tv-middelen geoorloofd Alle De publieke omroep viert feest Net als de commerciëler! stomen ook de publieke omroepen vanaf dit weekeinde het nieuwe tv-seizoen in. Alle middelen om te overleven, worden in de strijd gegooid: van infodiva Eva Jinek tot hersenoperatie op primetime. Een lijst met aan- en afraders, door Monique Brandt Reizen Drama kijktip Amusement Informatie en Cultuur Feest! In de serie Mixed up, met onder anderen Waldemar Torenstra, Georgina Verbaan en Anneke Blok, probeert een man zich te handhaven op de redactie van een vrouwenblad. Programmamakers van de publie- ken reizen zich suf van 'onze belas tingcenten'. Dat Derk Bolt voor Spoorloos ter lediging van adoptie leed weer de uithoeken van de we reld bezoekt, daar kunnen we nog inkomen. Maar waarom moet Hei- la van der Wijst in een tijd van streng bezuinigen voor De wande ling opeens naar een Japanse pel grimsroute op het eiland Shihoku en reist de kudde Tros-Volendam- mers weer vele De zomer voorbij-af leveringen door Spanje en Portu gal? En is het echt nodig dat Paul Rosenmöller het Ikon-budget op soupeert aan reizen door de VS en allerhande Europese landen? Ook Powned-mannen Dominique Weesie en Rutger Castricum ne men het ervan voordat ze, zoals ze al aankondigden, over een paar jaar commercieel gaan. Zij spende ren de publieke euro's in Spanje, waar ze vanaf 9 september in Hou se Ibiza BN'ers te woord staan. Eén gast is zeker: Robert Minderhout, beter bekend als Jokertje van Oh Oh Cherso. Zet 'm onder een nep- palmboom in de studio, dat scheelt vast een slok op een borrel. Al hebben commerciële zenders steeds meer ruimte voor eigen dra ma, de liefhebber moet het nog steeds vooral hebben van de 'pu- blieken'. De aftrap neemt zanger zaterdag, 23.10 uur Jim Bakkum morgen. Hij is weer even een broekie, in de kersverse politieserie Seinpost Den Haag Donderdag (8 september) volgt Overspel, een spannende psycholo gische thriller over een onmogelij ke liefde, met een grote rol voor Kees Prins. In november draven Waldemar Torenstra, Marcel Mus ters en Peter Blok op in Lijn 32: tien ogenschijnlijk willekeurige passagiers stappen bij toeval in de zelfde bus, met noodlottige gevol gen. De serie Mixed up (half no vember) toont hoe een man zich handhaaft op de redactie van het maandblad ZIJ, met weer Walde mar Torenstra, Georgina Verbaan en Anneke Blok. Ook kijken we la ter dit jaar uit naar een reeks over Beatrix, de serie Dokter Deen en, in december Eileen, over een meis je dat zich bij de Farc-rebellen in Colombia wil voegen. Veelbelo vend in dit genre is De jong speelt met actrices, waarin Wilfried de Jong nu eens geen sporters, maar Nederlandse actrices uithoort over het vak en hen uitdaagt tot spelen. Het amusementsaanbod wordt vanaf 2013 fiks gesnoeid. Dit jaar hebben we dan toch nog mooi Fort Boyard, waarmee de Avro vanaf maandag (5 september) een nog altijd aansprekend format uit de mottenballen trekt. Een oud fort in zee, rondhuppelende dwergen, sleutels, BN'ers en lastige opdrachten: dé ingrediënten van dit door Art Rooijakkers en Ge rard Ekdom gepresenteerde pro gramma. Vanaf half oktober bepaalt Paul de Leeuw weer de zaterdagavond. In Paull mag hij met wat cabaretiers ouderwets uit zijn dak gaan. Caba retiers maken sowieso de dienst uit op de buis. In Tatataal maakt Erik van Muiswinkel - volgens de NTR - scherpzinnig taaltheater. Art Roojakkers moet waken voor overexposure bij zijn nieuwe werk gever, hij doet naast Fort Boyard ook Cash op zolder en is vanaf 25 september te zien met Mag ik u kussen, een humoristische dating- show waarin drie comedians trach ten een bekende Nederlandse vrouw met romantiek, poëzie, intelligentie en humor te verlei den. In Geen probleem spelen Theo Maassen, Wim Helsen en Stefaan van Brabandt drie overgevoelige boezemvrienden, die wekelijks sa menkomen op een eigenzinnig soort suicide watch. Met De week van Weijers maakt de cabaretier Guido Weijers vanaf december hu moristische terugblikken op het nieuws van de voorbije week. De kerntaken van de publieke om roep bij uitstek: informatie en cul tuur. Naast al dan niet verbleekte oudgedienden als DWDD, Knevel Van de Brink en Pauw Witte- man ruilde WNL Alex de Vries in voor infodiva Eva Jinek. Zij mag het vernieuwde Ochtendspits on der de nieuwe naam Vandaag de dag presenteren, evenals de och tendtalkshow Eva op zondag. Clairy Polak gaat mediaprogram- ma De waan van de dag maken. Nieuw zijn De vijfde dag, een EO- actualiteitenprogramma, wisse lend gepresenteerd door Andries Knevel en Tijs van den Brink. Ook vers is Gesprek op 2, een wekelijks interviewprogramma met Chris Kijne, Daphne Bunskoek en Paul Rosenmöller. In het oog springt het geschiedenisproject De slaver nij (NTR), waarvan ook een junior editie komt. Gek genoeg lopen we nog niet warm voor Staatsgeheim Nederland, wervend aangekondigd als 'een op diepgang gerichte, transmediale onderzoeksjournalis tieke rubriek, die onderzoekt hoe de humanistische waarden in de actualiteit onder spanning staan.' Een hersenoperatie live op tv, zo als Max die op 26 oktober heeft ge pland op primetime... Brrr. Net als feestelijke gala's op de publieke omroep. Knullige polderglamour is te kleurloos, te slaapverwekkend voor weergave op de buis. Met angst en beven zien we tegemoet: Het Gouden Kalverengala op 30 sep tember, het Televiziergala op 21 ok tober en op 12 december het NOCNSF Sportgala. tw Reageren? media@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 141