sport 139 Paralympics Hoeness wil Robben langer vastleggen Contador wil bij Saxo blijven Zaterdag 17 september 2011 Kernploeg naar open dag d'Eendracht pictsbcUTS BurgGolf Het Rode Kruis golftoernooi bij BurgGolf Middelburg zaterdag 3 september 2011 Op 17 september viert handboogvereniging d'Eendracht het 135-jarig bestaan. Op die datum houdt men een open dag tussen 12.00 en 16.00 uur. Er is onder meer een demonstratie van de Nederlandse kernploeg voor mindervaliden, waar ook Ingrid Peijer deel van uitmaakt. digt de vloeren met je rolstoel. De sport is tamelijk exclusief en ik kwam er gewoon niet tussen." Tijdens de beurs Support en Balan ce in Utrecht ontdekte ze het hand- boogschieten. „Er was een demon stratie van de bond. Ik reed langs en ze zeiden: wil je ook schieten? Ik had helemaal geen interesse. Da's niks voor mij, dacht ik. Maar uiteindelijk hebben ze me overge haald. De toenmalige bondscoach Hans Jacobs was meteen enthou siast over mij. Ik had talent vol gens hem. Ik geloofde er niks van. Dat zei hij tegen iedereen, leek me. Maar later bleek dat hij het echt gemeend had." Peijer werd lid bij een vereniging „Ik schiet nu ongeveer achthonderd pijlen per week." in Delft en daarbij schopte ze het al snel tot de gevorderden. „Ik pak dingen snel op, heb sporten altijd leuk gevonden." Na haar verhuizing in 2009 naar Kamperland - ze kwam uit op Noord-Beveland na een zoektocht naar een geschikte woning - maak te ze de overstap naar d'Eendracht in Vlissingen. „Hoewel ik van plan was om ook nog bij andere Zeeuw se clubs te gaan kijken, ben ik hier direct blijven hangen. De sfeer is hier heel ongedwongen. Ik werd di rect door de vereniging opgeno men." Eenmaal in Zeeland (en met Theo Reindersma als haar trainer) nam haar carrière een vlucht. Ze ging steeds beter schieten, werd opgenomen in de kernploeg, eindigde op haar eerste EK als negende en kwam met stip binnen op de wereldranglijst. „Ik kreeg steeds meer het idee: ik wil de beste van de wereld worden. En daar is deelname aan de Para lympics voor nodig." Peijer richt heel haar leven in naar de sport. Elke dag traint ze, in Vlis singen, op Papendal of in haar ach tertuin. „Ik schiet nu ongeveer achthonderd pijlen per week. In 2010 zat ik nog op een gemiddelde van driehonderd pijlen. Ik heb mijn trainingsarbeid dus flink om hoog gegooid." Met al het vrijwilligerswerk dat ze deed, is ze gestopt. „Het meest pijn doet het dat ik mijn bezighe den bij de gehandicaptensportver eniging in Spijkenisse heb moeten staken. Ik heb die club in 2002 zelf helpen oprichten en ben er zwem les gaan geven. Ook zat ik in het bestuur. Ik heb nog wel contact met de mensen daar, maar doe even niets meer. Al mijn vrije tijd heb ik nodig voor het boogschie ten." In Stoke Mandeville wil Peijer niets aan het toeval overlaten. Daarom heeft ze afgelopen week een nieuwe compoundboog ge kocht. Een vederlichte Hoyt. „De ze is maar 3,5 pond", zegt ze trots. „Terwijl de boog waar ik tot nu toe mee schoot drie kilo weegt. En hoe lichter de boog is, hoe beter hij in de hand ligt. Ik zal dus min der snel gaan trillen. Bovendien vertrekken de pijlen nog rustiger van deze boog, waardoor ze nog minder zullen afwijken." Mocht Peijer het overigens met die Hoyt komende week niet redden, dan nog zal ze volgend jaar naar Londen gaan. „Ik ga hoe dan ook", laat ze weten. „Zo niet als sporter, dan weer als vrijwilliger. De Paralympics zijn zo dichtbij, die mag je dan niet mis sen." Johnny Hoogerland heeft een hectisch weekje achter de rug. Zondagavond laat keerde hij te rug van de GP Plouay, de loodzwa re koers in het zuiden van Bretag- ne. Maandag kon hij even uitbla zen, maar dinsdag moest hij na een langeduurtraining 's middags afreizen naar Friedrichshafen, een plaats aan de Bodensee waar jaar lijks de grootste fietsbeurs van de wereld wordt gehouden. „Sponsor verplichtingen, die horen er ook bij", legt Johnny uit. Dinsdagavond laat kwam hij er aan, woensdag vanaf een uur of ne gen bezocht hij zeven stands en lunchte met enkele belangrijke mensen. Om een uur of drie keer de hij terug naar Yerseke. Natuur lijk bezocht hij de stand van Rid ley, de fietsleverancier van Vacan- soleil, en onder meer ook die van Vredestein, BBB, Fast Forward, Tacx en Lizard Skin („hele goede stuurlinten"). De posters die sommige bedrijven van Johnny hadden laten maken, vielen bijzonder goed in de smaak bij het publiek. Hij kwam handen tekort om er handtekeningen op te zetten. „Zo'n beurs bezoeken is best leuk, maar in deze tijd van het jaar komt het natuurlijk niet zo goed uit", kijkt Johnny terug. „Het past niet bepaald in m'n voor bereiding op twee wereldbeker wedstrijden in Canada, volgende week. Die zijn heel belangrijk. Maar goed, ik zei al dat het erbij hoort. Ik heb onder anderen Pelli- zotti en