Het sportpark is Verknocht aan onze stek, maar toe aan een nieuwe 281 zeeland Verbreding Zeeuws-Vlaamse deel Tunnelweg begint maandag Nare nasleep Nine O'clock festival Hulst y'jVvRIJBURG Alle records gebroken in rampmuseum PVC vloeren www.binnenuit.nl 2e M-Line Matras halve prijs www.binnenuit.nl Trucker met slok op moet rijbewijs inleveren Korfbalvereniging Seolto verhuist naar Sportpark Bonedijke in Vlissingen. Die locatie kwam vrij na vertrek van de hockeyvereniging naar Vrijburg. DESSO AirMaster® tapijt www.binnenuit.nl ^-i* sportpark ouwerkerk - In het watersnood museum in Oüwerkerk zijn de af gelopen weken alle records gebro ken. Dat meldt het museum in een nieuwsbrief Bezoekersaantallen van 600 perso nen per dag waren geen uitzonde ring en op 9 augustus werd het museum bezocht door het record aantal van 1009 personen. „Het minder goede zomerweer lijkt voor ons museum gunstig te zijn geweest", staat te lezen in de nieuwsbrief De bezoekersteller staat momenteel al op ruim 40.000 bezoekers. De verwachting is dat dat aantal nog verder op loopt en dat 2011 een zeer succes vol jaar wordt. hulst - De organisatoren van het in mei afgeblazen Hulster dance- feest Nine O'clock in Hulst, heb ben de financiële nasleep van de fes tivalflop afgeschoven op anderen. Nog steeds hebben niet alle gedu peerde kaartjeskopers hun geld te- rug.Phil Verheij, voorman van Nine O'clock, zegt de terugbetaling te hebben uitbesteed, maar wil niet zeggen aan wie. Ook zegt hij niet te weten hoeveel mensen nu precies hun geld nog moeten terugkrijgen en hoe hoog dat bedrag in totaal is. Via het betreffende emailadres tickets@nine-o-dock.nl wordt niet gereageerd. Op de website van Nine O'clock staat dat aanvragen voor restitutie die binnenkwamen na 10 juli, niet in behandeling worden ge nomen. Dat was één dag nadat het festival zou worden gehouden. De ze zeer korte reactietermijn is vol gens het Consumentenrecht niet re delijk. Alle gedupeerden hebben recht op volledige schadeloosstel ling. Verheij zei eerder dat alles voor de zomervakantie zou zijn af gewikkeld. Dat is dus niet gebeurd. De organisatoren trokken medio mei zelf de stekker uit het evene ment, omdat ze niet konden vol doen aan de vergunningseisen. zaterdag 3 september 2011 w middelharnis - Een 45-jarige vrachtwagenchauffeur uit de Zuid-Hollandse gemeente Graaf stroom is donderdag zijn rijbewijs kwijtgeraakt wegens rijden onder invloed. Om 6.45 uur zagen sur- veillerenden politieagenten een vrachtwagen al slingerend rijden op de N215, rijdend richting Mid- delharnis. De vrachtwagen slinger de zodanig dat meerdere malen de berm en de andere weghelft werd meegenomen, wat leidde tot ge vaarlijke situaties. De blaastest die de man werd afgenomen wees uit dat hij bijna vijf keer meer had ge dronken dan wettelijk is toege staan. Zijn rijbewijs is ingenomen. door Martijn de Koning terneuzen - De NV Westerschel- detunnel begint maandag met werkzaamheden voor de verdubbe ling van de Zeeuws-Vlaamse kant van de Westerscheldetunnelweg. Het gaat om het gedeelte tussen de tunnel en de ongelijkvloerse kruising (viaduct) met de Binnen dijk. Daar wordt de weg over een paar jaar aangesloten op de toe- voerweg naar de nieuwe Sluiskil tunnel. Komende week vinden voorberei dende werkzaamheden plaats. Er wordt tijdelijke werkverlichting ge plaatst en er komt een stalen af scheiding tussen rijstroken, om zo doorgaand verkeer en werkverkeer te scheiden. Daarna begint de daadwerkelijke verbreding van de weg naar twee keer twee rijstro ken. Vanwege het werk is de tunnelweg in de nacht van maandag tot dins dag, tussen 21 en 5 uur, in beide richtingen dicht. In de nacht van woensdag op donderdag geldt dat voor verkeer dat uit de tunnel komt. Verkeer wordt omgeleid via het busstation bij Terneuzen. Daarnaast geldt