meningen 17 brieven Cor de Jonge zaterdag 3 september 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Parkeren Middelburg Afgelopen donderdagavond met Belgische vrienden gezellig een hapje eten in het centrum van Mid delburg. De auto geparkeerd aan de Bachtensteene. Het was koopa vond, dus ik wist dat er tot 21.00 uur betaald moest worden. Wie schetst mijn verbazing. Ook deze betaalautomaat gaat maar tot maxi maal 1 uur parkeren. We hebben drie keer de maaltijd moeten on derbreken om de parkeerautomaat te gaan bijvullen. Wat een ontmoe digingsbeleid voor de horeca! Iris Ridderikhoff Moerland 5, Middelburg Integere bestuurders De burgemeester van Schiedam (WD) blijkt een schrikbewind te hebben gevoerd, waarbij zij die ruimte kreeg van de wethouders van de andere politieke partijen! De waarnemende burgemeester (Joan Leemhuis PvdA), een regent pur sang, is destijds moeten aftre den als CvdK van Zuid-Holland omdat zij blindelings stukken te kende van een ambtenaar die de ruimte kreeg op eigen houtje te. speculeren met provinciegeld. Inte griteit is geen kwestie van politieke kleur. Waarom toch die kloof tus sen burger en bestuurders?! Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Bootrace 2 Op de Westerschelde wordt een ra ce georganiseerd voor snelle rub berboten. Dat kan er nog wel bij! Wij fietsen graag langs het voor land bij Nummer Een. Een stukje voorbij Breskens moet je eigenlijk aan de landkant gaan fietsen en bij het gemaal van Nummer Een mag je weer aan de zeekant. Wij en ve le anderen doen dat niet. Wij vin den dat wij op de fiets de vogels niet verstoren. De vele motorboten en jetski's doen dat wel en daar wordt niet tegen opgetreden. Op een mooie zondagmiddag hebben wij eens 32 plezierboten geteld die lagen aangemeerd op, of aan de Hooge Platen. Op de Hooge Platen stonden windschermen en para sols! In de discussie over ontpolde- ring, gaat het toch over natuur waarden herstel? Hoort daar een ra ce met die lawaaimonsters bij? De zeehondjes vinden van niet, maar die kunnen het niet zeggen. Die kunnen alleen maar verdwijnen. Gelijk hebben ze. Bart Emmy Versluys Slijkstraat 8, Groede Bootrace 3 Twee enthousiaste Terneuzenaren willen hun nek uitsteken om een evenement te organiseren, de Zeeuwse Rib Rally. Goed voor Zee- land-promotie zou je zeggen: Het genereert media-aandacht, enthou siast publiek, zakelijke contacten, noem maar op. En dat door ge bruik te maken van de elementen die onze provincie zo bijzonder maken; zee en ruimte. Maar wat schetst mijn verbazing, vanuit di verse kanten komt er reactie, ook iiwriir' iiï.isiëgasaabs ui—m eui ,n„ j,i ii nwiiiimibiiwvi^ii>iiiaagaasag^aab8bmema»i«iiimwrn' ssawwi de 'experts' hebben snel hun me ning, op basis van summiere infor matie, klaar: niet laten doorgaan want de zeehonden gaan er dood van'. Zonder verder concrete bewij zen aan te dragen voor deze bewe ring, zich enigszins te verdiepen in achtergronden, of contact op te ne men met de organisatie voor een toelichting is het oordeel al weer geveld. Zoals zo vaak wordt er weer een leuk initiatief bij voor baat gebrandmerkt, omdat er wordt geschermd met overlast bij een diersoort met een hoog aai- baarheidsgehalte. Etien de Kam Brouwerijstraat 14, Koudekerke Reclame 2 De gemeentelijke monumenten commissie maakt zich druk over re clame op een gevel op de Markt in Middelburg? Laat me niet lachen. Kom mensen, ga ergens anders dom zitten doen. Architectonisch waardevol is ook de Abdij van Mid delburg en ga even kijken naar de ingang van het Zeeuws Museum. Of bij het Zeeuws Archief, architec tonische verkrachting heet zoiets. Het St Joris op de Balans moest exact worden nagebouwd vanwege de archtectonische waarde. Prima, maar dan moet je er niet zo'n spuuglelijke fontein voor plaatsen. De ontwerpers van al deze wange drochten slaan de plank volledig mis, maar nog gekker zijn de men sen die het hebben goed gekeurd. Architectonische waarden? Laat me niet lachen!!! Marcel Vis Prinsenlaan 61, Middelburg Wings to victory In de krant staat een artikel over de week van Wings To Victory. Er wordt een uitspraak van wet houder Johan Aalbers geciteerd. Hij trekt een vergelijking met het vliegveld Lelystad en