||0 Stip geeft het b ijna weg... 81 buitenland Luchtbrug nodig na overlast water VS Bekentenis na aanslag op VS-militairen Halfnaakt tomaten gooien Straf voor jongste Britse relschopper Vlaamse afkeer van Franse taal groeit Australisch hof tegen migrantenruil Zelfmoordaanslag in Tsjetsjenië eist levens Smokkelaars gepakt na motorpech donderdag 1 september 2011 FRANKFURT NEW YORK - Vier dagen nadat or kaan Irene over de oostkust van de Verenigde Staten is getrokken, zor gen overstromingen voor grote problemen. Vooral de staten Vermont, New Jersey en New York zijn zwaar ge troffen door overstromingen. In New Jersey moesten 1700 mensen worden geëvacueerd nadat de ri vier Passaic buiten zijn oevers was getreden. De rivier stond sinds 1903 niet meer zo hoog. „Voordat Irene ons trof, stond de Passaic al hoog door de frequente regenval deze zomer", aldus Whee ler Antabanez uit New Jersey te gen nieuwszender CNN. „Maar toen de orkaan overtrok en al die regen op het noorden van Jersey dumpte, begon de rivier te razen." Noordelijker in de bergachtige staat Vermont waren tot gisteren dertien plaatsen volledig van de buitenwereld afgesloten. De men sen moesten met helikopters van water en voedsel worden voor zien. Inmiddels zijn op een na alle dorpen weer bereikbaar via de grond. Veel wegen zijn moeilijk be gaanbaar en alleen open voor de hulpdiensten. Duizenden mensen zijn gestrand, terwijl ruim twee miljoen mensen nog steeds zonder stroom zitten. Door Irene en de nasleep ervan zijn bijna vijftig mensen om het le ven gekomen. President Obama verklaarde giste ren de staten North-Carolina en New York tot rampgebied waar door ze in aanmerking komen voor geld van de federale over heid. De totale schade komt moge lijk uit boven de 10 miljard dollar (6,9 miljard euro), wordt geschat. BUNOL - Een deelnemer aan het Tomatina-festijn in het Spaanse Bunol ligt in een bad van tomaten. Ongeveer 40.000 veelal halfnaakte mensen met een borrel op be kogelden elkaar gisteren met de rode vruchten. Het stadje werd daardoor ondergedompeld in een enorme hoeveelheid tomatensalsa. Deelnemers moesten de vruchten eerst pletten voordat ze ingezet mochten wor den. Verder raadde de organisatie aan badschoenen, oude kleding en een duikbril te dragen. Het was dit jaar het 66ste Tomatina-festijn. foto Alberto Saiz/AP LONDEN Een 11-jarige Britse jongen, die als jongste verdachte was aangeklaagd wegens de rellen in Groot-Brittan- nië, is gisteren ondertoezichtstel ling geplaatst voor achttien maan den. Hij had toegegeven dat hij be trokken was bij het plunderen van een Londens warenhuis. Hij stal een vuilnisbak. Dat meldden Britse media. In totaal zijn 1.221 mensen aangeklaagd vanwege de rellen. BRUSSEL De afkeer van de Franse taal groeit in delen van Nederlandstalig Bel gië. Een belangrijke oorzaak is de politieke spanning tussen Vlamin gen en Franstaligen in het verdeel de land. Vooral in de provincie West-Vlaanderen hebben leerkrach ten Frans steeds meer moeite om leerlingen warm te maken voor het vak, meldde de krant De Morgen gisteren. CANBERRA Asielzoekers in Australië mogen niet naar Maleisië worden ge stuurd in ruil voor erkende vluchte lingen. Dat heeft het Australische hooggerechtshof gisteren bepaald. Australië heeft te maken met een grote toestroom van asielzoekers. Vorig jaar bereikten meer dan 6.200 mensen Australië per boot. Met de overeenkomst wilde de re gering asielzoekers ontmoedigen. GROZNY Een zelfmoordaanslag heeft dins dag in de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny het leven gekost aan negen mensen. Dat heeft de politie van de Russische deelrepubliek bekend gemaakt. Drie aanslagplegers blie zen zichzelf op. De meeste doden zijn politieagenten. Zeker 21 men sen raakten gewond. In Tsjetsjenië strijden islamitische opstandelin gen voor een onafhankelijke staat. MADRID Drie drugssmokkelaars en hun handlangers zijn gearresteerd in Spanje nadat ze de kustwacht had den gebeld toen de opblaasboot waarmee ze drugs vervoerden mo torpech had gekregen. Dat bericht ten Spaanse media. De drie waren onderweg vanuit Marokko met een ton hasj aan boord toen de motor uitviel op enkele tientallen kilome ters uit de kust van Cartagena. De 21-jarige man die een half jaar geleden twee Amerikaanse militai ren doodschoot op het vliegveld van het Duitse Frankfurt, heeft gis teren een bekentenis afgelegd. Het gaat om de eerste islamitische ter reuraanslag in Duitsland. De Ko- sovaarse Duitser Arid Uka had zich volgens het Openbaar Ministerie la ten ophitsen door jihadistische pro paganda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8