41 binnenland Grotere kans op extra bezuinigingen Vasthouden welvaart wordt steeds moeilijker Tf©@>S Eindhoven: leraren onwel door cannabis Twijfel over bestaan schutter IVIargrietroute langs Deense Kro's! BESPARINGEN Het kabinet zet de deur alvast op een kiertje voor nieuwe bezuinigingen, tot grote ergernis van de oppositie. Daarnaast groeit verontwaardiging over al aangekondigde maatregelen. Meer meldingen van euthanasie vorig jaar Mariniers beveiligen schepen tegen piraten zaterdag 3 september 2011 IHHaBBBHaHS den haag - Nieuwe generaties in Nederland krijgen het steeds moei lijker om de kwaliteit van leven vast te houden of zelfs te verbete ren, omdat hulpbronnen om die welvaart vast te houden onder druk staan. Zo raken de Neder landse aardgasreserves in het hui dig tempo over circa 20 jaar op. Dat blijkt uit een meting van het Centraal Bureau voor de Statistiek, het Planbureau voor de Leefomge ving en het Sociaal en Cultureel Planbureau, de Monitor Duur zaam Nederland 2011. De organisa ties, die constateren dat de wel vaart in Nederland nu hoog is, ma ken zich zorgen over de manier waarop de voorspoed wordt vastge houden. Nederland legt een steeds groter beslag op natuurlijke hulp bronnen in vooral ontwikkelings landen. Dat beslag op die bron nen, zoals biomassa en grondstof fen, zou relatief groot zijn in verge lijking met andere EU-landen. euro p.p. rondreis 7-c/aa^e- rondre-is De 7-daagse Margrïetroute langs Deense Kro's biedt u een prachtige route door het afwisselende land schap van Jutland. Het boerenland wordt afgewisseld met verstilde ha venstadjes en golvende korenvelden. Geniet van de knusse stadjes met vrolijk gekleurde vakwerkhuizen of maak een heerlijke strandwandeling over de prachtige, schone stranden. Uw verblijf Tijdens de reis verblijft u in 3 verschillende Kro's, met een gemoedelijke sfeer, comforta bele kamers en gezellig restaurant. Kro's zijn van oorsprong Deense herbergen. De klei nere Kro's kennen een lange familietraditie, ze worden vaak gerund door een echtpaar, De Kro's staan bekend om hun gastvrijheid en hun authentieke Deense keuken. Geniet nu van het Deense platteland en beleef de mooie natuur nog intenser! Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max, 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 15307 7-daagse rondreis Deense Margrietroute zoek boekcode 15307 Inbegrepen 6 overnachtingen in authentieke sfeer volle Deense Kro's in een 2-persoons- kamer op basis van logies en ontbijt gratis parkeergelegenheid ANWB Wegenkaart Denemarken (één exemplaar per reservering) Reisgids Margrietroute (één exemplaar per reservering) Prijzen 01/09-31/10 299 M. Dsh<k Krofcrle Prijzen in p.p.p. rondreis o.b.v. hetgeen beschreven onaer inbegrepen. Niet inbegrepen: reserveringskosten, toeristenbelasting en kosten calamiteitenfonds. pharos 6&ni \j daar al 'ns ammsmesssBSs PAUL KUSTERS WOLF SESISMALEER& IN NEbERLANfc VOORTAAN TOCH MAAR WAT BICHTER BIJ ELKAAR BLIJVEN TIJQENS ON2E BOSWANBELINSEN, TOOS Premier Rutte: regering staat open voor mogelijkheid dat er extra bezuinigd moet worden. Reden: teruglopende producti viteit in Europa en onzekere economische vooruitzichten. Oppositie: kabinet veroor zaakt onrust en rookgordijn. den haag - Het gevaar dat het kabi net in 2013 extra moet bezuinigen, neemt toe. De onzekere economi sche vooruitzichten en de teruglo pende productiviteit in Europa zor gen ervoor dat de regering 'open staaf voor de mogelijkheid dat er na volgend jaar meer geld nodig is, aldus minister-president Mark Rut- te gisteren. Volgens Rutte zijn er op dit mo ment nog geen aanwijzingen dat er bovenop de 18 miljard euro aan bezuinigingen die tot 2015 gepland staan, al extra geld gereserveerd moet worden. „Maar het is heel moeilijk te voorspellen hoe de toe komst eruit ziet. Het beeld is niet stabiel. Het eerlijkste is om te zeg gen dat we geen garanties kunnen geven dat er geen extra bezuinigen komen." Minister Jan Kees de lager (Financi ën) benadrukte gisteren na afloop van de ministerraad dat het 'geluk kig nog niet zover is'. „Maar het valt niet uit te sluiten." Gedoogpartner PW liet in een korte reactie meteen weten de uit latingen voorbarig te vinden. „Dit is allemaal echt veel te prema tuur", aldus PW-leider Geert Wil- ders. PvdA-woordvoerder Ronald Plas- terk verwijt het kabinet 'onrust' te veroorzaken. Hij wil een brief van Rutte waarin die zijn opmerkin gen toelicht. Ook GroenLinks en D66 zijn niet gelukkig met de