'De buurt kan hier ook spelen' ZINDEREND VOORDEEL! Project houdt buurt aan 261 zeeland Stichting Vlissingen Promotie stopt ermee Rondleiding Health Motion opent kinder- en jongerencentrum in Koudekerke I AutoTeam pakt uit De Bomenbuurt is een bijzondere buurt en dat moet zo blij ven, zeggen veel bewoners. Daarom ook vinden ze iets schijn baar onbenulligs als 'uniforme afdakjes' tóch belangrijk. zaterdag 3 september 2011 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Nu de gemeentelijke subsidie in het kader van de bezui nigingen is stopgezet, is ook het einde voor de Stichting Vlissingen Promotie in zicht. Na 27 jaar valt het doek voor het 'gezamenlijk re clamebureau' voor de gemeente en haar bedrijfsleven. Met alleen de contributie van de 240 aangesloten ondernemers redt de club het niet. Dat geld kunnen zij dan mooi besteden aan de nieu we, grote ondernemersvereniging van Vlissingen, BIZ, geeft voorzit ter Jan Jacobs als suggestie mee. Zelf gaat hij met de vut. Alle activiteiten van de Stichting Vlissingen Promotie, van het stads- gidsje tot de ondernemersborrel, zijn ondergebracht bij andere orga nisaties. Ook de website Komnaar- vlissingen.nl blijft bestaan. Maar wat altijd het grote doel was van de stichting, zoveel mogelijk positieve publiciteit voor Vlissin gen genereren, over welk onder werp dan ook, dat zal de stad voortaan zelf moeten doen. Vlissingen is heel vaak positief neergezet in zowel binnen- als bui tenlandse pers, kan Jacobs conclu deren. Hele dozen met krantenarti kelen heeft hij inmiddels al bij het oud papier gezet. „Ik hoef me niet meer te bewijzen. Wat de stich ting heeft gedaan, zie je terug aan de bezoekers in de stad. Dat zijn er wel eens meer geweest, ja, voor de crisis, maar het zijn er nog steeds heel erg veel." door Emile Calon MIDDELBURG - De hoge hekken rondom de nieuwe kunstgrasvel den op sportpark Veerse Poort in Middelburg zijn niet bedoeld om ervoor te zorgen dat buiten de trai nings- en wedstrijduren er nie mand op het terrein kan komen. Voorzitter Wim Vermeule van de Stichting Sportpark Veerse Poort benadrukte gisteren tijdens de offi ciële opening van de velden, dat het hek altijd open staat. „Kinde ren uit de buurt zijn van harte wel kom als ze maar hun fietsen zet ten waar ze horen." De afschei ding moet vooral voorkomen dat spelers met slik aan hun schoenen van het 'normale' veld naar het kunstgrasveld lopen, zo zei hij. Tien jaar nadat de voetbalclubs Zeelandia en MZVC verhuisden naar de Veerse Poort hebben bei de verenigingen nu de beschikking over een kunstgrasveld. Wethou der Albert de Vries verrichtte gis termiddag de officiële opening en liet tegelijk weten dat op termijn er in Arnemuiden ook een soortge lijk veld komt. Hij vertelde dat zijn zonen, die alle drie voetballen, 10% korting op nieuwe auto's uit voorraad én nu 1.000,- cash retour op uw rekening. /TXAutoTeam Z_JLvoel Je v r i j Onderdeel von de Aulomotions Groep Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 10% voordeel geldig mei registratie uiterlijk 30 september 2011Alleen op voorraadmodellen en niet in combinotie met andere acties. De 1.000 cash wordt rechtstreeks door Generol Motors Nederland B.V. uitgekeerd op de bank/girorekening von de koper, na aflevering/registratie van een nieuwe Opel. Dit oonbod geldt voor nieuwe klantenorders (porticulier/KZM) von 1 juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistrotiedotum von 30 november 2011 Kijk voor de voorwoorden op www opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. BOMENBUURT MIDDELBURG zeer tevreden zijn over het nieuwe veld. „Pa, 't is net echt gras", citeer de De Vries een van de drie tij dens zijn toespraak in het clubge bouw van Zeelandia. Hij wist ook te melden dat bij het terugplaat sen van een van de doelen er een foutje is gemaakt. „Het doel aan de kant van Serooskerke staat drie centimeter te veel naar rechts." Vermeule vertelde na afloop van de toespraken dat het eerste elftal afgelopen week op het nieuwe veld heeft gespeeld en dat ieder een tevreden was. Vertegenwoordi gers van andere voetbalverenigin gen lieten zich door hem bijpraten over het veld. Vooral het gebruik van kurk als vulmateriaal is vol gens hem ideaal. Bij veel andere velden wordt vermalen rubber van autobanden gebruikt. Dat le vert een hogere temperatuur op di rect boven het veld en een fikse vervuiling van de was. Volgens De Vries is deze oplossing ook milieu vriendelijker. De aanleg van het voetbalveld en de drie mini-oefen- velden kostte zo'n vijf ton. Het wordt in tien jaar afgeschreven. Vermeule verwacht echter dat er langer op gespeeld kan worden. door Carla van de Merbel De meest betrokken bewoners van de Bo menbuurt in de Mid delburgse wijk Griffi oen zijn verenigd in de Stichting Bomenbuurt Griffi oen. Deze wil het oorspronkelijke karakter van het oudste deel van de wijk, zoals bij de bouw in 1950 bedoeld door architect Arend Rot huizen, behouden en waar nodig terugbrengen. De stichting wordt daarbij gehol pen door de status gemeentelijk