Ivanov gezien. Gelukkig ging een vriend mee, want anders is het niet te doen, even op en naar Zuid-Duitsland rijden, 800 ki lometer heen, 800 kilometer te rug." Vandaag rijdt Johnny een koppel tijdrit in Abbenbroek. Zijn part ner? Vader Cees. „Een leuk uitje", vindt Johnny. „Voor mij, en ook voor m'n pa." Dan is morgen de GP lef Scherens, met start en finish in Leuven en maandag een dernykoers in Wette- ren. Het volgende doel is dan een hotel in de buurt van Parijs, waar de Vacansoleil-ploeg zich verza melt. Dinsdag vertrekt het gezel schap naar Montreal voor. de twee wereldbekerwedstrijden. Vrijdag de Grand Prix Cycliste De Québec, zondag de Grand Prix Cycliste De Montréal. Hoe zit dat met de jet lag? „We vertrekken om 12.00 uur en komen om een uur of twee aan. Mijn manager Aart Vierhou ten heeft geadviseerd om meteen na aankomst op de fiets te stappen en rustig een eindje te gaan rijden. Dan zit je 's avonds waarschijnlijk behoorlijk kapot, maar zit je de volgende morgen wanneer je wak ker wordt wel meteen in je goede ritme." KOPENHAGEN - Alberto Contador wil zijn contract bij Saxo Bank ver lengen. Dat heeft de Spaanse top- wielrenner gisteren gezegd tegen de Deense krant Jyllands Posten. „Ik ben gelukkig in dit team en wil graag langer blijven, mits Bjarne Riis me wil", aldus Contador. Riis ziet een langere samenwer king met Contador wel zitten, aan gezien de Deen nog veel poten tieel in de coureur ziet. Eind no vember moet Contador zich eerst melden bij het internationaal sporttribunaal CAS vanwege een dopingzaak uit de Tour van 2010. Contador slaagde er in juli niet in de Tour de France te winnen. Hij moest zijn meerdere erkennen in de Australiër Cadel Evans. Volgend jaar wil hij revanche ne men. Het lijkt uitgesloten dat de Deense Rabobank-wielrenner Mat- ti Breschel deze maand in eigen land een gooi kan doen naar de wereldtitel op de weg. De nummer twee van vorig jaar werd gistermiddag in Amersfoort geopereerd aan twee vingers van zijn linkerhand, nadat hij tijdens de Ronde van Spanje die vingers had gebroken. De vingers blijven twee weken in het gips, waardoor WK-deelname (25 september) uitgesloten lijkt. Programma: i 13.15 uur: ontvangst met koffie en gebak. -5) 14.00 uur -16.30 uur: keuze uit: golftoernooi op de grote baan (gevorderden) of: dinic en toernooi op de par-3 baan (beginners). 16.30: prijsuitreiking in het dubhuis met een drankje en een hapje. A 'Ce MUNCHEN - Bayern München gaat op korte termijn met Arjen Rob ben praten over een langer ver blijf De huidige verbintenis van de Nederlander loopt in 2013 af „Ik ben er vrij zeker van dat het de club in de komende maanden lukt het contract met hem te verlen gen. Ik heb er een goed gevoel bij", zei voorzitter Uli Hoeness in het tv-programma 'Liga total! Lounge'. Hoeness wees erop dat Robben bij Bayern in heel goede handen is, niet in de laatste plaats fysiek ge zien. „Arjen weet heel goed dat hij alleen dankzij onze uitstekende medische staf 80 of 90 procent van alle wedstrijden kan spelen. Het is genoegzaam bekend dat hij altijd wel weer een of andere bles sure heeft." Trainer Steve McClaren heeft de geruchten dat hij overweegt op te stappen bij Nottingham Forest te gengesproken. Engelse media meld den dat de voormalig coach van onder meer FC Twente er al na een dienstverband van 11 weken de brui aan wilde geven. Forest raakte deze zomer negen spelers kwijt. Er kwamen er slechts drie voor terug, onder wie George Boateng. Wesley Verhoek was een beoogde aanwinst, maar de Hagenaar vreesde niet te kun nen aarden en ging ijlings terug naar ADO. De seizoenstart was dan ook niet best. Nottingham won slechts één keer en bezet de 18e plaats in de rangschikking. Geen reden voor paniek, liet McClaren weten. „Ik kan niet ontkennen dat het een frustrerende tijd was en dat een aantal dingen anders is gelopen dan ik had gewild. Maar het is een proces van opbouw en we zitten nog in de beginfase." Er zijn mooie prijzen te winnen: Grote baan-toernooi: 1" prijs: Live Cooking dinerbuffet voor twee personen incl, drankenarrangement bij Van der Valk Hotel Middelburg 2e prijs: Greenfee voucher van BurgGolf Middelburg 3" prijs: Waardebon golfshop Par-3 baan: 1° prijs: Waardebon van Wijnkoperij Van Leerzem uit Middelburg 2" prijs: 1-2-3-golfcursus van BurgGolf 3' prijs: Waardebon golfshop Aanmelden kan uitsluitend via e-mail: walcheren@redcross.nl. Deelname (inclusief genoemde consumpties) kost 40 euro per persoon, te betalen bij de kassa van BurgGolf Middelburg. De opbrengst gaat naar de afdeling Walcheren van het Rode Krujs, dat er deels de aanschaf van een rolstoelbus mee financiert. Meer info: bel 06 542 67 137. Met dank aan Van der Valk Hotels, BurgGolf, Wijnkoperij Van Leerzem en BIM De Stem/PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39