6 luit donderdag 1 september 2011 Of het nu pesto is of cantucci; alles komt van kleine boertjes. De afhaalmaaltijden, die ook in menuvorm verkrijgbaar zijn. DONDERDAG 1 SEPTEMBER bij de deelnemers, VW's, campings en Touristshop. Ellen Albach (ealbach@zeelandnet.nl, 0118-583453) verstrekt meer informatie. Oostkapelle, 10.00-17.30 uur Oostkapelle Strandjutten. De activiteit is bedoeld voor alle leeftijden. De kosten zijn 3,50 euro per persoon. Terra Maris, 10.30 tot 12.30 uur. Vooraf aanmelden via reserveringen@terramaris.nl of via 0118-582620. Vlissingen Zeiltocht met Tall Ship Astrid. Deelna men volwassenen 25 euro; jeugd t/m 12 jaar 15 euro; kinderen t/m 3 jaar gratis. Aanlegsteiger Piet Heinkade, 14.00 uur VRIJDAG 2 SEPTEMBER Oostkapelle Op veertien locaties tonen 31 deelne mers kunst (keramiek, schilderijen, poë zie, beelden, sieraden, bonsai, kaartknip- kunst en meer) tijdens de vijfde Kunstrou te Oostkapelle. Folders zijn verkrijgbaar Oost-Souburg Folklorefestival Walcheren met folklo ristische dans- en muziekgroepen .uit bin nen- en buitenland. Toegang gratis. Karolingenburcht, 19.00 uur Zierikzee Open huis bij kinderkoor De Sjofar in christelijk gereformeerde kerk Zevengetij- straat. Vanaf 16.00 uur ZATERDAG 3 SEPTEMBER Gapinge Braderie met 35 kramen en sjezenrij- den. In en om Schotsehoek. Start om 10.00 uur tot ongeveer 17.00 uur Kapelle Wandelen door de fruitboomgaard. An nie M.C.Schmidtsingel 1, start om 13.30 uur Kruiningen Braderie. Centrum van Kruiningen, van 10.00 tot 17.00 uur Oostkapelle Op veertien locaties tonen 31 deelne mers kunst (keramiek, schilderijen, poë zie, beelden, sieraden, bonsai, kaartknip- kunst en meer) tijdens de vijfde Kunstrou te Oostkapelle. Meer informatie: zie vrijdag. Oostkapelle, 10.00-17.30 uur Oost-Souburg Wedstrijd ringrijden. Gratis toegang. Oranjeplein, 08.00 uur Karolingenmarkt. Gratis toegang, cen trum van Oost-Souburg, 9.00 uur Folklorefestival Walcheren met folklo ristische dans- en muziekgroepen uit bin nen- en buitenland. Toegang gratis. Karo lingenburcht, 10.00 uur Sint Maartensdijk Nazomertocht van wandelsportvereni ging Oosterscheldestappers Start- en finishlocatie: het nieuwe Sport en Gemeenschapscentrum Haestinge. Lange afstanden beginnen om 7.30 uur, kortere afstanden om 8.30 uur Vlissingen Open dag Volkstuinvereniging Levens lust. Vlissingsestraat 27, tegenover Intra- tuin, 10.00 uur Walcheren Regionale Molendag bij twintig molens over heel Walcheren, voor locaties zie www.zeeuwsemolens.nl, 10.00-16.00 uur Zierikzee Zomerexpositie beeldhouwer Peter Hendriks. Atelier Galerie Maud Meijer, 12.00 tot 17.00 kinderactiviteiten, workshops dierteke- nen en er zijn tattoo artists. Berkenhof s Tropical Zoo, 10.00 tot 17.00 uur Ritthem Open Tuindagen. Bezoek de kleurrijke bloementuin gelegen achter en rond een Zeeuwse woonboerderij. Entree 4 euro. Rammekenshof, Rammekensweg 11 10.00 uur Vlissingen Kanaalrace. Zwemwedstrijden over di verse afstanden, voormalige PZEM stei ger, 11.00 uur Zierikzee Zomerexpositie beeldhouwer Peter Hendriks. Atelier Galerie Maud Meijer, 12.00 tot 17.00 WOENSDAG 7 SEPTEMBER Ritthem Open Tuindagen. Bezoek de bloemen tuin gelegen achter en om Zeeuwse woonboerderij. Entree 4 euro. Ramme kenshof, Rammekensweg 11, 10.00 uur ZONDAG 4 SEPTEMBER Kwadendamme Body art for nature evenement. Activi teiten zoals bodypaint, bellypaint, grime, Vlissingen Recreatietocht. Wandeltocht van 5 of 10 kilometer in en rond Vlissingen. Deel name 1,20 euro. Start Welzijnscentrum, Adriaen Coortelaan 1, 09.00 uur door Wendy van den Hurk Ferme handdrukken kreeg Silvan Claassens, verge zeld van een bijna mede lijdend 'sterkte', toen hij zijn delicatessenzaakje opende in Vlissingen. Daar had je er weer een die het wilde probe ren in Walstraat-Zuid. Maar