ZINDEREND VOORDEEL! 'Gaat na vijf november 261 zeeland VERHUIZEN MET ZORG! Leerlingen De Linge etaleren hun talent Geen jeugdcentrum, wel activiteiten Goes peilt gevoel van veiligheid bij inwoners rijden rond Goes 0113 22 22 20 vnmvmimtm Motor gestopt /TXAutoTeam DORPSHUIS Het moest afgelopen zijn met de gaten in de begroting van De Wemel, maatschappelijk hart van Wemeldinge, besloot de ge meente Kapelle. De beheerders vertrekken, maar wat nu? Biblioservicebus •■•1 -j blijft nog even zaterdag 3 september 2011 tnonoidL mouERs VROUWENPOLDER - Een 48-jarige motorrijder uit Yerseke is gister middag rond 14.00 uur aan de Pol- redijk in Vrouwenpolder zijn rijbe wijs kwijtgeraakt. De man werd aangehouden na een snelheids overtreding; hij reed met een ge corrigeerde snelheid van 115 km/u over de weg waar maximaal 60 km/u is toegestaan. Leerlingen van basisschool De Linge in Biezelinge lieten gisteren zien over allerlei talenten te beschikken. foto Willem Mieras door Luc Oggel BIEZELINGE - Niet ieder kind kijkt er naar uit om na een lekker lange vakantie weer naar school te moe ten, maar op De Linge in Biezelin ge konden ze zelfs vóór de vakan tie al niet wachten. Voor de tweede keer stond de school gisteren in het teken van ta lentenjacht 'De Linge's got Talent' en daar wordt al ruimschoots van- tevoren naar toegeleefd, zegt de kersverse directeur Ellemijn van Waveren. De leerlingen hadden het niet be ter kunnen treffen, want de talen tenjacht was op het plein te doen en dan komt een fraaie nazomer avond goed van pas. Dat plein was voor de gelegenheid mooi versierd en de activiteitencommissie van de school had gezorgd voor eet- kraampjes met versnaperingen. Tussen de broodjes hamburger, worst, saté en vers gebakken wa fels etaleerden de leerlingen hun talent, variërend van playback-, zang- en dansacts tot goochel- shows. En iedereen deed het even goed, want in tegenstelling tot bij het televisieprogramma Holland's got Talent is een knorrige jury op De Linge niet welkom. Behalve als leuke opening van het schooljaar heeft het evenement volgens Van Waveren ook nog een ander doel, namelijk de gelegen heid om elkaar als schoolgemeen schap te ontmoeten. „Ouders vin den het leuk elkaar weer even te spreken na de vakantie en voor va ders en moeders van wie het kind voor het eerst naar de basisschool gaat is het ook een mooie gelegen heid om kennsi te maken." AutoTeam pakt uit IJ^WJrortin^^nieuvre^auto^uft^voorraadmr nu 1.000,- cash retour op uw rekening. LJLA voel je v r i j Onderdeel von de Automolions Groep Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 10% voordeel geldig met registratie uiterlijk 30 september 2011Alleen op voorraadmodellen en niet in combinatie met andere acties. De 1.000 cash wordt rechtstreeks door Generol Motors Nederland B.V. uitgekeerd op de bonk/girorekening van de koper, no aflevering/registratie von een nieuwe Opel. Dit aanbod geldt voor nieuwe klontenorders (porticulier/KZM) von 1 juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistrotiedotum von 30 november 2011Kijk voor de voorwaarden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. door Claudia Sondervan De stemming is niet zo gemoedelijk als anders, achter de vrolijk rode gevel van De Wemel. Binnen in het Wemeldingse dorps huis gaan de zaken ogenschijnlijk als altijd: de kinderen spelen in speelzaaltje De Speye en bij de op vang, uit de zaal Panuusje klinkt slechts getik van biljartballen: de competitie Wemeldinge-Colijns- plaat wordt in stille concentratie uitgespeeld. Het onbehagen komt pas boven ta fel als vervangend beheerster Mat- tie Feijtel, al koffieschenkend, tele fonisch 'neen' moet verkopen aan aspirant-klanten van het dorps huis: „Voor na vijf november moet je bij de gemeente zijn. Daar mo gen wij geen boekingen voor aan nemen." Zo noemt ze haar ontslag datum ettelijke malen per dag. „Ja, hoe het straks moet, dat weten wij ook niet. De gemeente zou het re gelen." Tot die tijd staat Feijtel er alleen voor, met de oproepkrachten en hulp van het bestuur. Beheerder Emiel Engering is sinds 1 septem ber weg. Hij heeft het aanbod van het bestuur aangenomen om de twee maanden voor 5 november te gebruiken om een nieuwe baan te vinden. „Dat ging heel plotse ling, maar we kregen pas heel laat de ontslagvergunning", legt secre taris Piet Schouten uit. Hij stuurt een brief aan alle verenigingen en overige gebruikers van De Wemel om de gang van zaken uit te leg gen: hoe de stichting als exploitant van De Wemel is 'ontslagen' door de gemeente en hoe het bestuur van vrijwilligers als werkgever van twee beheerders en twee oproep krachten nu zelf ontslaan moet omdat de sleutel na vijf november bij de gemeente ligt. En hoe het verder gaat? Schouten lacht: „Er zijn mensen die ons vragen of na vijf novem ber de wethouder