van 'Cherso is reizen H reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 3 september 2011 men. Loutró lijkt slechts twee kleu ren te kennen: spierwit en Grieks blauw. Op het terras van Hotel Porto Lou- tro, op de eerste verdieping met uitzicht over de hele baai, komen de gasten aan het einde van de middag bijeen voor een aperitief De meesten zijn, net als eigenares se Alison, Britten van het be schaafde soort. Allemaal zijn ze eerder in Loutró geweest, mijn buurvrouw zelfs dertig jaar geleden al. Terwijl ze van haar gin-tonic nipt, ver telt ze dat het hier altijd genieten is en dat het gelukkig nooit veran dert. Dat laatste is voor een deel aan Alison te danken, die met suc ces protesteerde tegen de aanleg van een weg naar het dorp, waar door het unieke karakter verloren zou gaan. Tijdens de borrel vertelt Alison smakelijk over het reilen en zeilen in het dorp. Ook in Loutró hebben ze het niet op topless. Duitse vrouwen oben ohne worden niet alleen niet bediend, maar de oude, lokale vrouwtjes geven ze in het Grieks duidelijk te verstaan wat ze ervan denken. Hotel Porto Loutro is een prima- GRIEKENLAND Paleochora Chania Middellandse Zee - Heraklion «üit i 'Ti'in'iiii' ÊSBBB --'f tr KRETA Loutró uitvalsbasis om een deel te wande len van het langeafstandsnetwerk E4. Op Kreta loopt dat pad over de volle breedte van het eiland, een indrukwekkende route van 320 kilometer. Over het algemeen is de route goed te volgen, maar dorpelingen hebben soms de ver velende gewoonte de markeringen aan gort te schieten of om de bor den te stelen. Een geheel andere overnachting volgt de volgende dag, als we ons om 14.30 uur aan de poort van het Agia Triada klooster melden, op een schiereiland ten noorden van 30 km Chania. De overste heeft per e-mail mijn kamer bevestigd en als ik hem ontmoet, gaat zijn mo biele telefoon af. Met kerkklokken als ringtone, haalt hij het laatste model iPhone uit zijn zwarte pij. De monniken zijn met hun tijd meegegaan. Het klooster stamt uit 1631 en afge zien van het nabij gelegen vlieg veld van Chania is hier niets an ders dan velden vol druivenranken en olijfbomen, de bron van inkom sten waarmee de broeders onder meer de hoge onderhoudskosten van het klooster betalen. De kust rond Kreta's hoofdstad He raklion zal zeker geen schoon heidsprijs winnen. Ten oosten ligt het in Nederland door de reality- soap Oh, oh, Cherso inmiddels be ruchte Chersonissos. Maar ook ten westen, waar Heraklion via een Amerikaans ogend indus trieterrein overgaat in Amma- doura, bevindt zich een aan eenschakeling van treurigstem- mende resorts tot het einde van het dorp in zicht komt met de 7 meter hoge, rood en wit ge schilderde schoorstenen van de elektriciteitscentrale. De meeste re sorts zijn all-in. Alle gasten dragen permanent een armbandje zodat het personeel weet dat deze gasten de hele dag van hun natje en droogje voorzien kunnen worden. Voor wie dat een ideale vakantie vindt, is de keuze groot. Er zijn zo veel resorts dat ze elkaar in deze voor Griekenland moeilijke econo mische tijden met zeer scherpe aanbiedingen de markt proberen uit te prijzen. Maar wil je Kreta op zijn mooist zien, dan doe je er goed aan de kustlijn rond Herak lion te vermijden. De heel wat mooiere alternatieven zijn talrijk. Grote foto: Vanaf zee zie je de spectaculaire ligging van Loutró. foto Joost Brantjes Kleine foto rechtsboven: Chania, met de Venetiaanse haven, geldt als Kreta's mooi ste stad. foto Doris Antony Kleine foto rechtsonder: Stille stranden bewijzen dat op Paleochora geen massatoeris me heerst. foto Apeto Kreta ligt op ruim drie uur vliegen van Amsterdam. In de zomer vliegt Transavia op zo wel het westelijke Chania als het meer naar het oosten gele gen Heraklion. Info en boekin gen op www.transavia.com. Zie voor accommodaties: www.neapolis-apartments.gr, www.hotelportoloutro.com, www.agiatriada-chania.gr, of www.apollonia.gr. Meer info over Kreta op www.gnto.nl. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl cflrLvtLftirks] Maak er een heerlijke nazomer van en ga naar Landal GreenParks. Kom tot rust tijdens een boswandeling of ga heerlijk voor uw bungalow zitten in het late zonnetje. Ook de kinderen kunnen zich prima vermaken met de vele faciliteiten op het park. Interesse? Reserveer direct op landal.nl/nazomeraanbod Of bel 0900-8842 (€0.20p. min.) Laildcll De beschikbaarheid van bungalows voor deze aanbieding Is beperkt en geldig in een penode van 2 september tot 28 oktober 2011 (niet voor aankomsten en verblijven In de week van 14 tot 21 oktober 2011). U ontvangt maximaal 150,- korting op een weekverblijf en/of 75.- korting op een weekend- of midweekverblijf. Kijk voor de volledige actievoorwaarden (ind, deelnemende parken en type accom modaties) op landal nl/nazomeraanbod. Druk- en zetfouten voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 123