een jaar later zit Da Silvano er nog. Sterker nog: morgen opent hij er nog een winkel bij. De trai teur loopt als een tierelier. Eigenlijk moet je eerst even lekker rondneuzen, zodra je over de drempel bent gestapt. In de hippe houten kratten, die als stellagekas- ten tegen de muur zijn gezet, staan wel even andere pestootjes dan die van de Xenos. De antipasti lokken alle ogen naar de vitrine, de kazen houden die vast, en dan die broden... watertanden! „Op zondag staan ze er om twaalf uur voor in de rij", vertelt Silvan Claassens. De broden, van panini tot zuurde sem en van olijvenbrood tot ge woon lekker wit, zijn zo populair dat de winkel eigenlijk al ver bouwd moet worden. En dat idee stond Silvan na pas één jaar niet aan, dus hij heeft het voormalige sigarettenwinkeltje aan de over kant erbij genomen. Een prachtig opgeknapt pandje is het. Morgen gaat het open. Klanten komen er midden in de bakkerij te staan, tussen de oven en brocante broodmanden, en kunnen er kiezen uit een uitge breid assortiment. Er zijn zelfs croissants, chocoladebroodjes en luxe gebakjes. Voor in de zaak ko men twee taps met pure, biologi sche olijfolies; één milde en één krachtige. Achterin is ruimte om workshops Italiaans koken te volgen, de tuin erachter vraagt om tafeltjes waar kan worden geproefd. Het bakken ligt Silvan wel. Hij be gon zijn latere "carrière in de hore ca, bij onder meer Herman den Blijker, immers op de bakkers- school. En onlangs heeft hij nog een week meegedraaid met een vriend die een bakkerij heeft in Pa rijs. De lessen over het traditionele bakken neemt hij mee naar Vlissin gen. En hopelijk ook zijn partner Jason wat vaker. Die doet nu nog Tartu- fo in Delft, het traiteurtje waar het allemaal mee begon. Maar de vijf fulltimers draaien de zaak zo goed dat hij het wel een beetje los kan laten. Eindelijk, want Silvan kan hem in Vlissingen goed gebruiken. Zo is Silvan er nog steeds niet aan toe gekomen om zijn cateringservice te presenteren bij bedrijven. „Het gekke is echter dat ze ons zelf ook wisten te vinden. Dat begint dan met een broodje tijdens de lunch- wandeling, en voor je het weet sta je zestig panini te bereiden voor een werkoverleg. De catering zou ik graag uitbreiden. Maar ik heb ook een plan om picknickmanden te gaan verzorgen. Vol met luxe sandwiches, proseccootje erbij..." Alles wat Silvan verkoopt, komt van kleine Italiaanse boertjes. De pesto uit Sici lië, de marmelade uit Toscane en ga zo maar door. Niets is van de groothandel. „Dat vergt veel moeite. Het con tact verliep in het begin best stroef en het kost heel wat heen-en-weer- gereis met RyanAir, maar het ver schil met producten uit de groot handel proefje zo goed. In onze producten zit liefde. Kijk nou eens naar zo'n zakjes met cantucci, spe ciale Italiaanse koekjes, met vijgen en verse olijven. Echte stukjes olij ven zitten erin. Verser dan vers. Die zie je nergens anders. Verse balsamico erbij, een beetje blauw- aderkaas en je hebt een heerlijk hapje." Inmiddels weten klanten van heel Walcheren Da Silvano te vinden. „Ze komen hier vanuit Vrouwen polder, speciaal voor de Farina bloem. Ook veel Middelburgers. Die zeggen dat er gek genoeg altijd bij, dat ze daar vandaan komen. En ook dat het zo jammer is dat ik niet in Middelburg zit. Nou, ik ben juist blij dat ik hier zit. Geen klant zo trouw als de Vlissingse. En bovendien, in Middelburg is al genoeg. Vlissingen heeft impulsen nodig, iets om haar bezoekers en inwoners mee te kietelen. Dat lukt mij. En omgekeerd kietelt Vlissin gen mij. Ik ben hier geboren en wist op mijn zeventiende niet hoe snel ik er weg moest komen, maar Alles in de vitrine van Da Silvano is vers bereid. Het prachtige brood waar klanten voor in de rij staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68