achter de bar gaat." De stichting zat met de We mel in een spagaat, schetst hij. „We zijn een bestuur van vrijwilli gers dat werkgever is van vier mensen. We mogen geen winst- makende activiteiten boeken om dat we stichting zijn en primair de gebruikers van De Wemel moeten bedienen. We moesten zelf het on derhoud aan het gebouw betalen. Maar als de exploitatiebalans nul is, kun je niet reserveren voor schilderwerk. Hoe de gemeente dat denkt te kunnen klaren of daar een horecaondernemer voor denkt te vinden, daar ben ik be nieuwd naar." Verenigingen zijn blij dat sinds lang geplande evenementen nog door kunen gaan: de reünie van de majorettes en het concert van jubilerend OKK; de laatste fiets tocht van het jaar van De Trap pers uit Krabbendijke op de laat ste zaterdagin oktober, met snert- maaltijd. Maar of de speelgoed- en kledingbeurs na september nog een lente-editie in de Wemel heeft? Ida Wisse en haar veertig linedan- cers blijft niet wachten tot er dui delijkheid is over de koers van De Wemel: „Dat kun je niet maken naar je leden. Wij dansten twee keer per week in De Wemel. Maar ik heb het bestuur gisteren laten weten dat we een nieuwe lo catie hebben." In hotel Wemeldin ge. Fijne vloer, iets ruimere afme tingen van de zaal, iets goedkoper ook. „Eigenlijk zijn we weer terug waar we begonnen, in 1999. We hebben er twee seizoenen ge draaid voor we naar de Wemel gingen. Het was een mooi cen trum voor de linedancers uit Krui- ningen, Kapelle, Krabbendijke, Baarland, Wemeldinge." Ze zul len de band met oud-beheerder Engering missen. „Ik beschouwde hem ook als lid. Dat had hij met alle verenigingen die hier kwa men." De Wemel is niet kostendekkend te exploite ren zonder hogere bijdrage van de gemeente, stelt de exploitatiestichting. Feesten en brui loften trekt het dorpscentrum nog maar zelden aan, erkent penningmeester Schouten - er is volop gast vrije horeca, Voor lucratieve activiteiten biedt de agenda van De Wemel weinig ruimte. Voor de ver jaardagen die de bewoners van zorgcentrum Ceder hof naar oude afspraak in zaaltje de Speye mogen vie ren, moet de crèche de spullen achter een gordijn op slaan, nu de buitenschoolse opvang de oude crêcheruimte in gebruik heeft. De kantoortjes zijn verhuurd aan trombosedienst, schoolarts en wmo-dienst de Wegwiezer. Dit voorjaar bewerkstel ligde het gemeentebestuur van Kapelle ondanks te genstand van omwonenden een besluit om de jeugd ad 70.000 euro een honk te bereiden in de kelder van de Wemel. Dat zou half september opgeleverd wor den, maar hoewel de kelder aanstonds leeggeruimd werd, bleef de bouw nog uit. Iets met de brandweer, gaan de geruchten, maar wethouder Kosten was gis termiddag en -avond niet bereikbaar om opheldering te verzorgen. De agenda van de nog vrij bruikbare ruimten van De Wemel is niettemin vol: met dagelijk se soos, met gym en koersbal, koffieochtenden, com putercursussen, internethulp, vergaderingen voor de Wemeldingse dag, de Oesterbaaivergaderingen, de handwerken voor het Rode Krüis, Vrouwen van Nu, Oesterbaaibewoners, karate, het sociaal café, de An- bo, bijbelclub, koffieconcerten en losse vergaderaars. door Luc Oggel GOES - Ruim 700 inwoners van de gemeente Goes krijgen vanaf deze week een uitnodiging om deel te nemen aan de Veiligheidsmonitor 2011. De Veiligheidsmonitor is een on derzoek naar criminalitiet, onvei ligheid en buurtproblemen en wordt zowel landelijk (jaarlijks) als regionaal (tweejaarlijks) uitge voerd. Goes is de enige Zeeuwse gemeente die dit jaar deelneemt. Goes gebruikt de resultaten, die in maart volgend jaar worden ver wacht, voor het vormgeven en eva lueren van het veiligheidsbeleid. In 2009 deed de gemeente voor het eerst mee. Het gemeentebe stuur hecht veel waarde aan een goed beeld van het veiligheidsge voel in de gemeente en hoopt dan ook dat zoveel mogelijk burgers die voor de enquête worden bena derd, eraan meedoen. De vragen lijst kan op internet worden inge vuld of schriftelijk. De uitvoering van het onderzoek is in handen van Bureau Dimen- sus Beleidsonderzoek uit Breda. Meer informatie over de veilig heidsmonitor staat op www.veilig- heidsmonitor.nl. Voor vragen over het onderzoek kan worden gebeld met Dimensus, 0800-0202055. GOES - Inwoners van Wilhelmina- dorp, 's-Heer Hendrikskinderen en Kattendijke kunnen voorlopig nog gebruik blijven maken van de biblioservicebus. In afwachting van de ontwikkeling van het pro ject 'woonservicegebieden' heeft het Goese college van burgemees ter en wethouders besloten dat het rijdende dienstencentrum (waarin je bijvoorbeeld ook kunt pinnen) die dorpen in elk geval nog de rest van dit jaar blijft aan doen. In de woonservicezones komen ook allerlei basisvoorzieningen, waardoor de biblioservicebus over bodig wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50