de regels van Rothuizen zeeland 127 VERHUIZEN MET ZORG! 0H8 61 26 69 BELLEZA voert langs twee proefdakjes Sporthallen Voorborch zuinig met energie ft APPARTEMENTEN VLISSINGEN VAN KEMPEN ...(fun on Wheel* Opgepakt voor het hebben van nepwapen Drietal aangehouden voor vandalisme Kindersuikerfeest in wijkcentrum het Palet Biblioservicebus blijft nog even rijden rond Goes Hinder door wegwerkzaamheden Eerste Vlissingse eendjesrace voor Stichting KiKa zaterdag 3 september 2011 De Bomenbuurt: 112 vrijwel dezelf de huurhuizen met lessenaardaken, gebouwd in de stijl van de wederop bouwarchitectuur. De wijk valt ook op door haar open en groene karak ter. vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Dealer van o..a.: PIAGGIO VESPA KYMCO TOMOS AGM Onderdelen 8. accessoires Reparatie --M A He'men www.fu n-onwheels. nt -ZT 0118-463895 monpi<iL mouERS W van Kornoeljelaan 5 is het eerste nieuwe dakje gemaakt. foto's Ruben Oreel De rondleiding gaat ook langs twee voorbeelden van nieuwe af dakjes boven de ommuurde achter ingangen van de woningen: een kleine variant op het adres Kor noeljelaan 5 (op de hoek met de Ei kenlaan), en een groter afdak op Berkenlaan 1. Geïnteresseerden kunnen in deze twee huizen ook binnen kijken om te zien hoe het zicht vanuit de keuken is over of langs de afdakjes. De rondleidingen beginnen bij het theehuisje in het nabij gelegen Park de Griffioen. De Koning be gint hier zijn verhaal, met een ver wijzing naar de villa's in Park de Griffioen, die aanvankelijk ook in de Bomenbuurt waren gepland. De rondleidingen beginnen om 10.30 en 13.30 uur en duren onge veer een uur. Ze eindigen rond res pectievelijk 11.30 en 14.30 uur in het wijkgebouw in de Griffioen- straat. Daar geeft de Stichting Bo menbuurt Griffioen uitleg over het afdakjes-project. Tussen 12.30 en 13.30 uur wordt in het wijkge bouw een reportage vertoond over Arend Rothuizen. middelburg - Met het plaatsen van een warmtepomp en het be kleden van het dak met zonnecel folie wil het Middelburgse college van B en W de nieuwe sporthal len op sportpark Voorborch nog energiezuiniger maken. Het treffen van deze maatregelen kost de gemeente 4S3.000 euro extra, maar anderzijds levert het jaarlijks een besparing aan energie kosten en onderhoudslasten op van bijna 41.000 euro. Dat voor deel zal bij stijgende energiekosten alleen maar verder oplopen. De warmtepomp maakt het moge lijk om overtollige warmte en kou de op te slaan in de bodem. In de winter kan de warmte gebruikt worden zodat het gasverbruik met ruim 90 procent wordt terugge drongen. Het toepassen van zonne celfolie levert de helft van de beno digde elektriciteit. Bovendien heeft de folie een zonwerende wer king, zodat het in de zomermaan den minder warm wordt in de hal zodat er ook minder gekoeld hoeft te worden. De gemeenteraad neemt in sep tember een besluit over het voor stel. VLISSINGEN Twee Vlissingers van 22 en 24 jaar zijn donderdagavond rond 21.00 uur in de Van Dishoeckstraat in Vlissingen aangehouden. Ze wor den ervan verdacht dat ze een nep- vuurwapen bij zich hadden. Een voorbijganger zag de mannen spelen met het 'wapen' en alar meerde de politie. Beiden zijn ingesloten. VLISSINGEN Drie 20-jarige mannen - één uit Oost-Souburg en twee uit Ens - zijn gisteren heel vroeg op de och tend aangehouden voor openlijke geweldpleging. Ze worden ervan verdacht de slagbomen op de Ko ningsweg te hebben vernield. Dat gebeurde omstreeks 05.10 uur. Ze waren ook in het bezit van een taxibord en een oranje knipper lamp. Ze zijn meegenomen naar het bureau en verhoord. VLISSINGEN Stichting Palladium houdt op woensdag 7 september haar jaarlijk se kindersuikerfeest. Het feest vindt plaats in wijkcentrum Het Pa let, aan de Willem Roelofszlaan 2 in Vlissingen. Deze middag kun nen kinderefi van vijf tot en met tien jaar allerlei spelletjes spelen. Ze gaan sumoworstelen, mega groot dammen en mens-er- ger-je-nietten. Het feest is van 13.30 tot 15.00 uur. Voor ieder kind is er een zoete verrassing. Opgeven is niet nodig, deelname bedraagt één euro per kind. goes - Inwoners van Wilhelmina- dorp, 's-Heer Hendrikskinderen en Kattendijke kunnen voorlopig nog gebruik blijven maken van de biblioservicebus. In afwachting van de ontwikkeling van het pro ject 'woonservicegebieden' heeft het Goese college van B en W be sloten dat het rijdende diensten centrum (waarin je bijvoorbeeld ook kunt pinnen) die dorpen in elk geval nog de rest van dit jaar blijft aandoen. In de woonservice- zones komen allerlei basisvoorzie ningen, waardoor de biblioservice bus overbodig wordt. middelburg - Rijkswaterstaat voert reparatiewerkzaamheden uit op de rotonde in de Nieuwelands- weg, Torenweg, Schietbaan en Wal- dammeweg. Daarbij wordt de ro tonde geschikt gemaakt voor lange re en bredere voertuigen. Ten ge volge van de uitvoering zijn de ge noemde wegen dicht voor het doorgaande verkeer in beide rich tingen. Houd rekening met extra reistijd. De werkzaamheden wor den uitgevoerd tijdens de avond en nacht van woensdag op'donder- dag en van donderdag op vrijdag telkens tussen 19.00 en 6.00 uur. vlissingen - De Junior Kamer Wal cheren houdt zaterdag 10 septem ber de allereerste Vlissingse bad eendjesrace. Op deze dag zullen duizenden eendjes het ruime sop kiezen en de strijd met elkaar aan gaan om mooie prijzen te winnen. Om 12.00 uur zal burgemeester Roep de eendjes te water laten in de Michiel de Ruyterhaven. De eendjes zijn de afgelopen weken verkocht door leerlingen van de VSV uit Vlissingen en OBS De Sprong uit Koudekerke. De op brengst van dit evenement is voor de Stichting KiKa, die zich inzet voor onderzoek naar de genezing van kinderen met kanker. MEEST GELEZEN 1. Kinderen blij met school Souburg 2. Bromfietser probeert agenten aan te rijden in Vlissingen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27