premières en muziek Slotfilm: One Day Wat is de moeite van het bewaren waard? Toast van S.J. Clarkson, Noma at boiling point van Christian Vorting en El camino del vino van Nicolas Carreras. PROGRAMMA FILM FOOD Zondag 11 september Food: Moluks eten door Edwin Matitaputty van Sera's Sate (18.30 uur) Maandag 12 september Film: El camino del vino (16.30 uur), El Bulli, cooking in progress (16.30 en 21.00 uur) Food: Gerechten geïnspireerd door El Bulli, door Edwin Vinke van De Kromme Watergang (18.30-20.30 uur) Dinsdag 13 september Film: 18 comidas (16.30/21.00 uur) Food: Tapas en paella door Restaurant Soif en Culi Consult (18.00 uur) Woensdag 14 september Film: Les emotifs anonymes (16.30 en 20.30 uur) Food: Vlaamse keuken, door Etienne Minnaert en Joni Overweel (18.00 uur) Donderdag 15 september Film: Toast (16.30 en 21.00 uur) Food: Italian food geïnspireerd door topkok Nigel Slater, door Etienne Minnae rt en Joni Overweel (18.00 uur) Vrijdag 16 september Film: Smakelijk eten (15.00 uur), Noma at Boiling Point (17.00 uur) Food: Award Ceremony Diner door De Gespleten Arent (20.30 uur) Zondag 18 september Film: El camino del vino (13.30 uur) Food: Wijnproeverij met De Loods en 't Hof Welgelegen (16.00 uur). Vanaf 15 oktober viert het Zeeuws Museum zijn 50-ja- rig bestaan. Vooruitlopend daarop lanceert het tijdens Film by the Sea het bijzondere filmproject Eilanden. Al le Zeeuwen worden uitgenodigd daaraan een bijdrage te leveren. Centraal staat de vraag: wat vind jij belang rijk om te bewaren? Het is de bedoeling die vraag in de vorm van een kort film pje te beantwoorden. „De achterliggende ge dachte is dat wij als mu seum het erfgoed van Zeeland beheren", zegt curator Ivo van Werkho ven. „Onze taak is om dat te verzamelen en te bewa ren. We vertrekken bijna altijd vanuit onze bijzon dere collectie, maar die is ook beperkt. Het erfgoed van de toekomst wordt nü gemaakt, door jou en mij." Door een filmpje in te sturen kan iedereen zelf aange ven wat de moeite van het bewaren waard is. Dat kan tot komend voorjaar. Daarna gaan enkele 'aanspreken de namen' uit de filmwereld - wie dat zijn wordt pas later bekend - met het verzamelde materiaal aan de slag. „Dat kan bijvoorbeeld een documentaire worden, of een videoclip, of een fictiefilm." Het moet in elk ge val vier producties opleveren, die volgend jaar tijdens Film by the Sea in première gaan. Het succes van Eilanden staat of valt met de medewer king van de Zeeuwen. „We hebben geprobeerd het zo laagdrempelig mogelijk te houden, maar we realiseren ons dat het best een moeilijke vraag is. Het vereist nog al wat. Daarom gaan we ook mensen persoonlijk bena deren en proberen ze te verleiden vooral ook groot te denken." Om mensen te inspireren is een trailer gemaakt die tij dens het festi val te zien zal zijn, evenals een aantal tea sers. Inspiratiebron voor Eilanden was het we reldwijde You- Tube-project Life in a day, waarin ieder een werd opge roepen het le ven op 24 juli 2010 op film vast te leggen. Uiteindelijk werd 4500 uur aan filmmate riaal via YouTube aangedragen. Aan de hand daarvan werd een film van ruim anderhalf uur gemaakt. Deze beleeft maandag 12 september (21.00 uur, zaal 1), bij de lancering van Eilanden, zijn Nederlandse première tij dens Film by the Sea. Meer informatie over 'Eilanden' is vanaf 12 septem ber te vinden op www.eilanden.net Life in a deze film zijn aanwezig bij de discussie met Fteek de jonge. 's Avonds volgt de traditionele Meezingavond met veel Bekende Neder landers en Molukse mzikanten, begeleid door Grand Pa Nick Sessie Band 8c Friends. Onder anderen Rudy de Queljoe, Julia Lo'ko, Freek de Jonge, Nouchka van Brakel, Henk Temmink, Marjon Bloem en Chiem van Houweninge worden verwacht. Iedereen kan meezingen; de teksten worden geprojecteerd. Als voorprogramma is er een optreden van de filmband The Directors met onder anderen Dick Maas, Monique Kle- mann (Lois Lane), Ate de Jong, Esmé Lammers, George Schouten en Maja van den Broecke. Zij brengen hits uit de jaren zestig en zeventig. Programma woensdag 14 september 16.30 uur: vertoning film De Punt (zaal 4) 19.00 uur: première Maju Terus (zaal 3) 20.45 uur: discussie o.l.v. Freek de Jonge (zaal 3) 21.35 uur: première Blauwe oesters (zaal 3) 22.00 uur: optreden The Directors 23.00 uur: Meezingavond De officiële slotfilm van het festival, op zaterdagavond 17 september, is de Nederlandse première van One day van de Deense regisseur Lone Scherfig. Zij is vooral be kend van Italian for beginners (2000) en meer recent van An education (2009), dat genomineerd werd voor drie Oscars. One day is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van David Nicholls. Het verhaal gaat over de relatie tussen de tegenpolen Emma Morley (Anne Hathaway) en Dex ter Mayhew (]im Sturgess), die in 1988 op de avond na hun afstuderen samen in bed belanden. Nadien spre ken ze elk jaar op dezelfde dag -15 juli - af om te kijken hoe het de ander vergaat. Met de slotfilm is het festival nog niet helemaal afgelo pen. De dag erna, zondag 18 september, worden veel films uit het programma nogmaals vertoond. Slotfilm, za. 17/09 21.00 uur zaal 1-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 113