381 sport Peijer gaat hoe dan ook naar de KWALIFICATIE VOOR PARALYMPICS Voor Ingrid Peijer is het de komende week erop of eronder. De handboogschutter krijgt haar laatste kans om zich te kwalificeren voor de Paralympics van 2012 in Londen. Kerkhove weer bij laatste vier Celtic toch in Europa League zaterdag 3 september 2011 Ingrid Peijer schiet in Engeland op een doel (blazoen) op 70 meter afstand. door Roeland van Vliet Op basis van haar po sitie op de wereld ranglijst - ze staat elfde - zou Ingrid Peijer een ticket moeten kunnen bemachtigen voor de Paralympics van 2012. Maar als het er écht op aan komt, krijgt de 4-8-jarige boogschutter uit Kamper land last van haar zenuwen. „Dan zie ik zelf niet meer wat ik fout doe en kan ik mezelf ook niet meer corrigeren." Het overkwam haar in juli in Tu rijn. Tijdens het WK in Turijn wa ren al vijf paralympische startbe wijzen te verdienen, maar Peijer kwam niet verder dan de zeven tiende plek. „Dat was uiterst teleurstellend" zegt ze vlak voor een training bij d'Eendracht in Vlissingen. „Het was de eerste keer dat ik aan een wereldkampioenschap meedeed. Na mijn negende plaats op het EK van vorig jaar had men bepaalde verwachtingen van mij. Maar ja, dan moet je die nog wel even waar maken..." De voorrondes van het WK verlie pen nog prima, maar in de knock-outfase ging het mis. „Ik werd onzeker en daar kwam ik niet van af', herinnert ze zich. „Dat kwam doordat de bonds coach, Pier Elzinga, net even bezig was iemand anders te coachen. Tussen Pier, die nu een jaar ons be geleidt, en mij klikt het bijzonder goed. Hij ziet heel goed wat ik niet goed doe en stuurt dat bij. Zit ik scheef in m'n stoel, dan zegt hij dat. Houd ik m'n boog niet water pas, dan attendeert hij mij daarop. Nu gebeurde dat niet. En ja, als je even niet de goede houding hebt, belanden de pijlen ver naast de roos. In deze sport gaat het heel erg om de details." Bij het komende paralympische kwalificatietoernooi in Stoke Man- deville, net ten noordwesten van Londen, mag het niet weer spaak lopen. Peijer moet bij de laatste zes ko men. „De vijf vrouwen die al een olympisch ticket hebben, zijn er nu niet bij. Dat is wel prettig, maar ik moet nog steeds bij de laatste zes komen. Ik weet dat ik het kan en als ik mijn olympische droom levend wil houden, moet ik het ook doen. In deze wedstrijd is het erop of eronder. Andere kansen krijg ik niet meer." De wil om ooit aan de Paralym pics mee te doen, werd geboren in Athene. In 2004 was Peijer vrijwil ligster toen de beste aangepaste sporters van de wereld zich in de Griekse hoofdstad hadden verza meld. „Ik heb het daar allemaal van dichtbij gezien. Ik heb de kaartjescontrole gedaan bij het zwemtoernooi en veel wedstrij den bijgewoond. Toen wist ik: ik wil er nog een keer bij zijn, maar dan als sporter." De toen nog in Hoogvliet woonachtige Peijer, die vanwege het hypermobiliteitssyn- droom in een rolstoel zit, dacht in eerste instantie aan schermen. Zij zag zichzelf al de degens kruisen met andere mindervaliden, maar de verenigingen waarbij ze aan klopte niet. „Geen enkele wilde me hebben. Ze zeiden: je bescha- APELDOORN Tennisster Lesley Kerkhove heeft tijdens het futuretoernooi van Apeldoorn ook haar derde partij ge wonnen. De Chinese Jia Xïang Lu stuurde ze met 6-4 6-1 naar huis. Daardoor staat de negentienjarige Zierikzeese bij haar derde toernooi op rij in de halve finales. In de voor gaande weken bereikte ze ook op het NK qn het futuretoernooi van Enschede al het finaleweekend. GLASGOW Celtic mag alsnog meedoen aan de groepsfase van de Europa League. Dat meldde de Uefa gisteren. De Schotse grootmacht diende met succes een klacht in bij de Europe se voetbalbond over FC Sion. De Zwitserse club had in de voorron des tegen Celtic voetballers opge steld die niet speelgerechtigd wa- Ingrid Peijer krijgt komende week in Stoke Mandeville haar laatste kans om zich te kwalificeren voor de Paralympics van 2012 in Londen, foto Ruben Oreel UMC St Radboud 4 de Gelderlander

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38