steed. Iemand anders regelt dat nu." Verheij wil echter niet zeggen wie de financiële sores nu afwik kelt. Wel heeft hij bij die diegene of instantie nagevraagd hoeveel ge dupeerden er nu nog terugbetaald moeten worden. „Het gaat om vijf tig kaarten of vijftig mensen, die natuurlijk ook per persoon meer kaarten kunnen hebben gekocht." Degene, of instantie, die er nu voor zou zorgen dat de bedragen teruggestort worden, schuilt ach ter een emailadres op de website van het afgeblazen festival. Meerde re gedupeerden laten weten nooit een reactie via het mailadres te hebben gehad. Op de website van Nine O'clock staat daarnaast ver meld dat aanvragen voor restitutie die binnen zijn gekomen na 10 juli, niet meer in behandeling wor den genomen. Dat was één dag na dat het festival zou worden gehou den. Deze zeer korte reactieter mijn is volgens het Consumenten recht niet redelijk. Ook gedupeer den die na 10 juli pas hun geld te rugvroegen, hebben recht op volle dige schadeloosstelling. De pogin gen van de organisatoren om op deze manier het aantal claims in te dammen, is zodoende niet toege staan. De Stichting Nine O'clock stelde een paar maanden geleden dat al les voor de zomervakantie zou zijn afgewikkeld. Dat is dus nog niet gebeurd. De organisatoren trokken medio mei zelf de stekker uit het mega-evenement, omdat ze niet konden voldoen aan de ver gunningseisen van de gemeente. In Hulst is de geruchtenstroom op gang gekomen dat de organisato ren van Nine O' Clock betrokken zouden zijn bij het feest Dirty Dis co (op 1 oktober in Den Dullaert in Hulst). „Met de organisatie van het feest hebben wij niets van doen", stelt Verheij. „Een collega van mij maakte slechts de website. Verder hebben wij geen bemoeie nis met het feest." Verheij betreurt de commotie. Tern&uien f. terneuzen - Bij de gemeente Sluis valt regel matig een verzoekje op de mat om op het strand te mogen trouwen. Bij de gemeente Terneuzen zijn bruiloften op niet alledaagse lo caties uitzonderingen. In twee jaar tijd werd er slechts drie keer uitgeweken naar een thuisadres. Michel Verberkmoes en Ilse Walra ven zetten de teller gistermiddag op 'vier'. Zij namen plaats op de plek waar ze elkaar zeven tien jaar geleden ontmoetten: op de tennis baan van Animo in Terneuzen. Michel won de toss en mocht als eerste 'ja' zeggen. De toe hoorders aan de andere kant van het net wis ten het al langer dan gisteren. Ilse en Michel, dat is game, set en een prima match. foto Peter Nicolai BIERVLIET The Good, The Bad Bart XL is doorgedrongen tot de kwartfinale van de Clash of the Coverbands. Na in de voorronde de jury- en de publieksprijs te hebben gewonnen, treedt de met gastmuzikanten uit gebreide Biervlietse groep zaterdag 8 oktober op in centrum De Bosuil in Weert. De van oorsprong akoes tische band heeft de gitaren in ver sterkers geplugd en een drummer aangetrokken en loopt niet weg voor een nummer van AC/DC. CLINGE/SINT JANSTEEN De politie heeft twee verdachten aangehouden van woninginbraken in Clinge en Sint Jansteen. De ene verdachte stal een personenauto bij een huis in Clinge. Die wagen werd bij Zwolle van de weg ge plukt en bleek een reeks gestolen spullen te bevatten. De andere ver dachte werd aangehouden in zijn huis in Brabant Door de foto's op een fototoestel te bekijken, kwam de politie er achter dat de eigenaar in Sint Jansteen woonde. ZEEUWS-VLAANDEREN Zeeuws-Vlaanderen wordt geteis terd door een schrikhekken- en ver keersbordendief. De politie heeft af gelopen weken aangiftes gekregen vanuit Axel, Hulst en IJzendijke. De dieven nemen ook de palen en bevestigingsbeugels mee. Aangezien zulke spullen niet in een handtas passen, moeten de da ders een busje of aanhangwagen ge bruiken, meldt de politie. Wie meer weet, wordt gevraagd te bellen naar 0900-8844. breskens - De stille tocht in Bres kens, ter nagedachtenis aan de ver moorde Bianca Nieuwenburg, be gint maandag om 19 uur bij Race- land Breskens op bedrijventerrein Deltahoek. De route is daarna alsvolgt: Papen- drecht, Molenwater, Nijverheids straat, Weijkmanlaan, Dorpsstraat, Kijkuit, Rozenstraat, Seringen straat, Tulpenstraat, Banckertlaan, Parklaan, Sportlaan. De tocht wordt gehouden op ini tiatief van buurtbewoners van de zaterdag omgebrachte vrouw, die aan de Banckertlaan woonde. Volgens een woordvoerster van de gemeente Sluis lopen ook burge meester Jacques Suurmond en wet houder Peter Ploegaert mee. Iedereen heeft de mogelijkheid vanaf het startpunt mee te lopen, of onderweg aan te sluiten. Er is geen afsluitingsherdenking; het eind van de tocht is tevens het eind van de bijeenkomst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59