stelt dat vlieg veld Lelystad een grotere naamsbe kendheid heeft dan Midden-Zee- land, terwijl Midden-Zeeland gro ter is. De heer Aalbers slaat hier de plank mis! Het vliegveld Lelystad heeft meer vliegtuigindustrie; heeft meer vliegbewegingen; heeft verharde start- en rolbanen; heeft het Nationaal Luchtvaartmuseum; heeft meer professionele vliegscho- len, zo kan je nog even doorgaan. Bovendien moet vliegveld Midden- Zeeland z'n eigen broek ophouden en dat is voor vliegveld Lelystad wel even anders. H. Volkers Culdenroedestraat 5, Heinkenszand Zeeuwse Kazerne Het Ministerie van Defensie spreekt met het Zeeuwse provincie bestuur over de komst van een nieuwe kazerne naar Zeeland (krant 29/8). Middelburg als ex-gar nizoensstad heeft de bouwplaats en de fundering al geruime tijd ge reed liggen. Een nieuwe kazerne lost alle 'putproblemen' op. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Dierenleed Circus Renz is te gast in Middel burg waar het optredens verzorgt met paarden, kamelen en olifan ten. Het lijkt allemaal zo leuk en mooi. Het is echter een hele hoop dierenleed. Mensen die het weten boycotten zulke circussen. In juli 2006 is er een uitzending geweest op RTV Noord Holland over dit cir cus en wat het de dieren aandoet. De olifanten worden mishandeld. Met haak aan de slurf om het dier te sturen of de olifant op tempo mee te sleuren. Ze krijgen zelfs klappen met zweep en stok. Wat mij betreft genoeg grond om vanuit de gemeente dit circus te weren. Er is een hoop vermaak zonder dieren als alternatief Dominique du Fossé Hartogsweg 14, Scherpenlsse Klapperende zeilen Een bewoner op de markt in Veere heeft nooit de bedoeling gehad de Markt om zeep te helpen: Ja hij had een probleem met de gemeen te en niet met de Historische Markt. Het bestuur van de Histori sche Markt distantieert zich dan ook van het krantenartikel jegens de bewoner, dat onlangs in de krant stond. Er was bezwaar tegen het verlenen van een vergunning voor de duur van 5 jaar. Omdat zijn bezwaar een dag te laat bin nen kwam, werd het zonder slag of stoot niet ontvankelijk ver klaard. Als de gemeente de letter van de wet hanteert dan eist hij dat de gemeente dat ook doet ten aanzien van algemene handhaving. Inmiddels heeft er een gesprek tus sen beide partijen plaatsgevonden en is het bezwaar ingetrokken. Dit najaar wordt met bewoners en on dernemers overlegd over de geschil punten. Bestuur HMV, Leo Sinke Veerseweg 40, Veere. Streekdrachten Met belangstelling heb ik gelezen in de (krant, 29-8): - Streekdrach ten bijeen in Land van Cadzand. Ofschoon er niet veel mensen meer zijn die op d'r boers zijn, dan is het 'prijzenswaardig' dat er nog verenigingen zijn die Zeeuwse streekdrachten hebben en lijfelijk met allure hun dracht op speciale dagen aan het publiek tonen. Ver geet niet dat vele geslachten tal van sporen hebben nagelaten. Dat is uniek en volstrekt niet te imiteren. Hierbij geldt, opkomen voor de Zeeuwse cultuur en het eigene, dat moet men bewaren voor het nage slacht. Eén enorme oppepper zou het zijn dat iedereen wat meer inte resse in de Zeeuwse culturele ach tergronden zou hebben. Daarbij is een genoeglijke aanrader om nog maar eens goéd in de geschiedenis boeken te neuzen. Hierdoor krijgt het geheel nog meer luister! Daar naast is het mooi deel uit te maken van de Zeeuwse geschiedenis. Luc- tor et Emergo. Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Bezuinigingen De politieke leiders van Europa wil len de crisis te lijf gaan met bespa ringen op het budget. Maar vol gens het IMF is dat een slecht me dicijn. Een recente studie toonde namelijk aan dat in landen waar men het budget met r procent van het BNP verlaagt, de economische groei met 2/3 procent vermindert en de werkloosheid met 1/3 pro cent toeneemt. L. Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Snelwegschutter. In de krant van 1 september wordt er vanuit gegaan, dat de schutter lid is van een schietvereniging. Ik ben al meer dan dertig jaar lid van een schietvereniging. En deze clubs schieten op stilstaande schij ven! Het zijn de jagers die op bewe gende zaken schieten. M. van Dam 1 e Deltaweg 1Kats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17