circus leiden tot dierenleed' DAVITAMON MULTIVITAMIN BIONAL OFYMEA zeeland 13 heeft, is niet nodig, het is een ingeslepen routine Nu bij OS rhëa Yhiea commentaar Mosselzaadval blijft overal uit Extra vroege afvaart uit Breskens Fusie rechtbank Middelburg en Breda doorgezet Ruimtelijk en rustig wonen in Terneuzen Nachtrust l-'ros/nvi: Compleet Junior Weerstand zaterdag 3 september 2011 Op veel plaatsen in Zeeland hebben rondreizende circus sen deze zomer hun acts laten zien. Vaak met wilde dieren, want dat blijven publiekstrekkers. Spannend om te zien, die olifanten en tijgers maar toch knaagt een vraag. Willen we dit nog wel? Wetenschappelijk onderzoek toont aan dat circusmensen het beste met hun dieren voorheb ben. En echt niet alleen omdat het hun handelswaar is. Maar uit dat onderzoek blijkt ook, dat het bijzonder lastig is om goed voor de dieren te zorgen. Met het vele reizen, de vaak krappe accommodaties en de trainingen onder dwang is het circusleven bepaald geen pret je. Daarom pleiten de Partij voor de Dieren en de Dierenbe scherming Zeeland terecht voor het weren van circussen waarin wilde dieren optreden. Wie alleen de kunstjes van de gekooide tijger wil zien en geen compassie heeft met zo'n dier, is primitief. Het wordt tijd voor beschaafder vermaak. vussingen - Veolia breidt de dienstregeling van de veerdienst over de Westerschelde uit met een extra vroege afvaart. Vanaf maan dag kan doordeweeks ook om 6.48 uur vanuit Breskens naar Vlissin- gen worden gevaren. In de oude si tuatie vertrok na de eerste boot van 6.15 uur pas kort voor half acht weer de volgende. Mede op aandringen van de SGP-statenfrac- tie heeft Veolia de dienstregeling aangepast. Veel inwoners van Bres kens werken in Vlissingen-Oost. MIDDELBURG - De ministerraad heeft ingestemd met het voorstel van minister Opstelten voor her ziening van de gerechtelijke kaart. Het voorstel wordt nu aan de 1\veede Kamer gestuurd. Gaat de Kamer akkoord, dan wordt het aantal rechtbanken te ruggebracht van 19 naar 10 en het aantal gerechtshoven van 5 naar 4. De rechtbanken in Middelburg en Breda moeten fuseren tot de nieu we rechtbank Zeeland-West-Bra bant. Middelburg blijft wel een zo geheten zittingsplaats. De nieuwe gebiedsindeling maakt de recht spraak volgens de regering slag vaardiger. Circus Renz, deze week in Middelburg. kinderen aan het lachen met hun grapjes. Maar de harten van de toeschou wers smelten bij de hondenact met bordercollie en drie kleine ter riërs, die op commando over el kaar heen buitelen en rondjes rij den op de rug van twee wat sulli ge shetlandpony's. De pony's stra len zo op het eerste gezicht niet van geluk, maar dat doen ze in de wei ook niet zo snel. Zes gevlekte paardjes draaien even later gedwee rondjes en leggen hun hoofdjes op eikaars schou ders, gedresseerd door een jongen die niet ouder kan zijn dan twaalf. Ze krijgen allemaal een brokje na afloop en zetten er een beetje de sokken in als het werk erop zit. foto Marcelle Davidse Circus Renz werkt niet met katach- tigen zoals leeuwen of tijgers, maar wel met kamelen: die draven bij een volgende act gewoon met de paarden mee, met karakteristie ke golvende tred. In de pauze mo gen de kinderen op de rug van een olifant op de foto, terwijl miss Georgina suikerspinnen draait. De drie olifanten hebben inmid dels een roze hoofddeksel gekre gen. Ze gaan braaf met alle vier hun poten op een buitenformaat krukje staan en tillen er ook nog eentje op. „Aahhh", doet het pu bliek als ze op hun gat gaan zitten met de voorpoten in de lucht; de bek alvast open, wat het stukje brood dat, weten zekomt altijd op dit moment van de show. YERSEKE - Wat al eerder bij steek proeven werd gevreesd, is deze week bij een inventarisatie in de Voordelta en de Westerschelde be vestigd. Voor het tweede achtereen volgende jaar is nauwelijks mossel zaad gevangen, bevestigt voorzitter van de vissersvereniging Jos van Damme uit Yerseke. Ook op de Waddenzee is deze week niets ge vonden. „Dit is zorgelijk", zegt hij. De Raad van State gaf gisteren als nog toestemming voor de invoer van mosselzaad uit Ierland en Enge land zodat mosselkwekers dat uit kunnen zaaien in de Oosterschel- de. De Raad wees het yerzoek van Faunabescherming af om de im portvergunningen te blokkeren. -e .49 900.- v.o.n. Woningen vanaf'3 000.- v.o.n. Vrije kavels vanaf t www.othene.nl AM Zeeland BV Tel: 0115 - 618 360

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3