monument, die de Bomenbuurt sinds ruim anderhalf jaar heeft. De Middelburgse architect Johan de Koning stelde voor de aanvraag van die status in opdracht van de gemeente een beeldkwaliteitsplan op, dat nog eens verwoordt wat Rothuizen voor ogen had met de wijk. Eén van die uitgangspunten was het overgaan van de achtertui nen van de huizen in het openba re groen. Schuurtjes en schuttin gen pasten daar niet in. Maar het ging nog verder, vertelt Johan de Koning. „De mensen mochten in hun tuinen ook geen grote bomen planten. Zelfs de was mocht niet buiten worden opgehangen. In el ke bijkeuken was een speciaal droogrek geplaatst." Wie nu een wandeling door de wijk maakt, ziet dat de regels van Rothuizen veelvuldig overtreden worden. Bomen, schuttingen, ho ge heggen: ze zijn allemaal te vin den in de achtertuinen. Om hier een eind aan de maken, past ver huurder Woongoed een 'uitsterfbe- leid' toe: huidige bewoners hoe ven de illegale bouwsels en het groen niet weg te halen, pas als er een nieuwe huurder komt, wor den de tuinen weer gemaakt zoals ze in 1950 waren bedacht. Omdat het verloop in de Bomenbuurt erg klein is, zal het lang duren voordat de Stichting Bomenbuurt en De Koning tevreden zijn. Om niet achterover leunend op veranderingen te hoeven wachten, hebben de stichting en de archi tect een project opgezet om in ie der geval één verrommeling aan te pakken: de afdakjes. Veel bewo ners hebben aan de buitenzijde bij de 'achteringang', die bij de mees te huizen net als de voordeur aan de straatkant zit, een afdakje ge maakt op de ommuring. De wo ningen hebben geen schuurtjes en de buitenruimtes bij de achter deur, grenzend aan de bijkeuken, worden als zodanig gebruikt. Ieder een heeft zijn eigen afdakje aange bracht - van bijvoorbeeld golf plaat, plastic of begroeid met klim op - en dat is de ene keer beter ge slaagd dan de andere. Het geeft in ieder geval niet het uniforme beeld dat Rothuizen bedoeld had. De Koning heeft nu een af dakje ontworpen dat elke bewoner kan aanschaffen. Het is gemaakt van transparant po- lycarbonaat en staal. Het eerste dakje is sinds kort - als een proef- aangebracht bij de achterdeur van de woning van Jan Jacobs en Anne- mie de Smet aan de Kornoeljelaan 5; het tweede proefdakje komt ko mende week bij Berkenlaan 1. De stichting en De Koning hopen dat veel bewoners hun afdakje zul len verruilen voor het nieuwe uni forme dakje. Omdat de bewoners de dakjes zelf moeten betalen, wor den ze hiertoe niet gedwongen. Ook hierbij hanteert Woongoed het 'uitsterfbeleid'. De dakjes variëren in prijs, afhan kelijk van de grootte, van ongeveer 1000 tot 1800 euro. Wie nu een dakje aanschaft, krijgt flinke kor ting dankzij de ruim 20.000 euro subsidie die de Stichting Bomen buurt bij elkaar heeft gehaald voor het project. Dit bedrag wordt ver deeld over het aantal bewoners dat nu een nieuw dakje koopt. los van Hees van de stichting zegt te ho pen op zo'n dertig tot veertig be woners. „Dan ben ik tevreden, dan hebben we een slag gemaakt. En goed voorbeeld, doet goed vol gen." Boven de ommuurde achteringang Tijdens Open Monumenten dag, volgende week zater dag, geeft architect en Bo- menbuurtkenner Johan de Koning twee rondleidingen door de Bo menbuurt in Middelburg. Daarin vertelt hij over het ontstaan van de wijk en de ideeën die architect Arend Rothuizen had over de op zet en het ontwerp. door Yorben Weststrate KOUDEKERKE - De sportschool Health 8c Motion Walcheren is gis teren begonnen met een program ma om kinderen en jongeren met chronische pijn, vermoeidheid en obesitas te helpen. Het bedrijf zit alweer twee jaar in Koudekerke en initiatiefnemer Gert Dedel is erg blij met de kans die hij krijgt om zieke jongeren te helpen. Dedel legt uit wat ze pre cies gaan doen in het centrum. „Wij bieden verschillende pro gramma's en ondersteuning aan kinderen en jongeren." De verschil lende diensten die worden aange boden zijn kinderfysiotherapie, psychologie en diëtisme. „Wij richten ons op het gezonde gedrag van het kind, dus de activi teiten die ze graag willen doen", vertelt Dedel. „Wij proberen hun gedrag te veranderen. Ook bieden we ondersteuning en maken we duidelijk afspraken met de kinde ren en hun ouders. Verder werken we in een team van specialisten, maar dat wil niet zeggen dat elk kind alle programma's moet vol gen. Welk programma een kind gaat gebruiken moet bekeken wor den per kind." Met de start van het centrum hield Health 8c Motion gisteren een minisymposium met gastspre kers uit het hele land. Vier specia listen kwamen vertellen over hun vakgebied. Dedel is ook erg content met de lo catie. „Het is een mooie plek tus sen Vlissingen en Middelburg, het is goed bereikbaar. We hebben een prachtig centrum en alle facili teiten zijn aanwezig om de kinde ren en jongeren te helpen." Het centrum is bedoeld voor kin deren en jongeren van alle leeftij den en is te vinden in Kouderke aan de Duinstraat 4. Aanmelden kan via de website www.health-motion.nl/walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26