uit spraken over mogelijk extra bezui nigingen. door Rieks Holtkamp eindhoven - In de urine van de zestien onwel geworden perso neelsleden van de Eindhovense montessorischool De Trinoom is cannabis aangetroffen. Dat ver klaarde directeur Bauke Eekma van De Trinoom gisteravond. De recherche en de Voedsel- en Warenautoriteit doen onderzoek naar de vraag hoe'de cannabis in het lichaam van de zestien is te rechtgekomen. „Aan de studiebij eenkomst op donderdagavond was een maaltijd voorafgegaan voor al le zestig deelnemers. Toen de stu diebijeenkomst goed en wel op gang was, werd de één na de an der duizelig en misselijk. Sommi gen vertoonden verschijnselen als of ze 'high' waren", aldus Eekma. Achteraf is dat te verklaren, maar donderdagavond werd eerst ge dacht aan koolmonoxide of andere schadelijke gassen. Daarvoor werd de brandweer ingeschakeld die en kele metingen verrichtte, maar zonder resultaat. Gisterochtend werd nog een me ting gedaan, eveneens zonder re sultaat. Daarop konden alle kinde ren weer onderwijs volgen. Veer tien van de 'zieke' medewerkers gingen ook weer aan de slag. Twee hebben standaard op vrijdag een vrije dag. Van de resten van de maaltijd die door een 'goed be kend staande' cateraar was gele verd, zijn monsters genomen. De ze worden in hef laboratorium van de Voedsel- en Warenautori teit onderzocht. „We zitten letter lijk met het probleem in onze maag", aldus Eekma. „Want het is nog steeds een raadsel hoe de can nabis in het eten is terechtgeko men. Er is iets aan voorafgegaan en we weten niet wat het is. Aan een grap denk ik niet. We zijn se rieuze mensen die met een heel se rieuze zaak bezig zijn." DEN HAAG Het aantal gevallen van euthanasie kwam vorig jaar met 3136 meldin gen 19 procent hoger uit dan een jaar eerder. Dat blijkt het jaarver slag over 2010 van de vijf regionale toetsingscommissies euthanasie. In bijna alle gevallen hebben de com missies vorig jaar geoordeeld dat de arts volgens de zorgvuldigheids eisen heeft gehandeld. Er is al jaren sprake van een stijging. DEN HAAG Zwaarbewapende mariniers gaan twee grote schepen beveiligen te gen piraterij, zo heeft het kabinet besloten. Het gaat om het schip Transshelf van de Nederlandse fir ma Dockwise, dat binnenkort van uit Singapore naar Sharjah in de Verenigde Arabische Emiraten vaart. In oktober wordt ook de MV MPI Adventure van rederij Vroon beveiligd. Volgens GroenLinks wil het kabi net een 'rookgordijn' optrekken om te verhullen dar vooral kwets bare groepen geraakt zullen wor den door bezuinigingen, aldus Ka merlid Bruno Braakhuis. D66 vindt dat het kabinet eerst maar eens waar moet maken dat eerder aangekondigde bezuinigin gen werkelijk gehaald kunnen wor den. „Tot nu toe heeft het kabinet netto maar één miljard bezuinigd", zegt D66-leider Alexander Pechtold. Hij wijst erop dat het kabinet daar naast 'ook al een probleem van een miljard euro heeft doorgescho ven'. „Laat het kabinet eerst de gaten in de begroting dichten voor het met nieuwe ambities komt. Het klinkt toch een beetje als FC Volendam dat na twee verloren wedstrijden vasthoudt aan het doel om de Champions League te winnen in 2015." waddinxveen - Politie en justitie twijfelen openlijk aan het bestaan van de snelwegschutter, die al we ken de rijkswegen in de Randstad onveilig zou maken. De politie moet volgens minister Ivo Opstel ten desondanks 'alles uit de kast trekken' om de vermeende snel wegschutter aan te houden. Dat zei de minister van Veiligheid en Justitie gisteren bij een bezoek aan het Korps landelijke politie diensten (KLPD) in Waddinxveen, waar hij zich liet informeren over de vorderingen in het onderzoek. Er is tot dusver echter bij geen van de circa 45 incidenten waarbij au toruiten zijn verbrijzeld een snip per bewijs gevonden: geen kogel tje, geen schutter en geen wapen. Evenmin zijn op de cameraopna men van de diverse wegen in de Randstad verdachte personen of auto's aangetroffen. Behalve de ver dachte reeks van negentien ruit- breuken op de A13 tussen Delft en Rotterdam op zondag 7 augustus, lijken alle andere incidenten langs de A12, de A16 en de A29 op zich zelf te staan. Deze week meldde het KLPD aanvankelijk dat er bij een incident wel een kogeltje zou zijn aangetroffen in een camper die beschoten zou zijn, na een inci dent in juli. Bij nader inzien valt niet te achterhalen waar dat kogel tje is afgevuurd. Dat kan ook in het buitenland geweest zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4