vanaf maandag tot eind dit-jaar een verbod voor ver keer dat breder is dan 2,80 meter en vanuit de tunnel komt. Vanaf 1 november geldt die beperking in beide richtingen. Ook wordt voor alle verkeer een snelheidsbeper king ingevoerd. Het bedrijf benadrukt dat de tun nel zelf nooit wordt afgesloten voor de werkzaamheden. Het project wordt uitgevoerd door aannemer H4A uit Sas van Gent. NV Westerscheldetunnel ver wacht dat de werkzaamheden een klein jaar duren en half 2012 klaar zijn. De tunnelweg aan Noord-Beve- Iandse zijde werd eerder dit jaar al verdubbeld. De benodigde grond is al sinds de aanleg van de tunnel, in 2003, in bezit van het bedrijf. SPORTPARK VRIJBURG Walcheren krijgt vandaag een heel nieuw sportcomplex. De PZC publi ceerde een serie verhalen over het sportpark en wat daar mee samen hangt. Vandaag de laatste afleve ring: Korjbalvereniging Seolto. door Miriam van den Broek Tweeledig is het gevoel dat voorzitter Piet Jan Reijnierse van korfbal vereniging Seolto uit Vlissingen heeft bij de aanstaande verhuizing. „We zijn verknocht aan ons stekje in Lam- merenburg. Daar ligt de historie van onze vereniging én daar wo nen onze leden. Maar we zijn echt aan een andere accommodatie toe. En op Bonedijke krijgen we een modem complex." Het was 2004 toen de korfbalvere niging aan de wethouder vroeg hoe het nu eigenlijk zat. Met het oog op een broodnodige verbou wing wilde de vereniging weten of ze in de toekomst in Lammeren- burg kon blijven. Snel werd duide lijk dat Seolto serieus moest over wegen te verhuizen naar Sport park Bonedijke. Daar zou plek vrij komen als de hockeyvereniging naar Sportpark Vrijburg zou gaan. „Bonedijke komt misschien pas in 2008 vrij. Zo lang kunnen wij niet wachten", reageerde Seolto des tijds in deze krant. En nu, nog eens drie jaar later, gaat het er toch van komen. De hockeyvelden ver anderen binnenkort in korfbalvel- den. Ook de verharding, de hek ken, de verlichting, de fietsenstal ling, de berging en de kleedruim ten worden aangepast. „Eigenlijk krijgen we een compleet nieuw kunstgrasveld", zegt Reijnierse. De gemeente is verantwoordelijk voor de sportaccommodatie, de vereniging voor het clubhuis. „In september of oktober worden de velden aangepast en we hopen over enkele maanden te beginnen met de verbouwing van het clubge bouw. Het wordt bijna een vernieu wing. Het dak wordt verhoogd en er komt een andere indeling. Ik ver wacht dat we half maart op het nieuwe veld kunnen spelen. We hebben nog tijd. In november be gint eerst nog de zaalcompetitie." Met pijn in het hart vertrekt Seolto volgend jaar uit Lammerenburg, daar waar de vereniging ontstaan is uit een fusie tussen de korfbal verenigingen uit Lammerenburg en Koudekerke. „Maar we krijgen een moderne accommodatie en dat is wat we wilden." Ook voetbalclub Jong Am- bon wacht een verhui zing: van de Kruitmolen- laan in Middelburg naar de Voor- borch, waar de Middelburgse hockeyclub eerst speelde. Maar Je remy Latumeten van Jong Ambon durft nog niet te stellig te zeggen dat zijn club verhuist. „Er is nog niks definitief beslist" Volgende week praat hij opnieuw met wet houder Albert de Vries. De ge meente gaat er wel vanuit dat Jong Ambon verhuist. Met hoge hoed, jacquet en hardloopschoenen namen sporters van Dynamica door Miriam van den Broek middelburg - Sporters van Atle tiek- en Duursportvereniging Dy namica namen donderdagavond in stijl afscheid van hun oude baan aan de Nassaulaan in Middel burg. Ze deden dat op ludieke wij ze: in begrafeniskostuum. Maar van een grafstemming is gelukkig geen sprake. Vandaag wordt name lijk Sportpark Vrijburg geopend, de spiksplinternieuwe thuishaven van Dynamica en Hockeyclub Wal cheren. Behalve de sportvelden, nemen de clubs daar vandaag ook

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28